Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként elvárnátok/elvárjáto...

Szülőként elvárnátok/elvárjátok, hogy a 18 éves gyereketek elmondja, hogy mikor hova megy?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 16:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Igen, legalább egy sms-t küldjön a saját nyugalmam érdekében. Nem nagy elvárás..
2018. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Ha rákérdezek igen, mert kérdeztem valamit és illik válaszolnia rá, de nem kérdezném meg mindig, felnőtt ember, joga van oda menni ahova akar.
2018. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Ha még itthon él, akkor ez alap. 18 évesen még NEM felnőtt, csak papíron nagykorú.
2018. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Akkor igen, ha több napra megy el. Nem kell egyébként hangoztatnom az elvárásomat, szoktunk egymással kommunikálni, jó a kapcsolatunk. Így aztán én is tudok a terveiről, és ő is az enyéimről, ha napokra elutazom valahová, vagy valamiért a szokottnál jóval később érek haza. Szerintem ez a normális egy családban.
2018. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Manapság? Mikor egy külső kerületben a rendőrök járták végig a sulikat, hogy felhívják a szülők figyelmét a szervkereskedésre, és a gyermekek fokozatos figyelmére?


Igen. Nálunk ez van.


Egyrészt szülőnek is jó, meg a gyereknek is. Mert ha baj van, akkor a szülő egy támponton elindul, ha meg a leányzó gondolja meg magát menetközben, hogy az ember menjen érte, mert esetleg olyan a közbiztonság..

2018. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

2 Felnőtt?:D


A mai 18 évesek minden csak nem felnőttek. USAban is 21 éves kortól számít felnőttnek valaki, éás a Biblia szerint is.

2018. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező mobilos gyerekeknél(kisiskol-középsuli) már alap, hogy ha beér a suliba csörög, ha indul csörög. Bent a suliba már nem használhatják a telefont,. le kell adniuk.
2018. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
3%
Biblia?😂😂
2018. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%

8 Igen a Biblia


A gyerek 12 éves korától szűnik meg a szülők szellemi felelőssége. 12-27 éves koráig van a felnőtt próbaidőszak, ami után az általuk ebben az időben cselekedett dolgok következményeit kapják az emberek.


Ki áldást, ki átkot. Bezony ám.

2018. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Igen. És itt nem a korról van szó. Egy háztartásban élünk, nem azért várom el, hogy (bárki közülük) elmondja, hova megy, hogy kifaggassam, hanem, mert szerintem ez az alap, hogy nem lép le otthonról egy szó nélkül, ne kelljen aggódnom. Ezt amúgy úgy mondom, hogy 23 éves vagyok, igaz, nem szülő, de együtt élek a családommal egyelőre. Nyilvàn, ha elköltözöm, nem fogok irogatni anyukámnak, hogy hova megyek, meg kések, viszont a párommal nyilván közölni fogom. Elmondom hova megyek, kikkel, mert nem szégyellem. Azt is, mikor érek haza (ha tudom), ha pedig késnék, küldök egy sms-t, hogy ne kelljen aggódnia a másiknak.

A rossz kommunikáció miatt dzokott beütni a baj, hogy nem időben reagálunk le dolgokat.

2018. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!