Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogyan oldaná meg a gyereke...

Ki hogyan oldaná meg a gyerekek kapcsolattartását a különélő szülővel, ha?

Figyelt kérdés

A 2 gyerek 15 ill 10,5 éves. Még nincs fix végzés ezért kérdezem ki mit javasolna a következő helyzetre:

A különélő szülő nem hajlandó kommunikálni, csak a gyerekekkel. Sokszor azok se válaszolnak, vagy nem akarnak menni, vagy napokig nem reagálnak telefonon (nem válaszolnak). Vagy vmennyire lebeszélik de aztán közbejön vmi (szülinap pl vagy bármi), és mégse mennek.... A 15 éves maga szervezi a programjait neki elég nehéz azt mondani hogy menni kell. A 10,5 éves meg nem tudja fejből mikor mi van (pl orvos vagy szemészet éppen vagy nagyszülők, stb.) A kisebb esetében a két szülő egyeztessen vagy a gyerekre bizható hogy megy e vagy sem?


2018. aug. 11. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyeztetés a két szülö dolga, természetesen elötte a gyerekkel élö szülönek meg kell kérdezni a gyerekeket is, hogy kinek mikor van programja.

Ha a gyerekek rendszeresen nem mennek láthatáskor, azzal a másik szülö büntethetö lesz, kivéve, ha nyomós ok (komolyabb betegség) miatt nem megoldható.

Viszont azt elöre megmondhatom, hogy ha a különélö szülö ennyire nem hajlandó kommunikálni, akkor ebböl csak folyamatos stressz és veszekedés lesz, éppen ezért ajánlott a láthatást bírósági határozatba foglaltatani.

2018. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A különélő szülő nem hajlandó kommunikálni, csak a gyerekekkel. ... A kisebb esetében a két szülő egyeztessen...?"


Most akkor hajlandó lenne egyeztetni a másik szülővel a különélő vagy nem?

2018. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén gondolom, nincs orvos, szemészet.

Természetesen a két szülő egyeztessen. Alakítsanak ki valamilyen rendszert.

És gondolom, az lenne célszerű, ha a két gyerek együtt menne. Nem össze-vissza.

2018. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az együttélő szülő "könyörög", hogy ők egyeztessenek de a különélő szülő csak azért se...gondoltam megmutatom majd a kérdéstitt hátha rávehető hogy kommunikáljon mert igy kéne szerintem is.


Az ügy bíróságon van de még nincs végzés gyt ügyben sem.

2018. aug. 11. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Anyuka egyeztessen a gyerekekkel.

Aztán a nagyobb gyerek beszélje meg apukával, amit anyukával megbeszéltek.

2018. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán a nagyobb gyerek beszélje meg apukával, amit anyukával megbeszéltek."


És ha apukának nem jó, amit ők kitaláltak? Szerintem nem szabad áttolni a nagyobb gyerekre az egyeztetés terhét.

2018. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6: Ez nem az egyeztetés terhe. A leírásból egyébként is úgy tűnik, hogy akkor mennek, amikor kedvük van. Nem hinném, hogy teher, hogy elmondja a gyerek az apjának, hogy mikor menne. Meg nem is kicsi már. Ez sok helyen egyébként is így működik, ott is, ahol jóban vannak egyébként a szülők. Nyilván komolyabb döntéseket a két szülő beszéljen meg, de hogy most hétvégén jövök vagy nem, meg tudja mondani a gyerek is.

És persze ez még mindig jobb, mintha egyáltalán nem mennek, mert a két szülő nem beszél.

2018. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2-3hónapig működött a rendszeresség úgy-ahogy....némi szülői nyomásra az együttélő szülő részéről de ez úgy tűnik pont a visszájára sült el mert nyár elején végetért és azóta 2 hónapja hogy egyáltalán nem voltak hajlandók menni....
2018. aug. 11. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A különélő szülő nem hajlandó kommunikálni, csak a gyerekekkel. Sokszor azok se válaszolnak, vagy nem akarnak menni, vagy napokig nem reagálnak telefonon (nem válaszolnak). Vagy vmennyire lebeszélik de aztán közbejön vmi (szülinap pl vagy bármi), és mégse mennek.... A 15 éves maga szervezi a programjait neki elég nehéz azt mondani hogy menni kell."


Nekem ebből az jön le, hogy a nagyobb gyerek nem akar menni. És akkor így rárakni még azt is, hogy ő egyeztessen különélővel... Szerintem ha egy módja lenne rá, lemondná az összes találkozót. És akkor a végén még őt vennék elő, hogy miért nem voltak a különélőnél már hónapok óta... Holott a két szülő dolga lett volna az egyeztetés, nem az övé. Szerintem ez így nem jó.

2018. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 20 éves voltam amikor elváltak a szüleim, szóval a láthatással jogilag és gyakorlatilag sem volt gondunk szerencsére. Viszont engem nagyon irritált, amikor a szüleim rajtam keresztül üzengettek egymásnak. Volt olyan, hogy anyum fb-on írt nekem, hogy ezt meg ezt írjam már meg apumnak xd ennyi erővel azt az üzenetet amit nekem írt, akár küldhette volna egyenesen apumnak... Na mindegy. De viszonylag gyorsan észbe kaptak, csak párszor kellett irónikusan félig vicceskedve megkérdeznem, hogy mi vagyok én, postás?


Szóval csak annyi a lényeg, hogy a két szülőnek kellene ezt megbeszélni, nem pedig a gyereken keresztül küldözgetni az üzeneteket. Engem annak idején nagyon zavart.


25/N

2018. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!