Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Anyámmal éltem pár hónapig mikor mamáméktól elköltöztünk vele ketten egy lakásba. Az apám az új szobám felújítására, pár új bútorra adott 200ezer forintot nekem. Ebből meg lett véve a parketta ami majdnem 100ezer volt, és a fal ki lett festve. Lett új függöny, függöny karni, lámpa, álló lámpa.

Oda költöztem hozzá, pár hónapra rá el kellett költöznöm mert az új párjával nem jöttünk ki jól. Ő ott sem lakott de nem volt neki szimpatikus barátom se én, és anyámnak ő mondta meg, hogy vagy engem választ vagy őt.

Elköltöztem albérletbe, nagyszüleim nagyon sokat segítenek nekem a mai napig minden téren. Anyámmal azóta pár hónapja nagyjából kibékültünk,

Ott tartanék, hogy több mint fél éve élek ebben a lakásban, nyár van és gondoltam ki lehetne festeni.

De elég szar érzés hogy amit apám adott (arra a pár hónap ott lakásra) elveszett a pénz számomra mert én alig élvezhettem pl az új parkettát.

Jogos a felháborodásom, és hogy ki szeretném fizettetni anyámmal legalább a felét a pénznek amit apám adott a szobámra?

Hogyan lehetne ezt igazságosan megoldani?

Mert szar elnézni hogy apám nekem adta azt a pénzt, és most én jártam szarul mert nekem meg most alig telik még kifestetni is nemhogy új parkettám van..


19 L



2018. aug. 13. 13:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem jogos, mert te költöztél el onnan, anyád a pénzt arra költötte, amire apád adta.

Az, hogy te nem akartál ott maradni, nem anyád hibája, hanem a tiéd.

Anyád még véletlen sem köteles bármit is fizetni neked, és jobb, ha nem okoskodsz, mert akkor anyád megint megharagszik rád és teljes joggal!

2018. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%
Ezzel már semmit nem tudsz kezdeni, mert ezzel az erővel édesanyád is odaállhatna, hogy jól van, akkor fizesd ki azt amennyit ő rád költött, hogy felnevelt.
2018. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

Ha jól értem a történetet:

1. Apád adott pénzt a szobád felújítására, amit arra el is költöttél.

2. Utána elköltöztél onnan, mert összeférhetetlen vagy.

3. Most meg kérdéd a pénzt, amiböl az lett, amire apád adta.


Nem tudom, hogy képzeled, hogy anyád bármit is fizessen azért, mert te voltál a h_lye.

2018. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem sikerült azt a mondatot értelmezni, amiben arról esett szó, hogy se engem sem pedig a barátom nem volt hajlandó AZ ÚJ PÁRJA elviselni és megkérte anyámat válasszon KÖZTEM és KÖZTE :) eleve szerintem egy anya nem csinálj ilyet, és egy normál ember nem mondja egy anyának azt, hogy válasszon közte vagy a gyereke között :D de ezek szerint ti is haslonló emberek lehettek mint ők. Ehez csak gratulálni tudok 😂
2018. aug. 13. 13:32
 5/27 A kérdező kommentje:
És igen, elköltöztem mert őt választotta engem meg kirakott
2018. aug. 13. 13:32
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna ilyen emberre fog össze jönni nyilván tudtam volna hasznosabb dolgokra is költeni 200 ezret nem “nekik adom”
2018. aug. 13. 13:33
 7/27 anonim ***** válasza:
15%

Nem jogos... kaptál pénzt, elköltötted arra, amire akartad, aztán meg elköltöztél.


Ennyi, hiába vergődsz.


sajnálatos, ami történt, de ez van.

2018. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg jogos. Ha belegondolok, akkor az új pasi is nyugodtan kifizethetné, hiszen miatta kellett elköltöznie a lánynak.

Anyuka sem tiszta, de ha belegondoltok most ők röhögnek és használják az apuka pénzén felújított szobát.


Ha nektek ez normális, akkor veletek is van egy kis baj.


A kérdezőnek: igazából ezt akkor, költözéskor kellett volna tisztázni, most már lehet, hogy el kell engedni, mindenesetre ha velem történne ilyen, én biztosan nem lennék kíváncsi az anyámra a továbbiakban, ha a pasit választotta, akkor majd legyen ott neki a pasi akkor is, ha segítségre szorul.


Nálunk mindig a gyerek volt az első, el nem tudom képzelni,milyen rosszul eshet, ha az embert a saját anyja hagyja cserben.

2018. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%

Nem értem..oda akartad cuccoltatni a pasidat?


Amúgy meg nem, nem jogos. Te mentél el. Gondolom az albérletet se magadnak fizeted.

2018. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

Te jó isten, miért ilyen megsavanyodott és rosszindulatú itt mindenki?

Kiváncsi lennék, hogy akik a kérdezőt hibáztatják, mit szólnának, ha velük történne ez...

2018. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!