Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ajánlanátok könyveket anya...

Ajánlanátok könyveket anya lánya kapcsolat helyre hozásáról?

Figyelt kérdés
Lehetőség szerint pszichológiai megközelítésből szeretnék a témában olvasni, köszönöm!
2018. aug. 15. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Pl beszélgetés, nem kioktatás, meg ilyen apróságok. ;)
2018. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az én anyukámmal sajnos nem lehet beszélgetni, mert 3-4 mondat után elkezdi, hogy oké ő akkor szar anya, csak rosszat tett és tesz, nem kell vele foglalkozni, kerüljük el, rúgjunk bele stbstb. de hagyjam békén, mert ő nem ér rá elemezgetni a helyzeteket.

pedig nem ártana. saját maga miatt sem.

2018. aug. 15. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Mártir anyukád van,részvétem
2018. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gary Chapman 5 Szeretetnyelv. Kötelezővé tenném. Unom a pszicho magyarázós dolgokat, de ez az egy könyv teljesen megváltoztatta a párkapcsolatomat és vármilyen emberi kapcsolatra nagyon jól használható
2018. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

olvasom a szeretet nyelvet és a szeretet mint életforma című könyvét már el is olvastam. de szeretnék mást is ami célzottabban vonatkozik erre, ezért írtam ki a kérdést. :)


második válaszoló, lehet hogy az édesanyám mártír típus de akkor is az anyám marad, én pedig a lánya. nem ezen hanem a kapcsolatunkon próbálnék változtatni.

2018. aug. 15. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:
5m: nem csak olvasni kell. Olvastasd el vele és beszélgessetek róla. Ha nem akar, elolvashatszte ezer könyvet, akkor sem fog menni, mert bármilyen kapcsolatról van szó, az két félen múlik.
2018. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem most Ingmar Bergman svéd filmrendező Őszi szonáta című filmdrámája jutott eszembe. Olyan lélektani alkotás egy sérült anya-lánya kapcsolatról, hogy le a kalappal. Én a tizenévesek számára tenném kötelezővé. Egy kis ismertető a műről: [link]
2018. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sztem meg menjel el szakemberhez, aki segit neked elfogadni, h nem

fogsz tudni anyukadnak megfelelni. Es lehetőleg ne arra tedd fel az életedet, h ezen próbálkozz. Amugy jol írta az egyik kommentelő, mártír anyukad van, az egy pszichológiai fogalom. Döbbenetesen, h hányan rágják magukat azon, h meg tudjanak a szülőknek felelni, miközben az élet megy el mellettük.

2018. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!