Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek édesanyám helyébe...

Mit tennétek édesanyám helyében? A helyzet elég kilátástalan. Kérlek, csak komoly hozzászólásokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden, tömören összefoglalni, hogy hol tartunk most, illetve hogyan jutottunk idáig.

Néhány napja a kisebbik öcsém el lett hajtva otthonról, az utcán él.

Édesanyám többek között egyedül nevelt fel minket, 3-an vagyunk testvérek, én (L30) külföldön élek, kiskoromban elváltak a szüleim, lett két öcsém egy újabb házasságból (25,26), akiknek az édesapjuk öngyilkos lett, amikor még picik voltak.

A fiatalabbik öcsém már óvodás korától picit problémásabb volt, illetve ahogy idősebb lett, egyre több és komolyabb dühkitörése lett. Az általánost rokonoknál, egy másik városban tudta csak elvégezni, ahogy hazakerült, ismét csak csavargott haverokkal és a középsuliból ki is csapták hamarosan (lógás, stb).

Egyre inkább nem ment sehová, hiába hívták a barátai/haverjai, majd elkezdett a hajával ba*zódni (egyfolytában tövig nyírta, aztán idegbeteg lett, hogy ő csúnya, kopaszodik, nincs haja, csapkodott, ütötte a falat, hozzáteszem, NEM KOPASZODOTT és azért nem volt haja mert 0-sal ment át rajta folyton), ez egyébként a mai napig komoly probléma nála. Ezután pszichológushoz, pszichiáterhez kezdett járni és gyógyszereket szedni. Mióta gyógyszert szed, hol nagyon fent van, hol lent, hol idegbeteg, hol rosszul van és öklendezik. A gyógyszereket sosem szedte rendesen, valamikor önkényesen egyet sem, valamikor többet vett be plusz ivott is.

Miután elmúlt 18, se munka, se suli, se ambíciók, elkezdett lopkodni otthonról, hol pénzt, hol tárgyakat, amiket eladott. Néha megtört és zokogott anyának, hogy beteg, baj van vele és meg akar gyógyulni, segítséget kért. A segítséget mindig megkapta, de sosem volt kitartó 1,5 hétnél tovább és ugyanúgy ment minden. Otthon dugdosni kell mindent, anya és az új férje a párnája alatt tartja a pénzt és még így is komoly összegek tűnnek el. Többször volt rá példa, hogy éjszaka, amikor anyáék elaludtak, ellopta a kocsit és a franc tudja, hová kocsikázott reggelig (jogosítványa nincs). Az ékszereket már kétszer adta el (egyszer vissza lettek vásárolva). Többször volt különféle pszichiátriai intézetekben, de egyiket sem csinálta végig, mondván ő nem bírja a bezártságot, kijött és ment csavarogni a haverokkal. Nemrég anya finanszírozott neki egy parókát, amit a fejére tesznek egy speciális ragasztóval, 1-2 napig boldog volt, de elkezdte nyirkálni, meg kínlódni vele. Semmit sem változtatott az, hogy "lett" haja, ami neki óriási problémája volt már hosszú évek óta. Otthon semmit sem csinált a háznál, éjszaka csavargott, nappal aludt. Pár hónapja többféle depresszióval diagnosztizálták, de sosem csinál egy terápiát sem végig.

Nem drogozik, biztos, hogy nem arra kell neki a pénz. Azért lett pár napja kiadva az útja, mert ismét eladta az ékszereket és ellopott egy rakás pénzt (sok tízezreket).

Édesanyám zokog, akkor is ha az öcsém otthon van, így meg, hogy az utcára ment, főleg, mert a gyermeke, akármilyen is.


2018. aug. 15. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Elengedném. Reménytelen. A saját akarata nélkül senkit nem lehet meggyógyítani. Kettőjük közül legalább anyukád élete legyen normális.
2018. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Komoly mentális beteg, beutaltatnám pszichiátriára.

A szakemberek talán ki tudnának dolgozni egy stratégiát.

Szerintem nem kéne anyukádnak zokognia, hanem cselekednie, nem fog meggyógyulni a gyereke valószínűleg soha, de nem tudom, együtt tudna élni azzal a tudattal, hogy nem tett meg mindent?

Ja, és visszaeső tolvaj családtagok miatt mindig szükséges venni egy széfet, és abba elzárni az értéktárgyakat.

2018. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Én nem hinném hogy mentális beteg, simán szar a természete, A nagy megbánások, "javulási" fogadalmak csak azért voltak hogy tovább élősködhessen. Sajnos van az a pont, amikor ki kell zárni a családból az ilyen kártékony embereket.
2018. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Otthon képtelenek rá hatni, egyedül a rokon, akinél az iskolát el tudta végezni, tud vele bánni köztetek. Kérjétek ki az ő véleményét.
2018. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es kommentelő, számtalanszor volt pszichiátriai intézetben, ráadásul nem is mindig ugyanazokban. Az egész rokonság próbált segíteni, de amint említettem, az öcsém mindig elhagyta saját akarata szerint az intézeteket. És mivel 18 elmúlt, így saját maga dönt. Nem képes végig csinálni egyiket sem, amit egyikünk sem ért, hiszen nem rabszolgamunkán van odabent.
2018. aug. 15. 16:36
 6/12 A kérdező kommentje:
#4-es, anno azért ment haza tőlük általános után, mert nem akart velük lenni. Jelenleg még a nagyszülőhöz sem menne pár napra. Azok a rokonok által sikerült bekerülnie pár intézetbe, amiket ugyebár nem csinált végig. Nekem nagyon úgy tűnik, ő csak szabadságot akar és lófrálni a haverokkal, amikor kedve tartja. Még engem meglátogatni sem akart, mert hogy mit tud nálam csinálni (pedig az egész új, minden állva lett volna)
2018. aug. 15. 16:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es: akarata ellenére senkit nem lehet beutalni semmilyen kezelésre! Az adott gyerek mindig megszakította eddig is a kezeléseket, és ezután is ezt tenné - szóval ez semmi esetre sem megoldás.
2018. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Miert nem lett kezelve már kicsiként??

látszott hogy baj van...

2018. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Totál egyértelmű, hogy gyerekkora óta kezeletlen mentalis betegsége van.- kicsiként, öngyilkos szülővel ez nem csoda. Akkor kellett volna kezdeni a rehabilitacióját.


Perpill a zártra kellene rávenni, ahol belőnék a gyógyszereit, emellé pszichoterapiás beszélgetésekre is jarna.

Mivel zárt, önkényesen nem hagyhatná ott.

2018. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Mostmár nem tud tenni semmit, gyerekként kellett volna elkezdeni a kezelést, ami sajnos nem történt meg, egyértelműen anyukád hibájából. Nem értem, miért nem vitte orvoshoz, ha voltak problémák, nem most kell sírni.

Már felnőtt, az állapota nem javítható, ha ő nem akarja.

Hajléktalan lesz vagy otthon marad szinte mindegy.

2018. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!