Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kellene legyek jegyezve 19...

El kellene legyek jegyezve 19 évesen?

Figyelt kérdés

Röviden a történet: Nővérem 18 évesen lett eljegyezve (5 éve, egyébként esküvő azóta se volt). Pár napja mondtam valamit anyunak, ami úgy kezdődött "Majd ha lesz esküvőm..." (már nem emlékszem pontosan mit mondtam, talán a tortával volt kapcsolatos). Erre anya visszakérdezett tök flegmán "Miért, neked lesz esküvőd?".

Az lenne a kérdésem, hogy vajon ezt miért így mondta? Azért, mert nemhogy nem vagyok még terhes 19 évesen, mint ő volt, még el se vagyok jegyezve, mint a nővérem?

Jogosan esett rosszul? (nem azért esett rosszul, mert megkérdezte, hanem a stílus miatt)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. aug. 15. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Röviden: nem.
2018. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
"Az lenne a kérdésem, hogy vajon ezt miért így mondta?" Ezt kérdezd meg az illetékestől. De szerintem arra gondolt, hogy a nővéred ennyi ideje menyasszony, viszont még neki sem volt esküvője... és valószínűleg nem is lesz.
2018. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem kérdeztél vissza, hogy ezt meg miért kérdezte? Így leírva tényleg furának tűnik.
2018. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell feltétlen, csak ha te is és párod is akarjátok.
2018. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#2 Lehet, hogy igazad van, erre nem gondoltam.

#3 Nem kérdeztem meg, már megszoktam, hogy lekezelő, de ezen meglepődtem.

#4 Épp ez az, hogy még párom sincs, szóval nem értem, hogy miből feltételezi, hogy nem lesz esküvőm. Szerintem még ráérek.


Köszönöm mindenki válaszát!

2018. aug. 15. 19:52
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Az lenne a kérdésem, hogy miért nem kérdezed meg tőle?
2018. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Volt már barátod? Ha nem, lehet, azért kérdezte ilyen bunkón, mert "vénlánynak" tart, elvégre ő bezzeg már babázott a te korodban. Sajnos vannak ilyen idióta szülők, akik egyrészt még mindig a 20 évvel ezelőtti világban élnek, ahol pl lehetett rendesen fizető munkàt kapni érettségivel is (gondolom, anyukád nem tanult mellettetek) meg szentül hiszik, hogy csakis az ő életútjuk lehet követendő példa.
2018. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Még jó hogy nem vagy terhes ilyen fiatalon. Vagy le akarod kötni ezzel magad az elkövetkező 20 évre?
2018. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#6 Már leírtam, hogy miért nem kérdeztem meg tőle. Mellesleg így is folyton vitatkozik, akkor emiatt is elkezdte volna.

#7 Igen, volt egy 1,5 éves kapcsolatom, aminek tavaly nyáron lett vége (emiatt egyébként anya haragudott rám, mert kedvelte a fiút, nem nagyon érdekelte, hogy nekem rossz volt az a kapcsolat). Utána egy 10 hónapos, annak idén júniusban lett vége. A kapcsolataim alatt végig mondta, hogy terhes ne legyek (csak egy kicsit rondábban fogalmazott), meg hogy amíg le nem érettségizek, nem költözhetek sehova (nem mintha akartam volna).

2018. aug. 15. 20:05
 10/20 A kérdező kommentje:
#8 Dehogy, akarom, szeptembertől megyek egyetemre, míg el nem végzem addig (meg utána 2-4 évig) biztos, hogy nem lesz gyerekem.
2018. aug. 15. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!