Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos ez a viselkedés apukám...

Jogos ez a viselkedés apukám részéről?

Figyelt kérdés

19 éves koromban kimentem külföldre egyetemre így ott is kezdtem el dolgozni. 20 évesen megismertem egy férfit (nem magyar) aki akkor szintén egyetemre járt és akkor összejöttünk. Rettentően szeretem a párom, már több mint 3 éve vagyunk együtt és össze is költöztünk és eljegyeztük egymást az idén. Szintén idén kaptam munkát. Tudniillik hogy apukám világ életében rasszista volt. Nem szeretem ezt a szót használni de ez így van. 19 évesen ugye kimentem egyetemre azt nagyon nehezen fogadta, akkor még jó volt a kapcsolatunk. Amikor megtudta hogy lett egy párom (ő az első mert mindig tiltott apa a fiúktól, hogy a tanulásra koncertáljak stb stb. Az igazat megvallva nekem sem hiányzott annyira a fiùzás mivel nagyon nehéz gimnáziumban tanultam, viszont 18 éves koromban már hiányoltam azt hogy valaki szeressen.) Akkor mindennek lehordott. A legcsúnyább szavakkal élve... Nagyon rosszul esett így össze is vesztünk. Anyukám viszont nagyon örült neki, így máig is ő próbálja "lazítani" apámat.

Nos, kiderült hogy gyermeket várok. Nagyon nagyon megörültem neki és mikor elmondtam a páromnak könnybe lábadt a szeme az örömtől és mindenképp megakarta ünnepelni. A párom szülei is nagyon boldogak voltak, sőt már annyira hogy elkezdték tervezgetni hogy hogy segítsenek. Anyának ma mondtam el telefonon, de ő is jól fogadta. Az igazat megvallva többször is eljátszottam a gondolattal hogy milyen lenne ha anya lennék. Ma este megtudta apukám és felhívott hogy mégis mit képzelem magamról hogy idézem "felcsinálom magam, hogy lehetek ilyen idióta és hogy szégyent hozok rá, ne is keresem soha többé."

Amúgy mielőtt bárki kérdezné a párom 27 éves és nem afgán meg ilyen hasonló nép, ami okot adna a féltésre.

Hogy próbáljak kibékülni vele? Vagy hagyjam inkább?



2018. aug. 15. 20:26
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Már neharagudj. De a párom lengyel..
2018. aug. 15. 20:35
 2/29 anonim ***** válasza:
19%
Én megértem apukádat. Nem fogadhat el mindenki mindenkit. Értsd meg, hogy nem erőszakolhatod rá, amit ő nem tart normálisnak. Viszont ha majd meglesz a gyerek, és valamikor elviszed hozzájuk, vagy ők meglátogatnak, és a gyereket szeretni fogja, akkor nincs gáz. Az lenne a legjobb, ha te, a párod, meg ő leülnétek hármasban, te fordítanál és ők megdumálnák (tehát te csak fordítanál, de semmibe nem szólnál bele). Ha nem sikerül, akkor fogadd el és ne keresd az apádat. Majd ő keres, ha akar.
2018. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
18%
Lengyel-lengyel, vagy színesbőrű-lengyel? Mert mondjuk ez nem mindegy.
2018. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Már miért ne lenne mindegy? Úristen itt mindenki ekkora paraszt??
2018. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó..

Amúgy a kérdésre válaszolva 100% lengyel.

2018. aug. 15. 20:44
 6/29 anonim ***** válasza:
98%
Ez furcsa apukád részéről, mert szerintem a lengyel nem egy radikálisan eltérő kultúra a magyartól. Én nem vagyok rasszista, de nagyon erős kulturális különbségek azért aggasztanának, ha a gyerekem teljesen más felfogású közösségből választana párt. Persze akkor sem utasítanám el a gyerekemet, csak titokban aggódnék. De amiatt önmagában, hogy külföldi, nem aggódnék. Szóval egyáltalán nem jogos apukád viselkedése, de nem neked kell békülni, neki kell belátni, hogy furcsán és sértőn viselkedik.
2018. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy jogos! Borzasztóan gonosz és primitív módon viselkedik apukád. Szívből kívánom, hogy megenyhüljön. Én inkább boldog lennék a helyében.
2018. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, adj igazat a libsinek, de meg kellene neked is értened, hogy nem mindenki elfogadó. Apád nem az. Na és? Szerintem felháborító, hogy egyesek rákényszerítik a másikra, hogy elfogadjanak olyat, amit ők nem akarnak. Ha azt mondanám neked, hogy madagaszkári csótányokat tartok egy terráriumban, gyere és fogd meg őket, akkor fogadjunk, hogy fel lennél háborodva, miközben te ugyanúgy nem tudnád, hogy ezek a csótányok laborban születtek, teljesen egészségesek, nem harapnak és a legijesztőbb bennük a cuki sziszegésük, amikor mérgesek. (Ja, már látom előre: "de ez nem ugyanaz"... ohó, dehogynem... Apukád számára ez pont ugyanaz. Neked nem tűnik olyan radikálisnak a dolog, mint amilyen példát hoztam, de apudnak igen. Ez van, fogadd el. Ha megbékél, akkor pedig fogadd tárt karokkal.)


***


20:42-kor válaszoló... Mi lenne, ha a "paraszt" szót azzal helyettesítenéd, hogy "más a véleménye"? Mi lenne, ha fel is fognád, amit pl. én írtam? Csak a változatosság kedvéért... És mi lenne, ha belegondolnál kicsit a tényekbe? Én elhiszem, hogy libsinek lenni csupa móka és kacagás, de kérlek, megmondanád, hogy a libsik miért gyűlölik élből a saját bőrszínüket? Vagy miért nem hallgatnak azokra a feketékre, akik maguk is bevallják, hogy igen, az ő fajtájuk velejéig romlott és megértik a fehéreket, akik nem csípik őket? Hm???

2018. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
83%
Véleményem szerint ez nincs rendjén. Az apukádnak nem így kéne fogadnia ezt a dolgot, de sajnos vannak ilyen emberek. Több ilyen esetről is hallottam még ismerőseim körében is. Volt, hogy egy lány egy fekete férfivel jött össze és ezt az apja nem tudta elfogadni és úgy összevesztek, hogy évekig nem találkoztak. Egyszer aztán beállított a lánya a félig fekete kis gyerekekkel és az apja annyira meghatódott a gyönyörű gyerekeken, hogy egyszerűen nem tudott haragudni és mindent megbocsátott. Persze ez nem biztos, hogy mindig mindenkinél így alakul, de remélem a gyerekeket látva majd a te apád is rájön, hogy értelmetlen volt az eddigi haragtartás. Remélem minden rendben lesz veletek!
2018. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem rasszizmus, ez csak primitivitás,

rasszizmus alapból nem lehetséges azonos bőrszínek között, (hiszen a rasszizmus a rasszok megkülönböztetése(amik a különböző földterületeken "őshonosan" letelepedett népek "fajtái"/bőrszíne))A lengyellel pedig a legujabb kutatások alapján pedig erősen rokon népek is vagyunk. Történelmünk is sok ponton összefonódik és még egy közös mondókánk is van: Polak ,weiger dwa bratniki- i do bitki, i do szklanki!-----Lengyel magyar két jó barát, együtt harcol s issza jó borát!

tehát nem, nem jogos

2018. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!