Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyukám állandó...

Normális, hogy anyukám állandóan csesztet valamiért, és napi szinten veszekszik velem?

Figyelt kérdés

Anyukám naponta ordítozik velem valami miatt, ami már nagyon idegesítő, és rengetegszer olyanokat mond, hogy elsírom magam miatta. Általában apró dolgokon veszekszünk, hétköznapi dolgokon, de anyu rögtön felemeli a hangját, régebben előfordult, hogy hátulról tarkón csapott, mikor én nem figyeltem. Állandóan szid, káromkodik, lemond. Leginkább az maradt meg bennem, hogy megszólt, hogy milyen sovány vagyok, meg hogy én vagyok a legsoványabb az osztályban, nézzem meg a többi lányt.. Pedig akármennyit eszek, cseppet sem hízok. Másik dolog, ami szíven ütött, hogy mivel nem tudom hova szeretnék tovább menni egyetemre, folyton azt mondogatja, hogy belőlem nem lesz semmi,vagy 4 év múlva is szar se lesz belőlem.. Nem beszél amúgy a saját testvéreivel sem, illetve a mamámat nem akarja gondozni, mert neki "rengeteg dolga" van.. És állandóan engem csesztet, hogy az egész család milyen titokzatos, meg hogy tőlem nem lehet soha semmit megtudni..

Mostanában pedig napi szinten megkérdezi, hogy kivel jöttem haza este, mert mindig hallja, hogy valami kocsi vagy motor áll meg a ház előtt.. Hiába mondom neki, hogy gyalog jöttem haza, egyedül, nem hisz nekem.

Soha nem volt igazán jó kapcsolatom anyukámmal, de nem értem, hogy mi a jó abban neki, ha naponta belém köt. Suliban is színkitűnő tanuló vagyok, nem cigizek, nem iszok, nem drogozok. Egyszer életemben előfordult, hogy nálam a barátnőmmel lerészegedtünk, és anyukám egy egész héten át csesztetett, hogy 16 éves koromra hogy berúgok, meg elvonókúrára visz engem, le kellett volna engem fényképezni, hogy hogy alszok, meg hogy én vagyok a legrosszabb gyerek stb.. Pedig akkor még egy nagyon pici hiányzott, hogy 18 legyek, és rosszul esett, hogy ilyeneket mondott..

Nagynénémmel amúgy nagyon jó a kapcsolatom, sokat gondoskodott rólam, és nagyon sokat mesélt nekem pl.a családról, amit anyukám soha nem mesélt. Beleőrült már a saját hülyeségébe, titkolózásba.. Az már mellékes, hogy apumat is csalta, és most is csalja.. Illetve a testvérem is belátta, hogy anyummal nem megy semmire, és már külföldön dolgozik, és nem érdekli, hogy mi történik itthon. Csak én már úgy érzem, hogy idegileg nem birom ezt az állandó veszekedést, rengeteg időt töltök a barátommal vagy a barátnőmmel, és volt, hogy elsírtam magam előttük, mert arra gondoltam, hogy anyukám itthon folyton veszekszik, és olyan kilátástalan az életem is.. 18 vagyok, anyum 50.


2018. aug. 16. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
nem
2018. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mitől lenne kilátástalan az életed, 18 vagy, nemsokára saját lábadra állhatsz és elköltözhetsz.


Az meg, hogy sovány vagy, ne aggasszon, a legtöbb kövér is soványan kezdi. :) Hízni könnyebb, mint fogyni,

2018. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem normális. Régen is ilyen volt anyukád? Ha ilyen az alaptermészete, akkor lehet, hogy még a változókor is rátesz egy lapáttal. Az én anyám is kicsit türelmetlenebb, hisztisebb, idegesebb lett, amióta változókorba lépett.

Én is majdnem napi szinten veszekszem anyámmal, de nekünk alapból jó a kapcsolatunk, csak két totálisan más személyiségek vagyunk, ez okozza a nézeteltéréseket.

Ha anyukád ilyen, minden nap beléd köt, hülyeségek miatt is, szerintem próbálj meg minél hamarabb elköltözni. Tudom, nem olyan egyszerű, de erre tök jó alkalom, ha egyetemre mész.

2018. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem normális amit édesanyád csinál.

Édesapád hogy viszonyul ehhez? Nem lehetne vele találni valami megoldást?

2018. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írtad hogy a tovabbtanulast. Ez egy nagyon jó indok lenne elköltözni/kollégiumba menni. Ráadásul nem kell minden hétvégén hazajönni
2021. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Két és fél évvel később javult a helyzet valamennyire, most már abbahagyta a kritizálást, és nem nagyon ordibál. Persze mostanában is vannak rossz napjai, amikor egyszerűen nem lehet hozzászólni, de régebben sokkal-sokkal rosszabb volt. Utolsó, egyetemista vagyok, és laktam is koliban egy évet, amíg haza nem küldtek minket. De mivel most viszonylag jóba vagyunk, ezért jelenleg nem is keresek más alternatívát.
2021. jan. 19. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!