Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire támogatjátok...

Ti mennyire támogatjátok anyagilag a szüleiteket?

Figyelt kérdés
14 éve nem élünk egy háztartásban, azóta nekem családom lett. Édesanyám elvárná az anyagi támogatást /kozmetikus, fodrász, üdülése elég drága/. Mivel GYES-en vagyok, mi is épphogy kijövünk a férjem fizetéséből, persze nyaralás és egyéb luxus dolgok nélkül.

2018. aug. 19. 16:02
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Véleményekre lennék kíváncsi, hogy ki hogyan tudja támogatni a szüleit.
2018. aug. 19. 16:03
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Semennyire, két külön család vagyunk, majd ők fizetik a saját dolgaikat. És mielőtt valaki azt mondaná, hogy utálom őket, nem, egyébként nagyon jóban vagyunk, de miért kéne őket "támogatnom"?
2018. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

"Édesanyám elvárná az anyagi támogatást "


A támogatást, anyagi segítségnyújtást soha nem lenne szabad elvárni, maximum megköszönni, ha kap az illető.


"kozmetikus, fodrász, üdülése elég drága"


Azt hiszem, ez mindent elmond. Nincs ráutalva a segítségedre, abszurd, amit tőled elvár.

2018. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Engem 18 éves koromban "kiraktak" otthonról

Azt mondták ha nem szakítok az akkori pasimmal akkor el kell mennem. El is költöztem aznap

Azóta jó sok év eltelt és már külföldön élek. Néha utaltam pénzt neki.. De vérszemet kapott és követelt több pénzt. Azóta családom is van. Mindent egyedül építettem fel a férjemmel ketten..Nem kapnak pénzt tőlem. Főleg hogy a testvérem 40 évesen is velük el még aki nem is dolgozik..

Szóval nem támogatom őket

2018. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%

Havi 40 ezret adok nekik, szerintem ez a minimum amit megtehetek. Szépen felneveltek, szerettek, rengeteget költöttek rám, taníttattak. Nekik hála nagyon jó munkám és fizetésem lett, ők viszont szűkölködnek a kis nyugdíjukból. Nekem természetes hogy segítsem őket ha megtehetem.


Persze ők nem fodrászra meg nyaralásra, hanem ételre és rezsire költik.


Ui: ha épp hogy kijöttök a férjed fizetéséből miért nem mész vissza dolgozni? Könnyebb lenne nektek.

2018. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Akkor kell támogatni, ha szó szerint nem tud megélni a nyugdíjából. Vagy ha meg tud, de ti meg nagyon jól éltek. Ha ti is épp hogy megéltek, nme kell az ő utazásait fizetni. Szüleim sokáig fizették mamának a rezsit, de nekik ez nem volt tétel, szóval természetes volt, hogy segítenek, így a mamának se kellett hóvégén számolgatnia, hogy van-e pénze zsemlére.
2018. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Őszintén szólva kicsit lelkiismeret- furdalásom van, mivel a testvérem fizet neki mindent, külföldi nyaralastól kezdve a takarítónőig. Neki viszont nincs családja. Én meg úgy érzem, a gyerekemtől veszem el, amit odaadnek Édesanyámnak.
2018. aug. 19. 16:17
 8/27 anonim ***** válasza:
9%
De arra nem válaszoltál hogy ha nincs pénzetek miért nem dolgozol?
2018. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Mert beteg a gyerek.
2018. aug. 19. 16:21
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Ha még a testvéred is fizet neki, akkor mi az istenért van lelkifurdalásod? Egyszerűen tartsd meg a pénzed, és költsd a saját családodra.
2018. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!