Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi esetről? Valóban anyukámnak van igaza?

Figyelt kérdés

Nos, ez a történet: megegyeztünk, hogy egy bizonyos dologba, amit a testvéreim szeretnének,én beleadok 22 ezer forintot, ő belead 5 ezret.


Amint azonban összeszámoltuk a zsebpénzem, és kiderült, hogy 2x annyi van, mint amennyit sejtettünk, azonnal megmondta, hogy csupán feleannyit, 2500 Ft-ot hajlandó beleadni.


Sőt hozzátette, akár én is vehetnék magamnak elektromos fogkefét belőle.


Ez valszeg azért lehet, mert az igen zsugori szomszéd néni, naphosszat osztja neki az észt, hogy nyugodtan el is lehet ám venni a zsebpénzünket, elteheti magának, hamár ennyi van.



(Nem anyukámtól, hanem a nagyszüleinktől kapjuk a zsebpénzünket általában, anyukámat is ők segítik ki anyagilag, mert ő nem dolgozik. Gyereknevelésre hivatkozva. Bár a legkisebb gyerek 9 éves.)


Szal az a lényeg, hogy én kiálltam magamért. Ő csak úgy elment aludni, végig se hallgatott. Majd amikor a szobába utána mentem, a kisöcsém (a kis kedvenc), elkezdte őt "megvédeni".


Először csak karba szorított meg erősen, ahogy a falhoz lökött, majd kis idő múlva mindezt erős hasbaütésekkel is kiegészítette, végül a jobb térdembe rúgott akkorát, hogy minden lépésnél fáj lerpill, remélem holnapra edzésre jobb lesz..


Ő mindezt szótlanul tűrte, egy szót sem szólt neki.


Majd végül kijelentette, hogy mit képzelek én magamról, ő egy fityinget sem fog beleadni. Hiszen ezt a bizonyos dolgot, nem ő akarja, hanem mi.



Sőt, egyáltalán nem is fog holnap bevásárolni menni, mert nem hagytam aludni.


Engem nem az zavar, hogy változtatott a beleadni kívánt pénz összegén, ilyan megeshet, hogy másképp jön ki a lépés.


Viszont olyan, hogy ő megtudja, hogy 2x annyi zsebpénzem van, mint ő gondolta ( és semennyit nem adott ő bele, mind a nagyszüleimtől származik), és emiatt nem hajlandó, ez így abszolút nem fair viselkedés.


A nagyszüleimet egyébként részben utálja, mivel őket teszi felelőssé apukám skizofréniája, majd öngyilkossága miatt, részben pedig mégis ők tartanak minket fönn gyakorlatilag, nem ő.


Apukám halálesete viszont már 7 éve történt. A mai napig mindig arra hivatkozik, hogy azért nem dolgozik, takarít stb., mert ő egyedül nevel minket.



2018. aug. 21. 02:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem:


17/L vagyok

2018. aug. 21. 02:23
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
"Anya nincs zsebpénzem mert elköltöttem." PONT! Nem pedig egy ilyen számító "anya" előtt számolgatjuk! Mi az az "egy bizonyos dolog" amire kell a lóvé? Az elején azt írod a tesóidnak kell, utána meg azt hogy nektek...
2018. aug. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 acelsziv ***** válasza:
89%

Tehát 17 évesen a hülye 9 éves öcséd ver téged és nem csapsz le neki akkora sallert, hogy a fal adja a másikat.

És te még ezek után pénzt adsz olyan dologba ami igazánól neki kell.

Életképtelen vagy-

2018. aug. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy a 3-mas írta :D egy 9 éves kis takony el tud verni? Lekeversz kettőt neki többet nem fog neked menni.
2018. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Jézusom, ha olyan agyatlan vagy, hogy a 9 éves csipszar öcséd megver... meg is érdemled :D
2018. aug. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Félig magyar, félig sváb származásúak vagyunk.


Csak az az 1 gond van vele, hogy ő egy átlag 9 évesnél erősebb, mert:


-szokta mondogatni hogy boxoló lesz, tehát néz az interneten módszereket hogyan kell verekedni

-direkt fekvőzik, fut, edz tudatosan, hogy a verekedésekben erősebb legyen

-imád verekedni, amint bármi konfliktus van, verekedik, amint üt, villámgyorsan elfut

-15 éves öcsémet is elveri ám aki nálam magasabb jóval

2018. aug. 21. 10:54
 7/22 A kérdező kommentje:
Amúgy egy gumicsónak az a bizonyos dolog
2018. aug. 21. 10:57
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Legyél gyors vagy vetess látleletet!
2018. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Szóval több pénzed van arra a valamire mint mondtad- miért is kellne többet adnia bele? Az meg hogy egy kisgyerek meg tud verni, nevetséges. Majdnem felnőtt vagy. És ne takarózz azzal hogy erősebb mint egy átlagos kilenc éves.
2018. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges hogy ennyi idősen elver és az is hogy ezzel mentegetőzöl.

Nem tudom hogy tervezed az életed,de ha lesz gyereked és látja hogy kihasználható vagy meg is fogja tenni és nem lehet rá fogadni hogy esetleg olyan/rosszabb természetűt ad a jóisten mint most az öcséd,akkor mit fogsz csinálni? hagyod majd hogy ő neveljen" mint most az öcséd?

2018. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!