Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, titeket is kérdezgetne...

Szülők, titeket is kérdezgetnek ismerősök, ha mostanában volt a gyereketek esküvője, hogy mennyi pénz jött be, és ilyenek?

Figyelt kérdés

Az én lányomé most volt, és bevallom, nagyon zavar ez. Eleve ők fizették (mi beszálltunk csak pár dologgal, mint pl. lányom ruhája, virágok, torta).

A másik, hogy baromira nem érdekel (és tényleg nem), hogy kitől mennyit kaptak. Láttam, hogy kapogatták a borítékokat, (még meg is kértek, hogy őrizzem a kézitáskámban), itthon odaadtam nekik a paksamétát, én többet nem kérdeztem (és tényleg nem is izgat, azt sem tudom, maga a lagzi mennyibe került mindennel együtt nekik).

Most tényleg ez így téma szokott lenni?



2018. aug. 21. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem tudom, én kolleganőktől kérdezés nélkül hallom, kérdés nélkül mondják, hogy összesen ennyibe került, ennyi jött vissza, ennyi az egyenleg. Mármint a gyerekük lagzija (nem a sajátjuk ugye.)

(Nekem se szimpi.)

2018. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos... Szinte ez is része a pénzgyűjtős népszokásnak...

A legjobban teszed, ha egyszerűen nem foglalkozol vele továbbra sem. Akit annyira érdekel, kérdezze meg tőlük. Esetleg megkérdezheted a kíváncsiskodótól, hogy miért érdekli őt, kölcsönre van szüksége, vagy mi?

2018. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a helyedben nem válaszolnék az ilyen neveletlen egyed kérdésére.


Mond meg neki, hogy magánügy, ne kutakodjon.

2018. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Persze, a legtöbb embernek vesszőparipája a mások pénzügyeiben való turkálás. Nem kell vele foglalkozni.
2018. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nővérem esküvője volt a nyáron, de soha senki nem kérdezte meg hogy mi mennyibe került vagy mennyi pénz jött be. Vagyis de, egyik ismerős megkérdezte mennyit kértek a zenészek, mert nagyon jók voltak és nekik jövőre lesz esküvőjük, így szeretnék őket felkérni.
2018. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Ajánld nekik a "Gyakori kérdések"-et!
2018. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
18.-án szombaton volt a lányomék esküvője,ma vittem be a munkahelyemre süteményt,és szinte még csak be se tettem a lábam amikor már záporoztak a pénzel kapcsolatos kérdések...Szerintem is iszonyatosan zavaró,senkinek semmi köze hozzá.
2018. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz minden válaszolónak.

7-es, hát nem semmik akkor a melóhelyen, na ezt tapasztalom én is.

2018. aug. 21. 12:45
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Az esküvő költségei mindig is kényes téma volt, mivel vannak családok, ahol az esküvő olyan, mint egy üzlet, vannak a beletett költségek és van a megtérülés. Nálatok, mivel eleve a fiatalok fizették a legtöbb költséget, másképp működik minden, amit Te vagy bevallasz az ismerősöknek, vagy nem, de arra is számíts, hogy lesznek olyan ismerősök, aki azért fognak megszólni, miért nem Ti szülők álltátok az összes költséget? Az esküvő mindig is státusszimbólum volt, tudomásul kell venni, hogy ez ügyben is szeretnek az emberek turkálni mások pénzügyi szokásaiban.
2018. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez inkább vidéken téma, nem?

Legalábbis páromnál veszem észre, hogy náluk ez a téma, ha esküvő van. Anyáméktól azt is szokták kérdezni, hogy ők mennyi adnank neki (csak úgy), mert hogy (szerintük) sokat utazunk. Egy forintot se, de amúgy se lenne semmi közük hozzá.

Esküvőt is mi álltuk. Igaz, amennyit kaptunk ajándékba, az bőven lefedte.

2018. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!