Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző dolog a családtól távol,...

Önző dolog a családtól távol, kettesben megházasodni?

Figyelt kérdés
Én volnék a menyasszony. Nekem nagyon balhés az egész családom, őszintén szólva anyukámat a viselkedése miatt szégyellem is :( a vőlegényem oldaláról az apja és az apai nagyanyja a gázos, és ők -főleg a nagyi- egész biztosan nekiállnának a vőlegényem anyukájával veszekedni, nem tudnák magukat egy napra se visszafogni. Az én részemről nincs nagyszülő, és egykék is vagyunk. Annyira fárasztó, hogy se egy normális karácsony, se balhé mentes szülinap nincs soha. :( Én szeretnék családi békét és lagzit, nekem tetszik a felhajtás, de nem úgy, hogy halálra idegeskedem magam, hogy mikor robbannak :( jó ötlet volna vajon elmenni a lagzi pénzből egy szigetre, ott összeházasodni a tengerparton, egyben megvan a nászút is, és itthon honosíttatjuk? Biztos, hogy ebből is lesz balhé, évekig hallgatni fogom, plusz az én kislánykori álmom is odavész a nagy fehér ruháról, de legalább béke lenne amikor maga az esküvő van.
2018. aug. 22. 19:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Az esküvő arról szól ideális esetben, hogy az ember megünnepelje a társával való összeházasodást a szeretteivel. Ezt ne felejtsd el, ehhez mérten cselekedjetek. Érthető a dilemmátok, én azt gondolom, hogy aki nem bír magával, aki balhés, akivel nincs jó kapcsolatotok, vagy aki miatt szégyenkezni kell, azt egyszerűen ne hívjátok meg! Drasztikusnak tűnik, de miért kellene nektek más felnőttekért felelősséget vállalni? Miért kell eltűrnötök őket azon a napon, ami a ti örömötökről és boldogságotokról szól? Csak olyanokat hívjatok meg, akikkel szívesen megosztjátok ezt az eseményt.

Ha úgy döntötök, mindenkit kizártok ebből és kettesben házasodtok meg, az sem önzőség, vagy legalábbis nem problémás fajta. Ennyi jár. Ugyanakkor ha vannak olyan rokonok, barátok, akiket szívesen látnátok az esküvőn, a lagzin, akkor velük töltsétek ezt.

2018. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha nem hívnánk meg senkit aki balhés, akkor csak a vőlegényem anyukája, az ő élettársa és a barátok lennének ott. :/ Most ez úgy milyen? Igazából tényleg csak nyugalmat szeretnék, de fél óra nincs kiabálás nélkül, borzalmas :( kettesben nem lenne baj, persze abnol, ha csak kettesben megyünk, abból életem végéig téma lenne, ahogy, annol is, ha nem hívjuk meg őket. Mindenhogy terrorizálva leszünk, kérdés, hogy melyik esetben kevésbé.
2018. aug. 22. 19:20
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

A megházasodás KÉT EMBER magánügye!

Ha akarnak, meghívnak valakiket, ha nem akarják, akkor nem kötelezö. Ezen kívül azt hívnak meg, akit akarnak, olyan nincs, hogy illik.

Ha nálatok ilyen zürös a rokonság, akkor szerintem sokkal értelmesebb kettesben meg a két tanulva összeházasodni és utána élvezni a szabadságot/nászutat.

Egyébként két tanus esküvön is lehet nagy fehér ruha meg minden egyéb, ami szokás, csak nem lesz ott egy csomó balhés ember.

Az meg, hogy utólag cirkuszolnak, még mindig kevésbé problémás, mint ha az eskünön teszik.

Emellett utána sem kell igazán tartani velük a kapcsolatot, ha ilyenek.

2018. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Metionin ***** válasza:
95%
Ha mint írtad, "életed végéig téma lenne" mindkét esetben, akkor egyszerűen válasszátok a békésebb megoldást és házasodjatok csak ketten. Ez a ti döntésetek, a ti napotok. Szerintem inkább az önzőség amikor elvárják hogy a balhés család kedvéért tartsatok nagy bulit mert "milyen már" ha nincs. Nem baj ha a rokonok elcseszik, a lényeg hogy van buli. Hát kapják be.
2018. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem hívnánk meg senkit aki balhés, akkor csak a vőlegényem anyukája, az ő élettársa és a barátok lennének ott. :/ Most ez úgy milyen?"


EZ így egy jó hangulatú kisebb lakodalom lenne.

2018. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nem meghívni a problémás, de közeli rokonokat még bántóbb, mint titokban házasodni össze. Egész életükben hallgathatnák, hogy "ha xy ott lehetett, akkor én miért nem?!"


Nagy fehér ruhás esküvő csak annak jut, akinek olyan a családja, és olyan családot választ... Viszont egy nászúttal összekötött tengerparti esküvő is nagyon szép lehet. :) Csak igazi legyen, valóban örökre szóljon, az a lényeg!

2018. aug. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Hívjátok meg azokat, akik nem balhésak.


Aki meg hisztizik - nos, az amúgy s mindig nyavalyog, de most talán úgy megsértődik, hogy nem is áll szóba veletek. :)

2018. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem önzőség, és ha nagyon akarod, még a fehér ruhát is el lehet intézni a külföldi esküvőn. De ha neked ez nem tetszene, nem értem, miért nem csináljátok itthon a "gázos" rokonság meghívása nélkül. Most komolyan, ígyis-úgyis csak a baj van velük, folyton veszekedés meg balhé van, akkor meg már mit számít, ha amiatt is megy a feszkó, hogy nem voltak meghívva? Engem biztosan nem befolyásolna ilyen emberek véleménye.
2018. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alain Delon ***** válasza:
67%
A ti életetek, ti rendelkeztek vele! Másnak semmi köze hozzá! Ahogy nektek jó, csináljátok úgy!
2018. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem önzőség, mi is így csináltuk. A Ti döntésetek, úgy csináljatok mindent, ahogy Nektek jó.
2018. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!