Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd elegem lenni anyám...

Kezd elegem lenni anyám viselkedéséből. Mi baja van, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Állandóan morog, duzzog, pampog, hisztizik valamin és nem tudsz semmi jót mondani vagy csinálni, mert mindenen kiakad, mindenért csak lecsesz vagy beszól. Semmiről sem lehet vele normálisan beszélni, sőt lassan már hozzá sem lehet szólni. Velem és apukámmal is így viselkedik. Nem történt semmilyen tragédia vagy rossz dolog sem vele, sem senkivel a családban vagy a barátai közül. Most szabadságon volt több hétig (pedagógus), szóval még azt sem lehet mondani, hogy kimerült és teljesen lefárasztja a munka. Itthon sincsen semmi gond, az anyagiak is rendben vannak. Azt tudom, hogy a szüleimnek már nem olyan a kapcsolata, mint régen és lehetséges, hogy anyámat ez zavarja és már nem akar apámmal élni, de ez sem egy új keletű dolog (már évek óta így élnek együtt) és nem értem, hogy ezt miért nem tudná normálisan megbeszélni vele ahelyett, hogy mindenkivel ilyen undorító módon viselkedik.


Konkrétan köszönsz neki és rögtön visszaszól valami bunkó megjegyzést és hallod, ahogyan magában beszél és téged szapul. Ha próbálunk neki valamivel kedveskedni vagy segíteni pl. főzünk neki valamit vagy ilyesmi, akkor is az a reakció, hogy "minek?", "nem kell","nem szeretem", "ezt se tudod megcsinálni" és hasonlók, mindenbe beleköt. Egyik nap pl. apukám délelőtt csinált rakott káposztát és azt ettük ebédre. Nekem nagyon ízlett, finom volt. Mikor anya hazajött, akkor nekiállt hisztériázni, hogy "mi ez a sz*r?", "én ebből nem eszek", "ki kell dobni az egészet", mindezt azért, mert apukám csak egy rétegben tette rá a káposztát és nem kettőben, ahogyan anya szokta. A múltkor én főztem magamnak és el lettem hordva minden hülyének, mert nem azzal a fakanállal kevertem meg a tésztát, amivel ő szereti. Szóval tényleg mindig ilyen apró hülyeségen akad ki és már nagyon elegem van belőle. Mielőtt valaki kérdezné, nem, nem segít neki a házimunkában senki és nem azért, mert mihaszna lusta dögök vagyunk, hanem azért, mert neki nem lehet segíteni. Ha pl. elmosogatok (normálisan és nem felületesen, rosszul stb.), akkor utána órákig az megy, hogy szidja a munkámat és engem, majd újra megcsinálja. Ugyanígy újra felmos, újra lemossa az ablakot stb. és már kaját is borított ki, mert neki az nem tetszett.


2018. aug. 25. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Klimaxol.
2018. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Klimax, egyértelmű :)


(kb. mint a kamaszkori viselkedés :D ) kitartást a családnak.

2018. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Anyukádnak valami baja van, amire ez a leírás nem mutat rá, emiatt érdemi tanáccsal nem lehetséges szolgálni. Ha mindig így viselkedik és sosem nyugodt vagy derűs, akkor a dolog mélyen benne van. A feszültség forrása aligha vagy te vagy az édesapád.

Édeasnyádnak valami nagyobb lelki (öregedés, munkahelyi siker hiánya, rossz szexuális élet, bármi más) vagy mentális gondja van, amit nem tud magában kezelni, és segatséget sem kér.

Amit tenni (akár sorrendben is) lehet:

1. Édesapád és te akár együtt, akár külön-külön kifejezeitek szereteteket iránta, és egy lazább pillanatában elbeszélgettek vele, hogyan segíthettek rajta. Ha elutasító a válasz (Semmi bajom. vagy Csak ti ketten. stb.), akkor ugrás 2. pontra.

2. Elkülditek terápiára.

2018. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyanezt csinálja amióta az eszemet tudom, kitartás.
2018. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Bolond, diliházba való. Ez nektek nem tűnt fel?

Én személy szerint beszélnék faterommal, aztán közösen becsomagolnánk egy bőröndbe a legfontosabb cuccait és kitennénk a házból. Élne a fene emberhez méltatlan életet egy ilyen gané mellett.

2018. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban klimax lehet,viszont a nőgyógyász tud felírni olyan gyógyszert ami enyhíti és csökkenti ezeket a kirohanásokat,hisztiket.Viszont nehéz lesz rávenni arra,hogy elmenjen.Kitartást nektek!
2018. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Mikor olvastam, nagyon ledöbbentem. Szörnyű lehet így élni. Ha régebben nem volt ilyen, akkor valóban állhat mögötte hormonváltozás, de vitaminhiány is. Csak remélni tudom, hogy nem kattant be! A pedagógusokról meg a rendőrökről mondják, hogy előbb utóbb begolyóznak
2018. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Könnyen lehet, hogy hormonális oka van és klimaxol. Nem tudom. Ennyi kevés a "diagnózishoz".

Pedagógusként is és egyáltalán munkahelyen az ember sok elutasítást kaphat. Ehhez hozzájön az ő maximalizmusa és perfekcionizmusa, ami lehet, hogy beteges.

Van olyan anya, aki azzal küzd, hogy önállósodtak a gyerekei, és már nincs rá szükség, és ezért őt már nem is szeretik.

Akármi az oka egyre minden nő ugyanúgy reagál: odamész, jó szorosan megöleled és azt mondod: anya, szeretlek! Nagyon fontos vagy nekem, soha nem cserélnélek el senkire és nem is fogom soha ezt tenni. Akkor sem, ha házastársam lesz. Mindig az egyetlen anyukám leszel! Akkor is, ha elváltok. Én nem fogok innen "elballagni". .... Meg ilyenek. Biztos vagyok benne, hogy le fog blokkolni és már inkább változtatni akar majd a viselkedésén.

A feltétel nélküli szeretet minden mufurc maximalista perfekcionistából embert csinál. Velem is ezt tette! Működik!

Kitartás!

2018. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Rakás car az élete,nincs normális szexuális élete,fárasztó ócska munkája van,ennyitől mindenki ingerült lenne. Klimax olyan 50 körül jelentkezik a nőknél,nem tudjuk hány éves anyukád,de itt mindenki szerint az van látatlanban,hisz ha egy nő elmúlt már 35,biztos klimaxos :D :D
2018. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


56 éves. Amúgy nem gondolnám, hogy egy rakás sz*r az élete, szereti a munkáját, jóban van a kollégáival, jó a közösség és meg is becsülik, jól keres. Vannak barátai. Mi itthon is próbálunk vele beszélgetni, apám is elhívja ide-oda stb., de kb. le se sz*r minket és mindenért beszól, flegma, bunkó stb.

2018. aug. 25. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!