Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha kiderülne, hogy a gyereketek (15 èves) e-cigizil?

Figyelt kérdés
Nikotinmemtes liquiddel.

2018. aug. 26. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem tiltanam tole,hisz akkor meg sunyiban csinalna.

Elmondanam neki,hogy karos,hiaba nikotin mentes,de nem vernem el es nem kiabalnek vele.

Mindig a tiltott gyumolcs a legedesebb.:D

2018. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Zsebpénz, szabadidő, internet, TV, gép, telefon megvonás. Plusz adja elő azt a xart és törötten adnám vissza. Zsebpénzből él, és épp eszű korlátokon belül arra költi amire akarja. Épp eszű korlátokon belül. Pl nem zavarna, sőt örülnék neki ha az iyen baromságok helyett inkább elmozizta volna a barátaival, vagy elmentek volna egy koncertre (nyilván előtte megbeszéltük volna)
2018. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Hát sok mindent nem lehet. Az én gyerekem is cigizik, bár ő sima cigit szív. Megtiltani nem lehet, hiszen a nap nagy részében nem mellettem van. Elmondtuk neki a karos hatásait, azt hogy a nagyapja a dohányzás miatti tüdőrákban halt meg, hogy emiatt talán majd meddő lesz, hogy ha 18 lesz és magának kell az egészségbiztosítást intéznie, akkor emiatt magasabb díjat kell fizetnie, de nem érdekli. Most abban reménykedem, hogy majd olyan sráccal ismerkedik meg, aki utálja a cigit és emiatt majd abba hagyja
2018. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Elbeszélgetnék vele az okáról. Lehet, hogy kellemetlen dolgokat fog mondani, amiken érdemes elgondolkodni. Nem felidegesíteni magad azon, amit mondani fog, hanem higgadtan meghallgatni. Lehet, hogy a társaság miatt, lehet, feszültség levezetés, lehet, hogy kíváncsiság, lehet olyan probléma, amit nem vettél észre és elmondani nem meri, nem akarja, szégyelli. Semmiképp ne támadólag, ne idegesen, ne kérdőre vonva. Érezze, hogy nincs baj, nem haragszol rá, szereted. Gondolj arra, hogy te is voltál ennyi idős, neked milyen problémáid voltak, mennyire viselt meg a kamasz kor.
2018. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
"Elbeszélgetnék vele az okáról." Miről hogy menőzni akar a többiek előtt? Hogy játssza az eszét a cigivel? Ez mindig erről szól. Én is ezért csináltam, anyám is ezért csinálta. És ha odajut a gyerekem, tuti ezért fogja ő is.
2018. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem finaszíroznám tovább. A többit meg rá bízom. Vállalhat diákmunkát, annak a kis pénznek majd megérzi a súlyát, ha van esze. Ha nincs, akkor továbbra is lökdösi majd a pénzt az ablakon, de legalább nem az enyémet. 3 év múlva meg legálisan is csinálhatja.


Tiltani nem lehet, fentebb már leírták. De az én pénzemből amit megkerestem és pl. Ebédre vagy a telefonja képernyő cseréjére kap ne vegyen ilyen baromságokat. Ha nem lesz pénze úgyse csinálja majd, ha meg lesz, rájön hogy fontosabb az egyetem, vagy az albérlet mint ez.

2018. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

Őszintén? Leordítanám a fejét, hogy ennyi esze van. Mondanám, hogy csalódtam , mert azt hittem, okosabb gyerekem van. Ja, és igen, tiltanám. Ha annyira akarja, csinálja sunyiban, de akkor se könnyíteném meg a dolgát, azzal, hogy elnézem neki. És lejjebb venném a zsebpénzét.

Ha találnék cigit nála, kidobnám. És cikizném ahogy tudom ezzel kapcsolatban.

Tudom, szemét szülő vagyok, lehet sajnálni a gyerekemet, de nem kell, mert szerencsére nincs ilyen gondunk, mivel úgy gondolom, a gyereknevelés folyamatos, és nem 15 éves korában kell elkezdeni. Akkor már nem lehet.

2018. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Én elég liberális felfogású vagyok,de ilyen esetben radikális lennék.

Nem tudnám végig nézni,hogy a gyerekem mérgezi magát.

2018. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Na és mit tudsz csinálni, utolsó ? Nem tudom nálatok hogy van, de én pl dolgozom, az apja szinten, a gyerek pedig reggeltől késő délutánig iskolában van, ergo nagyon keveset van a közelemben. Mégis hogy akadályoznád meg, hogy dohányozzon? Nem kap zsebpénz, diakmunkaja van, max azt a pénzt vehetném el tőle, amiért ő dolgozik, ami nem kicsit lenne elítélendő.
2018. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jaj emberek félreértitek a kérsést!:D Nem dohányzásról van szó, hanem elektromos cigarettáról, nikotinmentes eliquiddel. Egyébként köszönöm a válaszokat!:)
2018. aug. 26. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!