Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esett ez rosszul az...

Jogosan esett ez rosszul az édesanyámtól?

Figyelt kérdés

22 vagyok és még nem volt barátom. Apám elég szigorú ebben a tekintetben, plusz kemény gimibe jártam és most az orvosira, szóval nincs sok időm a pasizásra. De a legfőbb ok, hogy nem is igazán érdekel ez most, én a tanulásra szeretném koncentrálni.

Szóval a lényeg, hogy két éve megismerkedtem egy fiúval. Nagyon rendes srác, kedves meg minden, de abszolút nem az esetem. Párszor találkoztunk - akkor én még azt hittem barátilag - egyedül is meg baráti társaságban is, aztán szerelmet vallott nekem. Én elmondtam neki, hogy én barátként gondolok rá, nem szeretnék többet. Úgy tűnt, hogy ezt elfogadta. Azóta - kb fél éve - egyáltalán nem is beszéltünk.

A lényeg, hogy tegnap itthon voltam, anyának csipogott a telefonja, hogy vki írt neki messengeren. Kérte hogy nézzem már meg ki az. Azt hittem dobok egy hátast, amikor láttam, hogy ez a srác írt anyámnak. Rákérdeztem hogy ez mi, és azt mondta hogy néha írogat neki. Kérdeztem hogy minek meg miről de hárított. Tudom nem szép dolog, de amikor nem figyelt belenéztem a telefonjába. Végig olvastam az egész üzenetváltásukat és teljesen megdöbbentem. A saját anyám ilyeneket írt a srácnak, hogy "ne add fel, hívd el újra, mert nehezen nyílik meg", meg hogy "tudom hogy igazából nagyon fontos vagy neki", meg "nincs is élete, mindig csak a tanulás, ez szerintem sem normális". Egyszerűen nem értem az anyám, világosan elmondtam neki, hogy nem tetszik nekem ez a srác. Miért akarja mégis rám erőltetni? Azért mert 22 évesen még nem volt senkim és ez szerinte nem normális, attól még szerintem nincs joga ezt tenni. Szerintetek jogosan akadtam ki? Nagyon rosszul esett.


2018. aug. 30. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Persze, ebbe nem szólhatnak bele a szülők.

Ha valóban érdekelne a srác, csak tényleg nehezen nyílsz meg, akkor aranyos lenne, hogy próbál segíteni. De így, hogy konkrétan közölted, hogy kicsit sem érdekel, eléggé gáz.

2018. aug. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Valamiért az összes orvosis barátomnak van kapcsolata, szóval ne fogd a tanulásra, hogy egy magadnak való lúzer vagy, aki senkinek nem kell...
2018. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Sürgősen szabadulj meg otthonról! Komolyan mondom! Éld a saját életedet, ne a szüleidét! Ez később csak sokkal rosszabb lesz! Költözz el, ha nem érdekel az orvosi, azt is hagyd ott, szerezz melót, dolgozz, és lépj le! Másból az ilyenek nem értenek! Sőt, még elhintenék egy kamut is a helyedben, hogy megismerkedtél valakivel, és nagyon bejön. Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak!
2018. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Írd a srácnak, hogy láttad miket beszél anyáddal, és azonnal szálljanak le rólad.
2018. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Jaja, az ilyesmi csak a déli határvidéken trendi.
2018. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Anyukád azt gondolja, hogy az ilyenekkel "jót tesz neked".

Valószínűleg van egyfajta kialakult elképzelése arról, hogy igazából "bejönne a srác" csak "nem mersz vele ismerkedni".

Nagyon meg kellene mondani anyukádnak is, hogy e szempontból szeretnéd saját életedet élni, ne szóljon ilyenekbe bele és ne állítson olyanokat, amik nem is igazak (mint írod srácnak írta: tudja hogy sokat jelent neked stb)...

2018. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerinted nincs joga aggódni érted? Ocsmány volt ahogy intézte, de nem a rosszindulat vezette. Az sem volt szép hogy belepofátlankodtál a magánbeszélgetéseibe. És nem, nem az a fura hogy felnőtt vagy, de még sosem volt senkid, hanem hogy ez egyáltalán nem is érdekel.
2018. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez kemény. :D Remélem, hogy velem ilyen kaliberű dolgok csak a rémálmaimban fognak előfordulni, de inkább még ott se.
2018. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
#2: De gondolom te az út szélén sepregetsz 😊
2018. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg a srácnak, hogy tudsz róla, hogy anyukáddal diskurál. És ezek után én a barátságából sem kérnék, megkérném, hogy ne keressen többet.


Ezt amúgy sosem értettem, hogy a szülők milyen jogon folynak bele ilyen szinten a gyerekük párkapcsolatába.

Egy barátomra az egyik szomszédlányt uszítják, semmi értelme. Ha a srác éppen kapcsolatban van abbahagyják, de amint egyedülálló előszedik a lányt.

2018. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!