Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/214 anonim ***** válasza:
25%
Én mindig azt mondtam, hogy aki két gyereknél többet vállal, az már ne akarjon dolgozni. Nem tudsz mit csinálni, ha ez a helyzet, ráadásul sok munkahely se nézi jó szemmel, ha valaki háromszoros anya. Hany évesek?
2018. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/214 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem mégy el dolgozni, el fogtok vállni, keress valami megoldást, és légy összeszedettebb! Ne a kifogásokat keresd, hogy miért nem tudod megcsinálni!
2018. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/214 anonim ***** válasza:
52%

Irány melózni, a férjed ki van merülve és nem bírja egyedül a tempót. Ha nem akarod hogy széthulljon minden körülötted, akkor nem a kifogásokat keresed, hanem megoldod a dolgokat. Annak meg ne szaladjon az otthona, aki otthon van a gyerekekkel, mert a tisztaság ennyi gyerek mellett alap egy háztartásban.

Jó logisztikával mindent meg lehet oldani, csak akarni kell és oda figyelni a szervezésre. A férjednek meg egyenesen felüdülés lesz, ha leveszed az egyik válláról a terhet, és ő tudja kisérni a gyerekeket délutánonként.

2018. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/214 anonim ***** válasza:
85%

3+ *soha nem vagyok otthon,


Mi az hogy nem vagy otthon? mit csinálsz?

2018. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/214 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk már nyilván a töke kivan vele, hogy állandóan gürizik, hogy ÖT embert eltartson.


Bocs, nekem a képemről lesülne a bőr ha szülném sorra a gyerekeket, aztán még hisztiznék, ha a férjem kiakad, hogy nem dolgozok.


Egyébként adjátok intzménybe (bölcsi-ovi) és menj te is melózni.


Magyarországon nagyon szokás a SEMMIRE - mint nálatok - bevállalni 2-3 gyereket, apuka megszakad a melóba, anyuka meg 5-6 évig vakarja otthon.


Külföldön nincs ez. Annyit vállalsz, ami megy egy keresetből, aztán 1,5 év múlva mehet vissza anya is melózni.

2018. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/214 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy ebből hamarosan válás lesz, és akkor MUSZÁJ lesz dolgoznod, nem keresheted a szánalmas kifogásokat, vagy éhen haltok mind a négyen. :)


De miért is szültél hármat az "alig-keresetre"?

NEKED rohadt könnyű, otthon vagy, ESZED ÁGÁBAN nincs dolgozni (nem csak te viszed ide-oda a gyerekeket), ő meg gyötrődjön azon, hogy teremti elő a pénzt.


Ilyen nő mellől én is lelépnék, mint a fene.

2018. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/214 szántóvető ***** válasza:
67%
a párod fel fogja adni mert nem látja az értelmét hogy dolgozik és ennek ellenére máról holnapra éltek.mennyit keres?mekkorák a gyerekek?a másik lehetőség hogy besokallt,sok neki ez a nagycsaládos élet amely kialakult körülötte és ezt már nem akarja.az hogy nem dolgozol csak egy kifogás hogy beleköthessen valamibe.azt hiszem szét fog hullani a családod-keress valami munkát,akár otthon végezhetőt is,hátha ettől jobb lesz a férjednek.
2018. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/214 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, akkor elmondom, mi a helyzet.


A gyerekek miatt NEM csak te állásodban keletkeznek változások, hanem a férjedében is. Neki is KÖTELESSÉGE kényelmetlenséget vállalni, pl. ő viszi őket, te hozod és fordítva.


A házimunka közös, ez a munkavégzésedtől független. Akkor is eljárna dolgozni, hogy ne legyen hajléktalan, ha magányos lenne, ez nem család felé végzett kötelesség és nem gyereknevelés.


Szépen elmész dolgozni, előtte elmagyarázod a férjednek, hogy mostantól a gyerekek gondja is felesben, aháztartás is felesben. És ha felmerül valami extra, amikor szitter kell, azt fizetitek, mert az csak pr év, és ez a te életedbe, és a család előrejutásába is hosszú távú befektetés.


1, Fogaddórára majd mentek felváltva avgy intézitek telefonon, mint a dolgozó emberek.

2, Orvoshozv viszitek felváltva őket.

3, Megbetegedés: felváltva.

4, Nevtan: ha kell, amjd felvltva kivesztek 1-1 nap szabadságot.

5, Fejlesztés: hétvégén, délután, felváltva.


Ennyi. Ez így működik két dolgozó ember esetében. A férjed meg erőltesse meg magát a családjában, te edig a munkahelyeden.


A dolgozó emberek így csinálják. Hány évesek a gyerekek?

2018. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/214 anonim ***** válasza:
82%

5-6

NEM a feleség szült, hanem KÖZÖSEN DÖNTÖTTEK a 3 gyerek válallása mellett, szóval az ostoba köpködést abba kellene hagyni.


8-as voltam.

2018. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/214 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom ugye meg lettek beszélve a dolgok a gyerekek előtt?

Mint pl mennyi a bevétel, elég lesz e? Kiadások? Ki mit vállal? Ki melyik gyereket hova viszi? Stb

2018. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!