Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen ti mennyire érzitek...

18 évesen ti mennyire érzitek fairnek igy ezt?

Figyelt kérdés
Szóval egy tökéletes családban élek. Kozepso gyerek vagyok, most lettem 18 eves nyaron! Szuleimmel mindig jo volt a kapcsolatom, neha persze vannak veszekedesek de egyebkent nem. Egy noverem es egy ocsem van. Lett nemregiben egy baratnom, egy csodalatos kapcsolat mely most lett fel eves. De neha nem erzem fairnek a szuleimet. Ev kozben hetkoznap megkertek vagy megmondtak hogy csak 1x talalkozzak a baratnommel es ottalvas csak hetvegen legyen. En egy normalis gyereknek erzem magam, sosem adtam okot arra hogy ne bizzanak bennem, rendesen tanulok es sportolok. Szerintetek ez mennyire fair egy 18 eves fiuval mikor ma mar egy 16 evest szo nelkul elengednek.. egyebkent erdekes mert nyaron mindenhova elmehettem ahova csak szerettem volna de ezt valahogy nem erzem magammal szemben fairnek. Nyilvan nem a tanulas helyett mennek el talalkozni a baratnommel.. idovel szerintetek elfogadjak hogy felnottem es nem lesznek ilyenek vagy mi..?

2018. szept. 2. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem fogadják el.
2018. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%

Aki szülőként egy 16 éves taknyosra ráhagy minden szart, az maga is olyan volt anno, jobb esetben a szülő tanult a hibáiból gyerekként, és nem vitte át a nevelésbe a marhaságokat.

Vannak érett 16-18 évesek, de a többségnek nem is az együtt alvás a non plus ultra, tanulnak, vagy lefoglalják magukat értelmes dolgokkal.

Egy kapcsolat nem attól lesz tartós hogy játszani kell a nagyot, én ismerek olyanokat baráti körből akiknek nem volt lehetőségük egymásnál lenni, évekkel később került rá sor, igen, a srác éjfélre hazavitte a csajt, és ment mindenki a dolgára.. csak valahogy most lett divatja ennek az egésznek, utána a meggondolatlanság miatt, lehet is keresni egy nőgyógyászt, mert el lettek sietve a dolgok.

Nem tudom mi van a levegőben mostanában, de minden kamasz gyereken rajta van az ottalvós láz.

2018. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Idővel ja. Kénytelenek lesznek beletörődni. Énszerintem te is megtudod ítélni, hogy mi az, ami még nem megy a tanulás rovására.

"Ev kozben hetkoznap megkertek vagy megmondtak"

De most ha kértek is, ha parancsbaadták is, már nem vagy köteles teljesíteni. Ha utcára kitevés veszélye nem fenyeget, mert nem olyanok a szüleid, hogy "Engedelmeskedj, vagy összecsomagolunk, és az utcán találod magad pillanazokon belül!!!"akkor szerintem nincs miért aggódnod. Meg amúgyis, egyszerre csak egyszer mész át:):) Szeritnem nyugodtan megteheted; nem kell tőlük engedélyt kérni attól, hogy tiszteled őket; bejelented, hogy pl "Elmegyek a Cintiához", és akkor elmész a Cintiához. Ne úgy menj oda, hogy "Elmehetek a...?" Hanem csak jelentsd be, hogy elmész. :) 18 vagy már, nem kisgyerek, megteheted. A te tanulmányaid a te dolgod, a szülők higgyenek benne, és bizzanak benned, hogy meg tudod csinálni, amit vállaltál. Mert pl már nem is vagy tanköteles, de még iskolába jársz, szóval nem egy züllött alak vagy. Szóval bejelented, azt mész. Talán csak nem fognak bezárni; de ha tényleg jofejek a szüleid, és nem zavarnak el máshova lakni, pl a híd alá, akkor szerintem szóval tehát megteheted.

2018. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen korrekt amit a szüleid csinálnak. Az nem jó érvelés hogy van aki mindent megenged egy tizenhat évesnek is, mert akkor ők meg jöhetnek azzal hogy másoknál meg nem engedik az ottalvást. Ez az arany középút azt hiszem amit ők csinálnak.
2018. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Aki 18 évesen nem vállt le nem is fog 30 ason se ezeknek intézik a szülők a házzaságot válást,. Lehet lepontozni de ez az igazság.
2018. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem ezeket a szülőket. Ha rendesen tanulsz, nem lógsz, akkor miért ne mehetnél? Persze ha a tanulás rovására megy (amit valószínűleg ők fizetnek) akkor jogos.. én 17 évesen volt hogy az akkori barátomtól mentem suliba reggel.. senki nem szólt semmit, mert rendesen bejártam és tanultam, anyámat meg csak ez érdekelte, nem pedig az hogy a barátomnál vagy otthon alszom-e..
2018. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
"én 17 évesen volt hogy az akkori barátomtól mentem suliba reggel.. senki nem szólt semmit, mert rendesen bejártam és tanultam, anyámat meg csak ez érdekelte, nem pedig az hogy a barátomnál vagy otthon alszom-e.." Sajnálom utolsó :( Tényleg vannak szülők akik sza.rnak rá merre van a gyerekük, csak ne kérjék rajtuk számon a hiányzást :(
2018. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es nem nem szart le, csak 3 utcával odébb voltam. Ugyanúgy kialudtam magam éjszaka és ugyanúgy felkeltem reggel és mentem. Hozzáteszem nem ez volt az általános, de előfordult ilyen is. Én inkább örülök annak hogy nem hisztizett miatta teljesen emiatt. Persze ha nektek jó lehet veszekedninilyen miatt, de szerintem amíg bizonyítja a gyerek hogy így is megteszi normálisan azt ami a dolga, akkor teljesen felesleges. Nem ártana néha megbízni a gyerekben..

A kedvencem aki nem hagyja együtt aludni a fiatalokat, mert "olyat csinálnak amit nem kéne. Igen, köztudott higy a fsz csak éjjel áll fel. 🙄

2018. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Otthon laksz eltartanak az o szabalyuk szerint kell elned ez meg a gyerekkor

Szabad akarsz lenni ?

Majd ha el tudod magad tartani

18 egy szam de mindenben gyerek vagy Meg

2018. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze ez teljesen jogos h 18 csak egy szam, nyilvan nem azt varom el hogy most akkor haza sem megyek meg szo nelkul elmegyek. Nem errol van szo csak neha nekem ezek a kiszabasok vagy megszabasok azert furan esnek, ha ez a helyes szo ra. Nem panaszkodhatok egyebkent mert tenyleg a dolgok 80-85% meg van nekem engedve. De ez neha azert fura hogy kisgyerekkent kezelnek talan ez a jo szo ra.
2018. szept. 3. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!