Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az igazán szerető szülő, aki...

Az igazán szerető szülő, aki tényleg jót akar tényleg szemet hunyna ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Ismerősömről van szó, majdnem velem egy idős lány, 26 lesz.

Együtt jártunk fősulira, más akkor voltak alkohol problémái. Szerintem az, hogy eszméletvesztésig issza magát és képszakadás van, az már gond. Jó családból származik, kedves, szerető szülei vannak. Autók, ingatlan, minden megvan. Dolgozni is alig dolgozgat, együtt járunk nyaralni, nem egyszer csinált botrányt. Volt, hogy nem engedték fel a repülőre, mert a reptéren berúgott (lounge-ban). A szülei tudják, hogy iszik, de nem csinálnak semmit. A jogsiját bevonták, most úgy vezet... Találkoztam már a szüleivel nem is egyszer, nem csinálnak semmit. Félnek, hogy elveszítik, ha szólnak, hogy elég már. Full fiatal, szép lány. Én mit tudjak csinálni? felnőtt nő. Azzal, hogy pátyolgatják jobb nem lesz. Én már leültem vele, mondtam hogy ennek nem lesz jó vége. Meg minek mindennap inni? Semmi gondja, van szép családja, barátok, pasija most nincs, de volt és emiatt lett vége. Nem bánatból iszik hanem megszokás. Mit csináljak vele???


25N


2018. szept. 3. 00:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Mintha Rezesova-ról olvasnék. Az ilyenek élnek így(jó háttérrel) akinek meg nem volt támasza egy ilyen életvitelhez, az már föld alatt van.


Ne is haragudj meg, de az ilyennek már elég lenne a villanypózna is egy egészséges sebességgel rásegítve, semmi értelme amit csinál.

Az is érdekes különben hogy meg állt az ivásnál, külföldön ugyanebből a rétegből kiszakadt csemeték, gyógyszerre isznak, dizájner drogokat próbálgatnak.


Szomorú hogy mindig olyan családoknál van pénz, ahol ilyen élet folyik, én meg tele vagyok tervekkel csak a pénz miatt nem tudok haladni.

2018. szept. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem csinált balesetet, csak a pontjai gyűltek össze. Meg azért nincsenek ennyire eleresztve, csak mondom, normális anyagi helyzet, ne milliárdosokat képzelj el. Azaz nem a kisboltban kell dolgoznia 2 műszakban 200ezerért.


Azért a szüleitől ne sajnáld már a pénzt, mert van tesója és ő normális, nem hiszem, hogy a nevelésen múlt. A szülei meg nem maffiózók vagy bűnözők.


Sokat nem segítettél, de azért köszi. Amúgy szoktam mondani neki, hogy mintha idősebbnek tűnne ha iszik. Hátha hat rá. :D Nem értem mi a jó, hogy minden nap matt részegre issza magát, azt mondja hogy másképp nem tud elaludni...

2018. szept. 3. 00:50
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Volt egy rövid kapcsolatom egy hasonló hölggyel, amikor hasonló korú voltam. Azzal a különbséggel, hogy neki szakközépiskolája volt csak, nem tanult tovább, a családi vállalkozásban dolgozott.


Filmszakadásig ivott, össze-vissza pasizott, erősen szexcentrikus, csinos volt. Felnőttfilmezésbe is belepróbálkozott. Én kb 3 hónapig próbáltam talpra állítani és kimenteni. Amikor másik pasi is képbe került, akkor abbahagytam a próbálkozást. Volt, hogy vittem kórházba mert kiszáradt, csak alkoholt napokig. Nem tudom hogyan csinálta, a családja elvileg próbált ránézni, de hát felnőtt ember, oda megy és azt csinál amit akar. Én csak hétvégente láttam mert másik városban lakott, mint ahol én dolgoztam.


A legtöbbet érte a családja tehetett, én fix munkaidő mellett nem tudtam volna pásztorkodni és talpra állítani akkor, így nem kerestem többet egyik alkalom után amikor a kórházban kötött ki, miután a családja újra szárnyai alá vette.


Neki volt valami feldolgozatlan gyerekkori traumája, olyan személyes dolog, amit általában nem kötünk sok ember orrára, neki ez volt az indoka, hogy valamikor korábban megerőszakolták és nem tudta túltenni magát rajta. Valamilyen stabil erkölcsű, korlátlan szabadidővel rendelkező ember aki neki szimpatikus talpra tudta volna állítani szerintem, vagy egy jó pszichológus. Itthon nem divat, pedig az ivásnak az elején oka van. Utána már egy függőség.


Olyat is láttam, aki az egyetem/főiskola alatt lett koffeinista/alkoholista, egyszerűen a stressz miatt.


Most már ő alkoholista, de lehet, hogy az eredeti kiváltó ok sincsen még megoldva, és amíg az nincs megoldva, hiába próbáljátok leszoktatni, ha a kiváltó pszichológiai ok meg az alkoholfüggőség együtt állnak fenn.


Pszichológus abban tud segíteni, hogy belássa, ez így nem mehet tovább. AA (anonim alkoholisták), akármi. Sokan félnek hogy mi lesz a sok alkesz között, úgy látom barátnőd már rosszabb nem lesz, most fiatalon kell még kirángatni, amíg nincs szervi károsodás.


Kellene egy antialkesz pasi mellé, aki végigjárja vele ezt az utat...


Volt egy ismerősünk ahol a fiúgyermek drogozott, öntudatlan állapotban összeszarta a lakást meg minden. Apuka felvállalata és konfrontálódott vele. Ma úgy áll a helyzet, hogy a fiút összehozta a sors egy olyan lánnyal aki szereti és talpraállította, már nem drogozik, feltatláló, saját, nemzetközileg elismert termékkel, de az apjával soha nem sikerült rendeznie a kapcsolatát, a honlapján ma is hirdeti büszkén, hogy ő az anyja vezetéknevét hordja, mert apja neve neki nem kell. (Szülők kapcsolata nem bírta ki a megpróbáltatást és elváltak, különköltöztek, apuka a hard, anyuka a soft módszerrel próbálkozott. A gyerek megggyógyult de apját egy életre utálja. Teljesen meg tudom érteni apukát, de mégsem az vezetett eredményre).


Szóval vagy türelemmel és szeretettel segítesz a családnak, időt töltesz velük, vagy hagyd őket békén a keresztjükkel, ha a te türelmed már elfogyott.

2018. szept. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Azt írod azt mondja azért iszik, mert csak így tud elaludni.

Ha van netflixed nézd meg/nézesd meg vele, ha nincs töltsd le valahonnan: The Truth About Alcohol David Briggs/JavidAbdolmoneim


Ez tudományosan up to date, érdemes megnéznie. Az is kiderül belőle, hogy ugyan az elalvást segíti, de nem lesz jó az alvása tőle, sőt minden valószínűség szerint az éjszaka közepén vagy fel fog ébredni vagy hülye álmai lesznek, mert az éjszaka közepén józanodik ki és megváltozik az alvásmintázata.

1 órás dokumentumfilm

2018. szept. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

# 3, 4. Köszönöm szépen.


Holnap ha lesz időm kifejtem bővebben. Amit írtál 3. ki fogom nyomtatni neki és odaadom neki.


Láttátok a Las Vegas végállomás c. filmet Nicolas Cage főszerepével? Megnéztem vele, sírt, hogy nem akar olyan lenni. Nekem is ő jutott eszembe róla. Na itt a baj. És OKOS lány, úgy mentünk át minden vizsgán, hogy kb alig tanultunk, közgaz... Iszonyat gáz volt pl. a reptéren, amikor nem engedték fel. Én is buktam a jegyet, meg a szállodát is, mert nyilván nem hagytam ott. Agresszív az alkoholtól, kiabál, dobál mindent. Én sem vagyok szent, ő is nyitott szexuálisan. Voltunk swinger klubban... igen ez sokaknak tabu. Nagyon berúgott, ha nem vagyok ott iszonyat hülyeséget csinált volna. Aztán úgy vezet, hogy ivott... Sokszor nem látni rajra egyébként, ő akkor pörög ha ivott. Amúgy mondtam neki, hogy nála az nem alvás, hanem eszméletvesztés, ájulásig issza magát.


Volt olyan, hogy nem ivott, mert orvoshoz kellett mennie (bevonták a jogsiját és utánaképzésre jár) és mondta, hogy mennyire jó volt józanon felkelnie. És akkor kérdezem, hogy akkor miért nem iszunk egy jó kis limonádét vagy turmixolunk valami finomat? Nem... másnap megint pezsgő... Már délben. Engem ne járasson le ismerősök előtt, nyilvános helyen. Reptéren is irtó ciki volt. A szülei meg tudják, de semmi. Én már pofoztam fel, másnap megköszönte, de folytatta ugyanúgy.


Antialkesz pasi, aki eltűri... ha szerelmes lenne a G.. hívjuk így a lányt, akkor lehet miatta megtenné, de ahhoz olyan férfi is kell, aki kitartó. Beszéljek a szüleivel? Van nekem is életem, 100 gondom, stb.

2018. szept. 3. 01:41
 6/22 anonim ***** válasza:
6%

Az egy mentális zavar, ahogy a szülei viszonyulnak hozzá.

Nem véletlenül iszik a lány, mert semelyik életkorban nem kapta meg azt a szülői támaszt, iránymutatást (gondolj pl. 1,5-2 éves korra!), ami érzelmi támasza lehetett volna neki mint gyereknek. Megfordultak a szülői szerepek, és a gyerek természetesen ennek nem képes megfelelni...

A gyerektől akarnak olyan elismerést és szeretetet kapni, amit az nem képes adni. A felnőtt életükben kéne megszerezniük ezt, nem egy gyerektől.

Ez gyakorlatilag érzelmi visszaélés a gyerekkel.


A szülők is isznak, drogoznak?...


Ne csinálj vele semmit, azzal tudsz segíteni, ha magára hagyod...

2018. szept. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ide írom, hogy hátha másnak egy plusz infó.


Nem, a szülei 100%, hogy nem drogoznak. Inni nem tudom, minimálisan. Fitt anyuka, az apukája vállalkozásokat vezet, nem antialkoholisták, de pl. volt hogy direkt nem ittak a barátnőm előtt. És a barátnőm mesélte, hogy a szülei vacsoránál direkt nem ittak egy pohár bort sem, nehogy a barátnőm megkívánja... Sírva mesélte ezt is a barátnőm. Ő is tudja hogy nagy baj van. Én megmondom őszintén, hogy leütném és bezárnám. Elrontja az életét ilyen fiatalon.


Egyébként még azt mondta, hogy nem érzi magát viccesnek józanon. Mondjuk tényleg olyan poénjai vannak ha iszik, hogy mindenki sírva nevet és sokkal felszabadultabb. DE!!!!!!! ehhez elég egy pohár bor vagy pezsgő, csak ő meg nem áll meg itt. Még olyasmit mondott, hogy úgy lazább és néha elképzel szituációkat, ami nincs. Van baj szerintem. Skizofréniára is gyanakszom.

2018. szept. 3. 02:51
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: nagyon jó, hogy őszintén tudsz vele beszélni erről.

Biztos, hogy valami állhat emögött, hogy az alkoholt választja, kisebbrendűségi komplexus, vagy bármi.


Az alvást nem segíti az alkohol, a mély alvás fázist (amely igazán pihentető) teljesen elnyomja, ez tudományosan igazolva van, lehet hogy elaludni könnyebb, de nem lesz mély az alvás, alkoholisták bármennyit alszanak, másnap kimerülten, karikás szemekkel ébrednek... Dokumentumfilmbne is kifejtik, de szerintem bármely orvos tudja ezt.


Jó pszichoterapeutát kellene felkeresni, akit sokan ajánlanak valamint akinek van tapasztalata hasonló problémák megoldásában, kideríteni, mi áll a háttérben...

El kellene érni, hogy alkohol nélkül is magabiztosnak érezze magát, megtalálja szerepét adott társaságban.


Nekem volt hasonló ismerősöm, alkohol nélkül soha nem tudott középpontba kerülni vagy megszólalni se mert (szerintem szorongott), alkoholfogyasztás után középpontba tudott kerülni poénokkal, felvett egyfajta "szerepet" hogy mindenki rajta nevessen. Igaz nem lány volt, de olyan szempontból hasonló a helyzet, hogy alkoholfogyasztás nélkül nem tudott meglenni, ha éppen alkoholfogyasztásról nem lehetett szó adott társaságban, akkor a berúgási élményeit mesélte (mit-mivel-hányszor-hogyan-meddig ivott stb).

2018. szept. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Hidd el, a szülök nem tudnak semmit tenni, ha a FELNÖTT lány nem akarja, sem kényszer elvonásra nincs lehetöség, sem "lebeszélni" nem lehet.


Akik szerint meg a szülök a hibásak - egy közel 30 éves nö már régen nem azt teszi, amit a szülök mondanak neki, vagy amit tölük lát.

A családban volt hasonló eset, ahol a "gyerek" azért kezdett inni, mert a párja folyamatosan féltékenykedéssel kínozta és csak így tudta magát kivonni a hisztik alól. A szülök teljesen tehetetlenek voltak, mivel sehol nem volt alkoholista a családban és teljesen érthetetlenül álltak a problémával szemben. Szerencsére a gyerek szakítani tudott a másikkal és utána sok-sok segítséggel - éppen a szülöktöl - sikerült kilábalnia ebböl a helyzetböl.


Kérdezö: sokat te sem tudsz tenni, legfeljebb felhívod a figyelmét arra, hogy ez alkoholizmus, arra, hogy ez nem megfelelö módszer az alvásproblémák kezelésére, és felajánlod, hogy mellette állsz, ha segítségre lenne szüksége. De a döntés az ö kezében van, ha ö maga nem akar változtatni, senki nem tud tenni ellene.

2018. szept. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egy ördögi körben van a barátnőd. Valamilyen múltbéli trauma miatt az ivással próbálja felhívni magára a figyelmet, és ugye a szülei nem foglalkoznak vele, mert félnek, hogy elveszítik őt, pedig éppen így fogják elveszíteni. Kár, hogy nem ismerted már a fősuli előtt is, mert akkor tudnád, hogy mitől lett ilyen. Kíváncsi lennék, hogy milyen gyerek volt, milyen volt gimiben, történt-e vele valami negatív a múltban? Pl.: válás, egy fontos ember elvesztése, bántalmazás, keményen fogták-e a szülei, cikizték-e a suliban...bármi. Szakemberre lenne szükség.
2018. szept. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!