Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy ne szóljon...

Mit tegyek hogy ne szóljon bele hogy kivel barátkozzak?

Figyelt kérdés
Anyám egyszerűen mindenbe beleszól. Elegem van, az előző sulimbol kivett, mert a rosszakhoz keveredtem (cigiznek buliznak stb)és cigányok voltak. Átjöttem a másik suliba, itt mindenki befogadott egytől egyig. Mindenki nagyon kedves. Van egy lány akivel összebarátkoztam, és mondta hogy xy utcába lakik és mondtam hogy én is meg tök jó minden tudunk együtt menni reggel stb. Mikor mentünk haza múlthéten akkor kiderült hogy gyermekotthonos, de engem nem érdekelt mert rendes meg minden, azért került oda mert a szülei szegények. Erre mikor mondom anyának, egyből ordibál visitozik hogy megint megtaláltam az alja népet. Nem érdekelt. Viszont amikor megtudtam hogy bement az osztályomba és mindenkitől egytől egyig megkérdezte hogy ez a lány milyen, na akkor olyan hatalmas szégyenérzetet még nem éreztem. A lánynak is tuti rosszul esett. Ma kitettem egy képet, ahol rajta van Ő meg pár barátom az új sulibol koztuk harmat mar 3 eve ismerek. Erre most elkezd sipákolnk, hogy én mekkora szégyen vagyok, hogy büdös cigányokkal állok le (2en voltak ciganyok es mindketten 4es tanulok), meg hogy nem vagyok a gyereke, utál, retkes krv vagyok, berak a gyermekotthonba. Pedig nem velük vagyok egésznap, csak velük IS kitettem egy képet (mert nem csak velük van közös képem). Most mondjátok meg, mit tegyek? Nem Ő van az iskolában, nem Ő tudja hogy kikkel barátkozok, nem Ő tudja hogy kinek milyen a személyisége. Vannak az osztályomba tényleg ilyen alják, köpködnek, káromkodnak a tanárral, cigiznek stb, velük nem is beszélek. Mit kéne mondanom hogy megértse: ŐK NORMÁLISAK? Állandóan általánosít, ha valaki cigány már rossz (amúgy Ő is cigány, be is vallja akkor miért csinálja ezt?)

2018. szept. 10. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz, nagyon nehéz ha nem tud lehiggadni hogy értelmesen tudj beszélgetni vele.

Az, hogy bement és mindenkit végigkérdezett, irtó kellemetlen lehetett. :-(

Nem tudom mi a megoldás ilyenkor, esetleg ha van másvalaki, aki higgadtabban áll a dolgokhoz, elmondhatod neki (pl. apukád vagy más hozzátartozó) hogy hátha ő tud beszélni vele.

2018. szept. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Apukám olyan, hogy az van amit anya mond. Egész nap dolgozik, engem végig se hallgat, az az igaz amit anyu mond. A nővéremmel beszéltem erről, Ő megvédett. De anyu neki is elkezdett visítozni.
2018. szept. 10. 16:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az ofőmet is megkérdezte a lányról, és Ő is mondta hogy nagyon rendes és jól tanul:) de anyut csak az érdekli, hogy ne legyen cigány meg ne legyen otthonos
2018. szept. 10. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Sajnállak
2018. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez van ha a nő hordja a nadrágot apuka meg inkább mossa kezeit..
2018. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Anyad viselkedik ugy akitol ovni kene teged.
2018. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Majd rájössz, hogy igaza van anyukádnak. (Pláne, ha ő is cigány és mégis annyira értelmes, hogy képes felfogni, mennyire undorító emberek.) Honnan tudom, hogy igaza van? Nos, nem rasszizmusból, azt elárulhatom! Ugyanis onnan, drágám, hogy én is olyan barom voltam, mint te! Gimi végéig a "barátaim" 80%-a cigány volt. Elég időm volt tehát arra, hogy lássam, milyen alpári tanulatlan barmok - persze gyerekként elég hülyén fogtam fel ("köztük is van jóóó"... meg ilyen hasonló blablákkal tömtem a saját fejem), de fokozatosan megértettem, anyukám miért nem akarta, hogy azokkal haverkodjak.
2018. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Majd ha idősebb leszel, elmúlik a gyerekes tinihiszztid és rá fogsz jönni, hogy édesanyádnak minden szava igaz volt.
2018. szept. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Most olvastam el alaposabban a kérdést.

Egyszer már kivett suliból mert rosszabbakhoz keveredtél.

Fél, nagyon fél attól, hogy ez ismét bekövetkezik - bekövetkezhet.

Ha nekem lenne gyerekem, én is félnék.

2018. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!