Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként ti is éreztétek,...

Gyerekként ti is éreztétek, hogy a testvéreitekkel kivételeztek?

Figyelt kérdés

Nos, van egy öcsém. Főleg anyukám, de folyamatosan kivételez vele. Itt nem anyagi dolgokra gondolok, azt én is ugyanúgy megkapom. Gyerekként is éreztem, hogy mindig neki adott mindenben igazat, védte... de akkor még nem gondoltam, hogy a későbbiekben is megmarad. Már mindketten felnőttek vagyunk.

Öcsém megbukott általánosban, majd gimnáziumban is egyszer. Az érettségije 2-es lett mindenből. Az egyik tárgyból nem sikerült neki levizsgáznia.

Én mindig küzdöttem mindenből. Jó jegyeim voltak, "erős" egyetemre járok, vannak kitűzött céljaim. Tesóm nem tud egyedül tanulni, anyám keresgélt neki tételeket, órákat ült mellette és EGYÜTT tanultak. Sosem hagyta őt kibontakozni. Ha mondtam neki, hogy egyedül kellene tanulnia, mindig azt mondta, hogy ne szóljak bele, nekem is segített. Aha...hozzáteszem szerintem általános negyedik osztályában segített nekem tanulni. (bár én sosem igényeltem, hogy tanuljanak velem)

Anyám beszédéből még sajnos mindig érzem, hogy öcsémet preferálja, ez engem bánt, mert nem értem, hogy két gyerek közül miért nem képes mindkettőnkre egyformán nézni. Ha egy évben egyszer valamit megcsinál vagy segít valamiben, akkor ezt hallgatom, hogy "na bezzeg öcséd...". Apám szerencsére sosem kivételezett velünk.

Felnőtt fejjel még mindig rosszul esik ez, mert ezekkel az apróbb szavakkal folyamatosan bánt.



2018. szept. 10. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Ha már felnőtt vagy, akkor hagyd abba a nyafogást. Egyik szülő sem fogja egyformán szeretni a gyerekeit. Mert ugyanúgy szeretni bármit is lehetetlen. Mindig lesz egy sorrend. Ez pszichológia. Ha nem tetszik, akkor mehetsz, amerre látsz.
2018. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Mert ugyanúgy szeretni bármit is lehetetlen."


Jelen esetben nem bármit, hanem bárkit.

2018. szept. 10. 20:14
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
A nők sajnos tudatalatt a fiu gyeremeket helyetessitonek tekintik,tulságosan elkényeztetik életképtelenné teszik h néékülök semmire se menjenek, és ezért nem engedik 20 30 40 évesen se el a szoknya mellől és verik szét az önnálosodási ambicióikat,a kapcsolataikat házasságaikat..
2018. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Te ismered az öcsédet, de a leírásból elképzelhetőnek tartom, hogy az öcsédnek nem olyan jók a képességei és ezért kellett vele együtt tanulni. Mivel az öcséd ezért kevesebbenek érezhette magát nálad, anyukád úgy próbálta az ő önbizalmát erősíteni, hogy kivételezett vele, jobban figyelt rá. Nem azt mondom, hogy ez így rendjén volt, csak egyfajta magyarázat lehet.

Az persze érthető, hogy neked rosszul esett a kivételezés, hisz anyukádnak mindkettőtökre ugyanannyira kellett volna figyelnie még akkor is, ha az öcséd esetleg közelebb állt hozzá.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld ezen túltenni magad, anyukád már valószínűleg nem tud ezen változtatni. Ha nagyon bántanak a megjegyzései, tedd felszínesebbé a kapcsolattartást vele és inkább apukáddal beszélj.

2018. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem akárki akármit mond, nem lehet az összes gyerekedet ugyanúgy szeretni. Ha valamelyik kicsit jobban hasonlít rád, jobban megérteted magad vele, automatikusan vele fogsz "szimpatizálni". Mi négyen vagyunk testvérek, gyönyörű gyerekkorom volt, szüleim rengeteget foglalkoztak velünk, mindent értünk tettek, mégis érzem, hogy a kisöcsémet és a nővéremet jobban szereti. Nincs rá tárgyi bizonyíték, nem arról van szó ebben az esetben sem, hogy többet kaptak volna vagy ilyesmi. Egyszerűen ők ketten teljesen anyám vérvonalát örökölték, nagyon hasonlítanak egymásra, így jobban megértetik magukat egymással mint pl velem aki teljesen apámra ütött. Nem hibáztatom érte és nem is esik rosszul, elfogadtam. Attól még engem is szeret.
2018. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igazából attól félek, hogy öcsém még 30 évesen sem lesz önálló. Nem "bolond", nincsenek tanulási nehézségei, egyszerűen lusta és gépezik. Anyám meg emiatt, hogy "ő biztosan nem tudná megcsinálni" mindent megold helyette, de még esélyt sem ad neki, hogy önállóbb legyen. Nem tudom, hogy mi lesz tesómmal, sokat gondolkodtam ezen.

Valószínűleg el kell ezt fogadnom, csak elég bosszantóak tudnak lenni a megjegyzései, és ilyenkor igazságtalannak érzem.

2018. szept. 10. 21:26
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

"Anyám meg emiatt, hogy "ő biztosan nem tudná megcsinálni" mindent megold helyette, de még esélyt sem ad neki, hogy önállóbb legyen."


Mindenesetre te ne így állj hozzá, hanem úgy, mint felnőtt emberhez, hogy legalább miattad ki kelljen facsarnia magából valami kis tenniakarást, önállóságot.

2018. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Pont nem egy jó példát hoztál fel, mert ez a tanulás dolog ilyen. Van, aki képes magától tanulni, hozzám kb. mióta írni/olvasni tudok, nem kellett leülniük a szülőknek segíteni, de még rám sem szólni, hogy menjek tanulni. Illetve van, aki nem képes, mindenfelé járnak a gondolatai, húzza az időt, és ha a szülő nem ül mellé, akkor nem is fog egyről a kettőre haladni. Na ilyen a szomszédom, akinek egyetemista lánya van, de még mindig együtt tanul az anyjával.


Amennyiben valamit igazságtalanságnak érzel, azt szépszóval, és nem támadással közölném anyám felé. Pl. ha tesóm életében egyszer felporszívózott, te meg éppen most az egyszer nem tetted, és jön a "bezzeg tesód megcsinálta.." szöveg, akkor megmondanám, hogy ne haragudj anya, azt hiszem nem lehet rám panasz, mert általában mindig megcsinálom, most az egyszer nem volt kedvem. Ha pedig olyanban ad inkább neki igazat, ami szerinted abszolut nem igazságos, akkor félrehívnám, és szintén nem támadva kérdezném meg tőle, hogy magyarázza már meg miért így látja.

2018. szept. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a tanulás részével van itt baj, hanem a többivel.

Anyám is így kezeli tesómat, közel 30 évesen egy bevásárlást képtelen elintézni vagyis nem is akar. Évente megcsinál pár dolgot, és ő a csodagyermek. Érdekesség ha valamit rosszul csinál és éppen otthon vagyok, akkor anyám kollektívan "mert ilyenek vagytok". A dolgaimat mindig elvehette, anyám arra is csak legyintett. Aztán egyszer közöltem, amikor megkért valamire, hogy majd a csodálatos fiad megcsinálja.

Akkor kicsit észbe kapott.

2018. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez volt, a mai napig ezt érzem. A tesómmal nem beszélek, anyámnak nem bocsátok meg soha, pedig felnőtt nő vagyok, saját élettel.

Aki nem tudja egyformán szeretni a gyerekeit az ne szüljön 1-nél többet, mert iszonyatos károkat okoz a lélekben.

ezt a legjobb indulattal mondom. Borzalmas volt így felnőni.

2018. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!