Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt az a pont, amikor...

Mi volt az a pont, amikor felnőttként megszakítottátok a kapcsolatot a szülőkkel vagy az egyik szülővel?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Vad csikóéveimben, főiskola latt volt 2-3 év, amikor nem beszéltem muterral, azóta már helyreállt a kapcsolat.
2018. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Amikor meglett az érettségim, hazamentem, összepakoltam egy hátizsáknyi személyes holmit, közöltem, hogy most jött el az a pont, hogy engem soha többet mnem látnak és kisétáltam az ajtón. Előtte 3 évig diákmunkáztam, abból félretettem, így már megvolt az albérleti szoba és az első pár hónap tartaléka. Egyetem mellett dolgoztam, abban az évben októbertől pedig diákhitelt is kaptam, így bár nehezen, de fenn tudtam magam tartani. Gyerekkorom óta bántalmaztak, évek óta érett bennem ez a döntés, tudtam, hogy ha valaha is normális életet akarok, akkor le kell lépnem.
2018. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez kemény, de jól tetted. Az én történetem is hasonló.
2018. szept. 13. 12:50
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Én vagyok olyan hülye, hogy az alkesz apámmal is tartom a kapcsolatot. Csak azért, mert józanul nagyon jófej. Ugyanakkor az utóbbi időben kezdem észrevenni rajta, hogy az alkohol miatt már józanul is furcsa, nem olyan vidám, kezd butulni. Milliószor jártattam már neki a pofámat, hogy állítson az ivászaton. Ergo: lassan itt az idő megszakítani vele a kapcsolatot.
2018. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
Én meg de örülnék, ha lenne még anyukám, ti meg itt hepciáskodtok.....Jó lenne még hazamenni anyuhoz apuhoz később, de nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.
2018. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ilyen nárcisz anyát te sem szeretnél magadnak
2018. szept. 13. 14:08
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

"Én meg de örülnék, ha lenne még anyukám, ti meg itt hepciáskodtok.....Jó lenne még hazamenni anyuhoz apuhoz később, de nem biztos, hogy lesz rá lehetőség."

Az te vagy. Tudod ha az én anyám nevelt volna téged, akkor te se sírnád vissza azt, hogy 5 éves korod óta szinte minden nap szíjjal és tárgyakkal üt-ver, ha épp olyan kedve van, akkor éheztet vagy épp a pincébe zár 2 napra, nyilvánosan megszégyenít, aláz és még amit el tudsz képzelni, miközben az alkoholista apád vagy becsatlakozik, vagy épp röhög a szoba sarkában az egészen. Engem 13 éve az se érdekel, hogy élnek-e még és a következő 30 évben sem fogom őket embernek tartani. Lezártam, elengedtem, terápiával túlléptem rajta, de számomra ők többé nem léteznek. Örülj neki szép csendben, hogy te ezt nem élted át és normális családod volt, de inkább ne okoskodj, ha nem tudsz a helyzetről semmit.

2. voltam

2018. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
Honnan veszed, hogy nem éltem át? Amikor apu a gázpisztollyal kergetett a kertben, mert nem ettem meg a lekváros kenyeret és ez csak egy délután. De nem mindig voltak ilyenek és igenis rengeteget kaptam ezek mellett tőlük, igen, jót is. Én is voltam terapeutánál és rengeteget harcoltam velük és beszélgettünk.... Megbocsátottam. És tudom helyén kezelni a dolgokat. De akkor is a szüleim, még ha nem is tetszik és nem dobom el őket.
2018. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó: Te így csináltad, ez is egy út. De légyszi ne sugalld azt, hogy megbocsátani valamiféle pozitívum, pláne elvárás lenne.


Szerintem a 2. válaszoló az adott körülmények között a lehető legjobb döntést hozta. A saját testi és lelki épségének megóvása érdekében nem is cselekedhetett volna másként.

2018. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Faterom csatlakozott a Hit gyülekezetéhez. Mivel hosszú évek szorgalmas munkájával se tudott senkit megtèríteni a családból, meg kellett szakítania velünk a kapcsatot. Hite szerint mi az ördögtől valók vagyunk. Kb.10 éve nem beszéltünk.
2018. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!