Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldre költözünk, szüleim...

Külföldre költözünk, szüleim elbizakodtak, hogy majd mindig utalok nekik pénzt?

Figyelt kérdés

Hamarosan költözünk párommal külföldre egy jobb élet reményében. Találtunk munkát, most intézzük a lakást.


Eleinte a szüleim sajnálkoztak, hogy minek megyünk, most, hogy meglett a munka és lassan a lakhatás is megoldott lesz, egyre többet pedzegeti, hogy majd kíváncsi, hogy eszembe jutnak-e, gondolok-e rájuk, amikor megjön a fizetés stb.


Azt kell tudni, hogy nincs lakásom, páromnak van egy kisebb lakása Budapesten, azt kiadjuk. Azért is megyünk többet között dolgozni, hogy össze tudjunk gyűjteni egy akkora lakásra, ahol lehet már gyereket vállalni, hogy tudjunk venni egy normális autót. Anyáméknak ezek mind adottak, hitelmentes ingatlan, két autó. Nekem konkrétan semmim nincs.


Nem élek rosszul itt sem, de mire összejön ezekre a pénz ilyen fizetések és adóterhek mellett, elmegy a fél életem vagy több.


Nem érzem úgy, hogy támogatnom kéne anyámat, hiszen nem szenved hiányt. Múltkor meglátogattam és ott volt a nagymamám is, aki szintén mondta, hogy de jó lesz neki, ha kipótolom a nyugdíját? WTF? Titeket is fejőstehénnek néznek a rokonok, csak mert kimentetek külföldre? Kezd bűntudatom lenni, pedig nem érzem jogosnak a célozgatásaikat.



2018. szept. 13. 18:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem, a feleségemet igen. A nagyanyja a mi lakásunkban lakik Mo-on, az anyja nem dolgozik. Nem sokat költöttek a gyerekre, épp csak kitanittatták, de ennyi. Nekem szüleim azért segitettek lakáshoz jutni stb., ha úgy alakulna, nekik segitenék, de a feleségem vérszivó rokonainak nem annyira.
2018. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

"kíváncsi, hogy eszembe jutnak-e, gondolok-e rájuk, amikor megjön a fizetés stb."

Itt megmondtam volna neki, hogy bizony, majd gondolok rá, amikor a saját fizetésemet költöm a saját életemre. Az ilyen pofátlan bunkó elmehet szépen a búsba, akár rokon, akár nem, nehogy már neked legyen bűntudatod azért, amiért le akarnak húzni és ki akarnak használni..

2018. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Elküldeném őket a vérvörös p-ba.
2018. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Nem szenvednek hiányt, ahogy írtad.

Szerintem mondd meg nekik (bár tudniuk kellene), hogy semmitek sincs a kicsi pesti lakáson kívül, és AZZAL A CÉLLAL mentek külföldre, hogy megteremtsétek magatoknak az anyagiakat ahhoz, hogy családot alapíthassatok.

Vagy vissza lehet kérdezni, amikor célozgat, hogy és, ő vesz Neked lakást? Mert ha igen, akkor oké. (Persze ez irónia, de ebből lehet, hogy felfogja/felfogják).

Ne kezdjétek el, mert sose lesz vége.

2018. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Az én Anyám is alapértelmezettnek veszi,hogy ha majd 2 év múlva nyugdíjba megy én támogatom...Pedig nem is lakom külföldön,és magyar viszonyok között sem ér égig a fizum...
2018. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Semmid nincs, nem is értem, miből gondolják, hogy még te fogod őket pénzelni.

Nekem anyós nyögte be, hogy vehetnék neki igazán egy mosogatógépet. Azóta is vár rá talán. :)

2018. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
8%

"Nem sokat költöttek a gyerekre, épp csak kitanittatták"


Hát remélem a kölköd ugyanezt fogja a fejedhez vágni, mikor nek tolsz a segge alá egy lakást. De az összes többiek is ezt kívánom.

2018. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Mi van, 7-es?

Azok szoktak így fröcsögni,mint te, akik mindig a megtámogatott oldalán állnak a családi viszonyrendszerben.

Természetes, hogy kapni kell, ugye?

2018. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én szívesen támogatnám őket, ha nekem már minden adott volna. De most építem fel az életemet. Van egy kistestvérem, és ha kell, előveszik, nagyszerűen tudnak vele zsarolni - miatta nem tud jól fizető állást elvállalni, mennyi pénzt elvisz, mire vágyik, mit kell neki megvenni stb.

De mégis csak az ő gyerekük. Párom is azt mondta, hogy ne foglalkozzak velük. Az ő szülei megkérdezték, hogy mire van szükségünk, miben tudnak segíteni, az enyémek meg épp fordítva, azt akarnák, hogy én segítsek nekik. :/

2018. szept. 14. 09:35
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Én épp csak annyit tennék, amivel érezzék a törődést, de nem pénzzel. Vinnék haza jó kis külföldi rucikat nekik, vagy kisebb dísztárgyakat, vagy olyan ételkülönlegességeket, amiket itthon nem lehet kapni. és nem mondhatják, hogy nem kapnak semmit, de érezteted azt is, hogy nem akarod támogatni őket anyagilag.
2018. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!