Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz hatással vannak rám a...

Rossz hatással vannak rám a szüleim? Mikor jön el az ideje a különlöltözésnek?

Figyelt kérdés

16 vagyok még otthon élek de szeretnék elköltözni a baj az hogy nem merek és nem tudom hogy megy ez.Ugye itthon szocializálódtam és nem is tudom elképzelni máshogy az életem mert nekem eddig csak ez volt.

Azért szeretnék elköltözni mert:

Mert majdhogynem most is én tartom fennt magam.

A nyáron szereztem annyi pénzt hogy elvoldoguljak a következőig úgy hogy nem is kell dolgoznom.

A ruházkodásra nem koltenek a szuleim sem én megvagyok a kis ruháimmal.

Az ételt bár ők állják még az ellenségemnek sem kívánom azt a kosztot amit én eszem.

Az ehető kategória legundoritobb dolgai nonstop.

Mivel nem főznek ezert nincs itthon tulzottan főzni való alapanyagok.

Már évek óta kb 10-15 féle kaját váltogatok és szerintem leehrt h még így is sokst írtam.

(Pörkölt,babkonzerv,spagetti,zabkása,borsókonzerv,rántotthús krumplival,grillcsirke,halkonzervek,szendvics olyan kenyérből ami mindíg beissza az ember nyálát ezzel kiszárítva,pennés tészta,sült karaj rizsel,joghurt,fött tojás)

Szval már tényleg hosszú évek óta eszem ezt a néhány ételt félévente tarkítja egy hamburger vagy gyros.

Ezt én is tudom magamnak finaszírozni...

Az internet hű barátom mindíg találok tajta valami hasznosat vagy kiirom magamból a szrsáhokst mint most...

Nem telefonalok es nem tv zek internetre max havi 5000 ret kell kolteni kb. szval nem nagy kiadas es itt kapcsolodom ki meg tanulok stb.

Veszek magamnak egy fogkefet meg egy tusfurdot meg egy detodort az eleg egy hnapig.

Megveszem a beletet az edzesre meg a buszra az is megvan egy tizesből.

Ami kicsit húzosabb az a lakhatás.

Arra kene kitalanom vmit.

Talán egy kolesz,vagy fiataloknak való szálló.

Anyám kb csak a mosásr intézi itthon de mint tudjuk a 21.szazadban csak be meg ki kell rakni a ruhat...

Napersze ha elmegyek minden delutan dolgozni edzes helyett akkor extra penzem lesz es siman felre is tudok rakni.Meg alberletbe is elmehetek.Bőven...

Suliba jarok

Csinalom a jogsit

Penzt gyujtok

Kulon koltozok

Talan meg egy tarsar is találok egy nő személyében.Ő pedig nem csajhogy plusz segitseg es mindeketonkenk kinyebb DE vegre vki szeretne is.

Szobám tartalmat képes vagyok osszeszedni egy nagyobb taskaba ha csak a fontos dolgokat viszem egy iskolatasak is megjárja.

De leginkabb csak magamra van szukseg.

Meg talan egy pszihologusra ugyanis depreszios vagyok mint a pca.

Legfontosabb kerdes.

Csinaljam e a sulit...

Mert az rengeteget vesz el mind az időmből mind az életkedvemből.

Es cserébe csak egy érttségit ad...

Es mint lathatjatok anelkul is boldogulok.Bar talan konyebb lenne eretsegivel penzhez jutni.

Szval félek belevágni...

De 18 éves koromig talán nem is koltozhetek kilkn.

Pl ha akarnek venni egy teledonkartyat nem tehetem meg mert nem vagyk 18.

Es nem akarok hazajarni aláírásokért mert 1 nem kapom meg 2 nem szeretek itthon


Amugy hullik szét a kozos eletunk a szuleim is kulon akarnak koltozni.Van egy kvanagy hazunk kertel senki nem csinal semmit en igyekszem fe egyedul keves vagyok folleg azert mert hátráltatnak.Olyanokal h ez nem a te házad nem te hozod a donteseket es szépen az idő vasfogai felörlik a házat.Még nem olyan gáz de tudom mi lesz a vege ha nem lesz valtozas.

Ugyerem hogy ez egy menelules igen,de nem azert mert nem merek szembenezni a problemakkal hanem azert mert belefáradtam es csak nagyon drasztikus modon tudnam megoldani.Erőszakkal ami nem kifizetödő.

Nincsenek barátaim

Nincsenek örömteli pillanataim

Nincs bennem szeretet

Nem kapok szeretet

Nincs célom

DE akvamindenit

Van pénzem

Van 2 gyolóm és egy nagy farkam,tele vérrel

Es a legfontosabb van eszem és hozzá 2 kezem meg 2 lábam ami alátámaszt mindent.



2018. szept. 15. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
19%
Legyél büszke magadra, hogy 16 évesen keresel pénzt, meg tudsz állni a saját lábadon, és hogy ilyen fiatalon ilyen nagy dolgokon gondolkozol. Fel a fejjel, próbálj beszélni a szüleiddel, amennyire csak lehet, ha szeretnél, költözz el, de előtte tervezz el mindent, mert pl vizet meg gázt is fizetni kell stb. Szurkolok neked, ritka hogy valaki 16 évesen ilyen nagy lépésekre is képes.
2018. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem szeretnélek megbántani, de 18 éves korodig nem költözhetsz el, maximum szülői engedéllyel. De ha ennyire elköltöznél egyedül, az valahol lehet már gyerek veszélyeztetésnek minősülne.

Maximum úgy tudnál elmenni, ha olyan suliba jársz, ahol van kolesz, akkor oda mehetnél, de oda is csak akkor leginkább, ha távol laksz a sulitól, mondjuk legalább 50-70 km.

De akkor is hétvégente haza kellene menned és otthon kellene lenned ugyan úgy. Szóval bírd ki, gyűjts még pénzt 18 éves korodig, aztán dobbantasz.

2018. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagyd abba a sulit!! A tobbi kialakul menet kozben.
2018. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Így van.A legnagyobb félelmem az hogyha kiamrsdok az iskolából akkor csak vmi lecsuszott emberke leszek.

De valójában szerintem ezt a felelmet csak anyukámnak koszonhetem hiszen o mondogatja ezt mindíg.

Tegyuk fel h a legroszabb tortenik velem.És?Csak egy ember vagyok..Senkit sem érdekel az esetleges nyomorom.

Szóval csaj az életem a tét.Kozmikus méretekben jelentéktelen...

Szval a legroszabb dolog az lenne h pl nyktol lefele lebénulok.

Akkor mar ugyis csak intellektualis minkara vagyok kepes szval jo penzt kereshetek.

A masik eshetoseg h az utcara kerulok és mégmagányosabban reményvesztve koldulok majd.De azt halottam h naponta egész szép kis összeget lehet összegyűjteni,és biztos kitalálnék vmit smi meggyorsítja a dolokat.

Igazandibol a legeeslegmélyebb félelmem hogy sose fog senki szeretni.

Azert is haracsolok penzt hogy nagyobb eselyem legyen ismerkedni.

Es azert viselkedek furcsan hogyintha egy szűrőt alkalmaznek hogy a sok anyagbol csak a jó kerulok át .

:)

Vwgulis most se nagyin szeret senki...De akkor meg a menekulesre simcs eselyem mar az alternatív vilagokba mint kinyvek meg filmek stb.

Idegennek erzem s vilagot és gyorsnak pedig ha hatekonyak lennénk akkor nem kene ennyire sietni.


Ti hogy értitek magatokat a bőrötökben?Elfásultan?Meguntan?Van házastarsarok?Hevesen vagytok el vagy csak hidegen éldegéltek?Hogy érzitek magatokat mikor felébredtek mikor lefekszetek?

Mi let veletek 5 éven bellül?


Meséljetek kinek milyen élete van volt...

2018. szept. 15. 22:18
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Szóval akkor összegezném...

Azt hiszed hogy van pénzed, pedigég csak diákmelózni tudsz.

Azt hiszed hogy te hű de nagyon okos meg találékony vagy de még be sem fejezted az iskolát.

Azt hiszed hogy az élet milyen nagyon egyszerű és te simán eltartanád magad(esetleg még egy lányt is akit a "szűrőnek" nevezett furcsa viselkedéseddel győzöl meg hogy legyen veled), pedig az albérletet is alig tudnád fizetni nemhogy a többi kiadást.

Azt állítod hogy milyen nagyon szarul tartanak a szüleid, erre felsorolsz vagy 15 féle kaját. Hát tényleg nagxon rossz lehet hallod. Azt állítod hogy az étkezést magadnak is megoldanád. Akkor oldd meg magadnak! Biztosan jobbat főzöl majd. Jah nem csak az albi mellett biztos lesz majd pénzed étterembe menni mert neked csak az a jó.

Azon is problémázol továbbá hogy anyád nem

csinál meg helyetted minden olyan házimunkát, háztartási melót amit neked kell majd csinálni ha elköltözöl.

Olyan beképzelt vagy b#zmeg hogy majd szétdurransz de közben két hét múlva már szaladnál apucihoz meg anyucihoz mert nincs pénz meg barátnőt sem találtál.

2018. szept. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem fondolom így! Fogalmad sincs mire vagyok képes.

a te gondolkodásoddal van baj.Én kepes vagyok eltsrtani magam.Te kis hitű vagy.Akkárcsak a szüleim...

2018. szept. 16. 07:40
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Ó,mond,hogy egy troll vagy! Ilyen a világon nincs!
2018. szept. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Na akkor lássuk tényleg elég pénzt szereztél-e.

-oké hogy most van ruhád. De ezek előbb utóbb elkopnak, kiszakadnak, tönkremennek. Téli kabát, cipők mind iszonyú pénz.

-a kajára 3 opció van. 1. Megveszel a boltban szendvicsnek valókat, vagy konzerveket. Ez azért nem jó mert a leírtak alapján te a főttételhez vagy szokva. 2. Ugyancsak a boltbat vásárolsz de már alapanyagokat veszel amikből főzöl. Ilyenkor viszont növekszik a gázszámla. Apropó, rezsi... Ezt még felnőtt emberek sem mindig tudják finanszírozni,pedig dolgoznak. 3. lehetőség az étterem. Szintén drága.

-az internet csak 5000? Hát szerintem nem csak. Hidd el, lesz olyan hónap amikor nem lesz 5000 fotintod arra hogy játszál a hülye játékaiddal. De amúgy csak hogy tisztázzuk

Mikor lenne neked időd netezni? Kb 3ig suliba vagy, után 6-8ig gondolom dolgozol. Ez elég kevés idő hogy normális kereseted legyen.

- hát kincsem elég szégyen hogy te azt hiszed fogkefével, fogkrémmel meg dezodorral el lehet lenni. Mi lesz a mosószerrel, mosogatószerrel, szivaccsal stb stb?

- edzeni mikor járnál? Lenne időd suli, munka után vagy között még edzeni? Mi lesz ha megbetegszel? Orvos, gyógyszerek mind iszonyú pénzben vannak.

- anyukád mind amellet hogy elintézi a mosást, pénzt keres és megveszi az alapvető dolgokat amik neked fel sem tűnnek.

-albérlet. Meglett, felnőtt emberek napi 10-12 órát dolgoznak és még úgy sem tudnak finanszírozni egy albérletet. Nehogy már neked holmi diákmelóval sikerüljön. Mostmár tényleg felvetül a kérdés. Mit dolgozol? Maffiózó vagy talán mert akkor tényleg lehet pénzed mindenre.

- pszichológus. Csomó pénz. És mikor járnál el hozzá? Suli, munka, edzés után?

- ezt a kérdésedet meg sem hallottam. Természetes hogy járnod kell suliba. Az érettségivel persze kitörölheted a s€gged mivel utána tovább kéne tanulni de arra nincs pénzed. Pár évig ellennél így de 10 év múlva megunnád a semmi munkákat és még depressziósabb lennél.

-jogsi. Lehetetlen hogy legyen rá pénzed. És időd mikor van? Suli, munka,edzés,pszichológus után?

-találni egy nőt. Nos egy nő sem fogja csak úgy megosztani veled az életét. Ha meg lányt keresel az sem fog összejönni. Vagyis remélem nem várod el hogy rajtad kívül egy másik személy is ezt a körülményt élje át amit te.

- eszed? Na az nincs.

Szval csak hogy valami pozitívval zárjam. Ha tényleg el akarsz menni akkor gyűjtögess. És jópár év múlva már törvényesen is elköltözhetsz és lesz pénzed. Nem úgy mint most...

2018. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen simán fizetem ha dolgozom.Én nem megyek el ilyen szar orvar munkakra mint ti.....

Én megszerzem amit akarok.Ez kulonbozetet meg titeket tolem.

Tudom a modjait hogy kereshetek pénzt .Ennyi

2018. szept. 16. 08:48
 10/21 A kérdező kommentje:

Ha van valamim akkor pénzem van csak igazán...

Én előre gondolkodtam a 16 év alatt összeharácsoltam magamnak mindent ami kell.

Mindent.

Bútorokaat,elektronikai kutyuket,pnezt.

Kepes vagyok fizetni minden kiadasomat.

Sőt ha úgy akarom egy egész csaladot fennt tudk tartani de ahhoz mindenkeppen ki kell maradjak a suliból....

2018. szept. 16. 08:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!