Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem szeretnék...

RedRubix12 kérdése:

Mit tegyek ha nem szeretnék kollégiumba járni, de muszáj?

Figyelt kérdés
2 hete járok kollégiumba, de nagyon nem tetszik, úgy érzem, hogy a rossz kajáktól meghalok, ezért sosem eszek menzán, és gondolom valami hiányzik belőlem, és egy reggel egy kórházban ébredek, hiányoznak a szüleim, a régi dolgok amiket suli után otthon csinálhattam, a kötetlen időm, és a MAGÁNY-t. 6-an vagyunk egy szobában, 6:30-kor fel kell kellnem, és ha buszoznék is akkor kéne kelnem, hogy ott legyek, tehát nincs értelme, viszont szüleim nem engedik, illetve nincsen busz, és szüleim sem tudnak hozni és vinni, mert elfoglaltak. Egyébként 40 perc az út. Kérdezzetek, ha valamit nem irtam volna le.

2018. szept. 16. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
MAjd megszokod!
2018. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy? Gondolom még gimis vagy, nem? Miért ebbe a suliban jársz? Nincs elérhető közelségben suli? A kórház ha jól értem nem történt meg, ugye? Mit eszel ha nem eszel a menzán?


Szerintem adj még 1-2 hetet a dolognak. Az ilyen változások sokszor rosszabbnak tűnnek a valóságnál a hirtelen sokk miatt. Ha összebarátkoztok a szobatársaiddal, akkor azért jobb lesz valószínűleg. Ha később sem tetszik, akkor meg próbálj beszélni róla a szüleiddel. Biztos nem azért küldtek ide, hogy rossz legyen neked. Van másik suli, ahova mehetnél?

2018. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Még ha össze is barátkozik a társaival, ha alapból magánykedvelő nem fogja jól érezni magát.

Nem tudom hány éves vagy de ha egyetemről van szó vagy már 17 felett vagy alternatív megoldás minimális pénzbefektetéssel egy kismotor esetleg? Szülinapra kérsz egy jogsit 125cc-s motort meg azért nem túl drága venni, hacsak nem álltok nagyon szarul anyagilak ez egy jó kis megoldás lehetne, vagy ha jól álltok anyagilag és nem szereted a motorokat (meg Magyarországon télen azért vicces is motorozni, csak azért jutott eszembe ez elsőnek mert én egy olyan országban élek ahol télen nyáron lehet motorozni nincsenek nagy hidegek) ez esetben egy kis öreg kocsi se kerül sokkal többe.

Ebbe esetleg beleegyeznének a szüleid? Már ha elég idős vagy persze.

2018. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
bocsi anyagilaG*
2018. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem engedik a szüleid, hogy hazaköltözz?

Az egyik rokonom amúgy idén ment középsuliba és először ő is kolis lett, de az első héten hazaköltözött, mert nem bírta, hogy ilyen sokan vannak egy szobában és nincs kb. egy perc egyedülléte sem, meg a családja is hiányzott, stb. Szóval hazaköltözött és így hajnali fél 5-kor kell kelnie, hogy a busszal beérjen 8-ra a suliba, de azt mondja, sokkal jobb, mint amilyen a koli volt.

2018. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

nem tud hazakoltozni, mert nincs busz amivel suliba járhatna. ha meg a szülők nem járnak arra autóval, nem tudják vinni. középsuliba vagy egyetem? másik kollégium nincs? vagy valaki rokon ismerős jóbarát aki befogadna hétközben? felajánlva hogy fizettek azért hogy ott legyél, pl. a koli árát. én egyetemen így voltam.

ha középsuli: nincs közelebbi, ahova van tömegközlekedés?


ha egyik lehetőség sem adott, akkor sajnos kénytelen vagy elviselni valahogy a kolit. össze barátkozni a szobatársakkal, esetleg megkérdezni hogy van e kisebb létszámú szoba, és kérni hogy átkerülj oda.

2018. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

6os vagyok

esetleg nincs valaki ismerős barát aki minden nap dolgozni jár oda ahol a sulid van? és bevállalná hogy elvisz téged,a benzinbe meg beszálltok. ha hazafelé van busz azzal mehetsz, ha nincs akkor hátha pont haza is tud vinni.

2018. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Te magad mondtad, hogy muszáj. Ki kell bírnod. Pár év, elszáll hamar. Csak most kezdted, gondolom még nincsenek haverok, stb. Majd ha lesznek, hazajárni fogsz rühellni.
2018. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Menj át egy közeli iskolába. Ha nincs ilyen, akkor lásd be, hogy jobb a koli, mint a semmi... :(
2018. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha muszáj, akkor nincs mit tenni, akkor sajna ez van:/
2018. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!