Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta 5000 ft zsebpénz nem...

Havonta 5000 ft zsebpénz nem kevés egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Ebben benne van, hogy a ruhát, cipőt, kozmetikai dolgokat is ebből kell megvennie.
2018. szept. 17. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
68%
Ebből egy drab ruha jó ha kijön, nem beszélve a többiről
2018. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
31%

Havi 4 szabad hétvége nem sok egy 17 éves lánynak?

Miért nem megy el diákmunkára, ahelyett, hogy követelőzne?

2018. szept. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
39%
Kérdeztél és most viseld el a szemre hányásokat, amit itt néhányan be böfögnek majd!
2018. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem kevés. Én havi 2 ezret kapok, kijövök ennyiből is. Ezen felül kapok napi 250 Forintot az iskolai étkezésemre. 18/l
2018. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kérdés nagyban függ a szülők anyagi helyzetétől. Egyébként nem sok. Ruhát egyébként is venni kell időnként. Megjegyzem, ha gazdagok a szülők, akkor kevésnek nem mondanám, nem kell elkényeztetni a gyereket. Ha nagyon szegények a szülők, akkor tényleg csak akkor adjanak pénzt, ha biztos, hogy szükséges dolgokra költi. De ez egy optimális összeg szerintem bármelyik esetben.
2018. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim válasza:
59%

Szerintem nem, ha nem akarsz havonta ruhát/cipőt venni...

19/L

2018. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem feltétlen. Nem kell havonta ruhát, cipőt venni. A kozmetikai dolgok 5 ezerből kijönnek. Ha ruhát akarsz venni, vagy cipőt, akkor egy picit nehézkes kihozni, de szerintem meg lehet oldani. Ha elmész dolgozni, akkor könnyebben kitudod hozni.
2018. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem kevés. Ha majd dolgozik a 17 éves lány, meglátja, hány óra munka van 5 ezer Ft mögött.
2018. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
90%

Sok dologtól függ.

Pl milyen anyagi helyzetben van a család. Aztán, hogy amúgy teljes ellátásban részesül-e, stb.

A rosszindulatú beugatások helyett én inkább korrektül mondanám, hogy alapvetően nem rossz tipp az sem, hogy kis mellékessel, diákmunkával ki lehet ezt egészíteni.

Mert mondjuk kiragadva, önmagában az adat, hogy a teljes öktözködést és mindent ebből oldjon meg valaki, az picit karcsú. Ha csak kozmetikumra meg buli költőpénzre kapja, akkor az 5e elmegy.

2018. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
60%

Én csak pár száz forintot kaptam, ha nem volt éppen kaja, akkor tudjak venni a büfében.

Ruhát, kozmetikumot, bulit a nyári diákmunkából és az alkalmakra kapott pénzből fedeztem.

Nem volt luxus. De azért jutott mindenre, vásároltam magamnak időnként, jártam bulizni, moziba, forrócsokizni, stb.

2018. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!