Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekünk természetes, hogy...

Nekünk természetes, hogy anyagilag támogatjuk a gyerekünket, de nem vagyunk benne biztosak, hogy ilyen esetben is kellene. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A fiunk egyetemista, nálunk lakik, de dolgozik mellette, beszáll a költségekbe. Nem keres sokat, csak annyit, hogy a legszükségesebb dolgokat éppen fizesse magának, időnként adunk neki pénzt, mert ki szokott fogyni. De tudjuk róla, hogy időnként vesz ajándékokat a barátnőinek, annak, akivel éppen együtt van. Ennek tudatában adjunk neki pénzt, kiegészítsük a pénzét? Csak mert kénytelenek vagyunk valamennyire támogatni, hogy elvégezze az egyetemet és jó munkahelye lehessen. De nem tudjuk, hogy a jövedelme az ajándékok nélkül is kifogyna, alapból ilyen keveset keres vagy túl sokat költ pluszban.

2018. szept. 17. 21:05
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
67%
Termeszetes,persze.. Kaját is vonjátok meg tőle.. Én már rég elcuccoltam volna ahol később majd fel lesz hánytorgatva a támogatás..
2018. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%
Az lenne a támogatás, ha nem várnád el, hogy beszáll a költségekbe... nekem is egyetemista a lányom, eszembe nem jut tőle sem pénzt kérni, sem elfogadni.
2018. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
85%
Az is utal a jo kapcsolatra h fogalmad nincs a gyereked mennyit keres.. Kérj tőle albérleti dijat is.
2018. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
89%
Tudod sose kértem pénzt a gyerekemtől mert nem albérlők voltak..
2018. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
85%
Minek adtok neki pénzt ha utána úgy is vissza adja mint lakbér? Remélem csak provokálás céljából született ez a kérdés mert ha nem akkor kegyetlen sötétek vagytok.
2018. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Szóval a gyerek rendszeresen beszáll a költségekbe és ti időnként adtok neki pénzt. Ez szerinted támogatás?


Mi a gyereknek a kollégiumát fizettük, az útiköltségét, ha hazajött és felpakoltuk kajával amikor visszament. Ennyi telt. De mérhetetlenül büszke vagyok rá, hogy egyetem és versenysport mellett önmagát is el tudta tartani.

2018. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
25%
Szövegértés úgy látom nem megy itt egyeseknek. Miért olyan meglepő, hogy egy felnőtt ember beszáll az otthoni költségekbe, és nem azt várja, hogy anyuci meg apuci eltartsa? Egyébként is arról szól a kérdés, hogy nem tetszik a szülőknek, hogy a pénzt, amiért ők dolgoznak meg, a fiuk nem saját magára, hanem az éppen aktuális kis k..váira költi. Ilyen esetben én nem adnék, ez van.
2018. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
51%

" Ennek tudatában adjunk neki pénzt, kiegészítsük a pénzét?"

Igen, mindenképpen. Amennyire lehet , a lelki életét is támogassátok; úgy látom, neki ez fontos, hogy ajándékokkal is kifejezze a lányok /nők iránt a csodálatát.


Amúgy meg meg lehet kérdezni. Meg pl lehet neki azt is mondani, hogy abból pl amit ti adtok nem vehet ajándékot, vagy nemtom, talán ez így még nem tökéletes.

2018. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
91%
Eszembe nem jutott a gyerekeim kevés diák munkával megkeresett pénzét elszedni lakhatásra,mert onnantol akkora teher akkor az elotte is teher volt,persze h nincs pénze csak a legszükségesebbre mert a kevesét is leadhatja,és amit adtok alamizsnát is sajnáljátok.. .. Ismerősőmtől a teljes fizetést elkérték 18 évesen mikor épp h kapott vmi kis pénzt mert folyton suli volt,aztán kiakadtak mikor elcucccolt uj számlát nyitott,telo számot cserélt,annyit mondott h ha igy is ugyis fizethet a lakhatásért akkor inkább jo légkörben lesz..
2018. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%
És nem tudjátok megkérdezni tőle, hogy mennyit keres és mennyit költ a lányokra?... :-O
2018. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!