Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy sértődős...

Boszorkány_ kérdése:

Mit lehet kezdeni egy sértődős anyával?

Figyelt kérdés

Édesanyám konkrétan minden sz@ron megsértődik, ha nem úgy történik valami ahogy ő akarja akkor is. Ilyenkor képes egy hétig hozzám se szólni (csak engem tisztel meg evvel a viselkedéssel)

Hiába kérek tőle elnézést (még ha nem is az én hibám akkor is rám haragszik).

Nem tudom, hogy kéne ezt helyesen kezelnem? Mit kéne mondanom neki? Hogy kell viselkedni egy ennyire sértődékeny emberrel?

Nem lehet semmit őszintén megmondani neki, mert vagy meg haragszik vagy ordítozni kezd. Nem értem ezt.

Tipikusan az az én tudok mindent legjobban, én mindent megteszek érted te meg telibeszarsz engem felfogása van.


2018. szept. 18. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Semmit,szarni kell a fejére.Amikor újra hozzád szól akkor gúnyold ki minél jobban.Elmondhatod neki azt is hogy úgy viselkedik mint egy 6 éves, bizonyára azért mert agyilag kezd már leépülni.
2018. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

*Ilyenkor képes egy hétig hozzám se szólni (csak engem tisztel meg evvel a viselkedéssel)


Az ilyet mindig "ki kell érdemelni":D Ok nélkül, nincs okozat:D

2018. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kerülni szoktam vele a konfliktusokat. Nem vagyok egy pofázós, hisztérika. Rengeteget segítek otthon, próbálok a kedvében járni, kedves lenni vele de még így is ilyen és ez rosszul esik nekem!
2018. szept. 18. 09:31
 4/18 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

#2:

"Az ilyet mindig "ki kell érdemelni":D" Ez hülyeség.

"Ok nélkül, nincs okozat:D" Ez igaz.


Nem biztos, hogy ez itt segít, de nekem olyan (6?)10-14 éves korom között csinált anyám olyant, hogy történt valami hiba otthon. Nem olyan, hogy a fusimunkát nem szállítottam le helyette időre, hanem más, nem pénzes. Ezen annyira megharagudott, hogy 1,5-2 napig gyakorlatilag nem szólt hozzám. Úgy éreztem, nagyon rossz vagyok, megérdemlem a büntetést. Nem értettem, miért nem bírok jó lenni, és inkább halnék már meg. Ez úgy általában véve odavert a kapcsolatunknak. Kicsit elhidegültünk. Aztán 2 év - emiatt is(!) - pszichológushoz járás után, 1 éve kiderült, hogy 1. anyám csak a munkahelyi stresszt nem tudta jól kezelni, és rajtam ülepedett le, 2. én kicsit érzékenyebben reagáltam a kelleténél.


Nem biztos, hogy édesanyád borderline, de pl. a borderline barátnőm esetenként tök idegbeteg, engem basztat és fenyeget, miközben TUDOM, hogy nem én vagyok a feszültség forrása. Ha ilyenkor kísérletet teszek rá, hogy kiderytsem/megkérdezzem, mi a baj forrása, csak még idegesebb lesz, és MEG SEM TUDJA nevezni a feszültség okát.

Ilyenkor semleges témák felé terelem, és igyekszek valami kedvenc akármilyével letompítani.

2018. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyám is ilyen, nem lehet ellene mit tenni. Már nem lakom otthon évek óta, de még mindig így viselkedik. Olyan nincs számára, hogy ne neki lenne igaza, akkor is, ha nyilvánvalóan baromság. Azon is képes megsértődni rám, és nem szólni hozzám, ha ő kitalál valamit, hogy hova menjek és én megmondom, hogy most nem szeretnék, vagy nem alkalmas. Sajnos nem lehet vele semmit tenni, én már úgy kezelem, hogy egyik fülemen be, másikon ki.
2018. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Párom anyja ilyen. Nem tudsz vele mit csinálni.
2018. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért megpróbálhatnál vele beszélni. Nem mellékesen, hanem teljesen komolyan.Talán nem is otthon.

Mondjuk írnál neki egy meghívót, amiben elhívod mondjuk egy fagyizóba, vagy presszóba.Odatennéd az ágyába.

Úgy hogy a találkozóig ne tudjon veled beszélni.Mondjuk reggel odateszed, és mire megtalálja elmész otthonról, a találkozó meg délután van.

Ott teljesen komolyan elmondod neki, hogy nem jó irányba tart a kapcsolatotok, mert....és elmondod neki, mi az ami neked nem jó.Röviden, tömören mondod, nem vádaskodsz.És hogy szeretnéd, ha ez nem így lenne.Nemsoká felnősz, és szükségetek lesz egymásra, szeretnéd ha barátias lenne a viszonyotok akkor is, amikor már te külön élsz, gyereked lesz, aki neki unokája lesz.Hasonlókat mondhatsz.Lényeg hogy megértse, és lássa, neked fontos hogy jó legyen a viszonyotok.

Hátha elgondolkodik rajta, és valami változik.

Ha nem, akkor onnantól ne törődj vele, minél előbb ahogy tudsz, kerülj el otthonról, és felszínes kapcsolatot tarts vele.Egy próbát megér.

2018. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Sz@rd le,de semmikèppen ne engedj neki,ha te vmit nem szeretnél. Puffogjon magába.
2018. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

anyám és nagymamám is ilyen


engem meg nem érdekelt ha nem szóltak hozzám hetekig


persze ilyenkor az volt hogy milyen hálátlan vagyok, nesze itt a kaja amit csináltam


na onnantól kezdve főztem, mostam takarítottam, elpakoltam utánuk, a családnam is főztem

proaktívam elmentem tesómért edzésre, amit nem kértek


ettől kikészültek, hogy nem bírnak terrorban tartani és leszoktak róla

2018. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2018. szept. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!