Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik a rosszabb, ha a...

Melyik a rosszabb, ha a nevelőanya mindenbe beleszól, vagy ha tojik rám?

Figyelt kérdés
Apám nője évekig mindenbe beleszólt, hogy ezt vegyem fel, azt ne, ezt csináljam, tanuljak stb. Mostmeg hónapok óta le sem sz....r. Nem érdekli kész e a lecke, meddig vagyok fent, semmmi, ha mondok valamit kb a vállát rándítja. Most örülnöm kéne? Mi váltotott?

2018. szept. 20. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom tele lett a hócipője vele, hogy xarsz arra, amig mond. Elérted a célodat, nem értem, mi a gondod.
2018. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen, elege lett belőled, de nemcsak belőled, hanem apádból is, akinek valójában nevelnie kellett volna téged. És egyszer csak föltette magának a kérdést: "Minek veszekedjek én ezzel a lánnyal, mikor nekem ő senkim se, és az apja is nagy ívben tesz rá?"
2018. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is nevelőanya vagyok, és én is pont így voltam a férjem lányával. Amikor segíteni akartam neki, terelgetni, akkor az volt a baj, mert mit képzelek már. Amikor leszartam, akkor pedig az volt a baj. Igazából BÁRMIT tenne, mindig ő lenne a szemét ribi, szóval tökmindegy.
2018. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kéne normális családra törekedni.
2018. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam nevében beszélhetek, az én férjem törekedhetett normális családra, ha a felesége meghalt. Utána pár évre kerültem a képbe én. A gyereke iránt a legnagyobb jóindulattal jöttem ide, de semmi nem volt jó.

Kérdező, amúgy a kérdés is hülye: te tudod, hogy a "mindenbe beleszól", vagy a "tojik rám" verzió a rosszabb, mert te éltél ugyebár ebben is, meg abban is, csak el tudod már dönteni.

2018. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Véglet és véglet, melyik a jó, igaz?
2018. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Éljen. Végre tudom rólam mit gondolhat az én "nevelt" gyerekem.

A mi történhetettre a válaszom. Hát belefáradt, megunta. Rájött úgyse tartod semmire és úgyse fogsz változni. Esetleg lehet valamivel megbantottad es most probal ugy kezelni mintha levego lennel es varja eszre veszed e magad.

Egyebkent ha most ez zavar, akkor gondolkozz el azon, hogy megis miert? Talan azert, mert megis jo volt vagy hasznos volt, hogy probalt terelgetni valamilyen iranyba hiszen ez is a torodes egy formaja, es valahogy megiscsak megszeretted. Vagy csak hianyzik hogy legyen egy orokos "ellenseg", akivel lehet harcolni es igy apukad meg a hibalan maradhat?

Egyeb okok a megvaltozott viselkedesre: sulyos betegsege van, csak nem mondja; szeretoje van; keszul elhagyni apadat; megunta a feszult visuonyt es tenyleg nem erdekled mar; jo fej akar lenni es remeli igy kevesbe utalod stb.

2018. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsimult a kapcsolat?
2020. szept. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!