Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A feleségem aggódva nézi a...

A feleségem aggódva nézi a fiam étrendjét, de nem tud mit kezdeni étrendjével. Engem kért, hogy beszéljek vele, de nekem sem megy a meggyőzés Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mi úgy vásárolunk és beosztjuk a hűtőben az összes élelmiszert, hogy az mindenkinek elég legyen és jusson. normál adag, mint ami bárhol máshol normál adagnak számít általában egy családban. De a fiunk 4-5 éve felvett egy olyan szokást, hogy zabál. Egyszer mondta, hogy ez valami étrend, amit követ. Reggelire egy csomó (6-8 db) tojás, amit megeszik + csinál egy csomó gyümölcsből, tejből 1 liter turmixot, amit délelőttre elvisz magával. Ebédre egy csomó húst eszik, megeszi azt a húsmennyiséget ő maga egyszerre, ami két ebédre elég lenne nekem, a feleségemnek és neki, ha nem zabálna (amire persze rákeni, hogy az egy étrend). Délutánra és vacsorára meg hasonló dolgokat fogyaszt, mint reggel, csak nem gyümölcsből, hanem zöldségből csinál turmixot, 1 litert. Ehhez azt kell hozzátennem, hogy ehhez is egy csomó zöldséget elhasznál, mint a másikhoz gyümölcsöt. Én és a feleségem a bevásárlást úgy szoktuk intézni, hogy minden napra jusson mindenkinek 2 db gyümölcs (általában alma, körte, banán vagy narancs), ő meg mindenkinek a gyümölcsét, az összeset + egy csomó tejet beletesz ebbe az úgynevezett turmixába. Ugyanígy a zöldségekkel: amit a feleségem a főzésbe teszne és két napra elég lenne mindenkinek legalább, ő azt bedarálja turmixnak ilyen nagy mennyiségben. Nem tudom, ez az őrület valami divatjelenség vagy mi, de azt mondja, hogy ez az étrend az edzéséhez kell, mert izmot épít vagy gőzöm sincs mit csinál. Más ismerősömék fia-lánya is eljár időnként úszni vagy kocogni, ki mit, de normálisan esznek, egyik sem zabál, megkérdeztem őket.

2018. szept. 21. 15:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés az, hogy erről a zabálásról, amilyen mennyiségtől én pl. kihánynám a reggeli 8 tojást, ha meg kellene ennem, nem valami ideális mennyiség, amire semmi szükség, hogy szoktassuk le? Nemcsak a spórolás miatt, de ezt rossz nézni is.
2018. szept. 21. 15:24
 2/62 anonim ***** válasza:
20%
Ez valoban kocsit tulzas de teljesen egeszseges. Mar ez is baj?
2018. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
35%

Megkérdezhetem, hogy hány éves a fiad? Kondizni jár? Melózik? Még egy építőipari kemény fizikai munkás sem eszik ennyit:O. Ez marha sok. Én kereskedelemben dolgozom, naponta rohangálok össze-vissza, de én mondjuk lány vagyok és marha keveset eszem.

Szerintem azt tudjátok tenni, hogy beszéltek vele, hogy akkor fizesse magának.

2018. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
29%
Ha maga fizeti nem a ti dolgotok,egészséges étkezés nem zabálás,kettő aki dolgozik nem élhet vizen meg két almán.. Többek közt ezért léptem le otthonról mert elkérték a 100 ezret de közben kinéztek a számból a saját pénzen vett ételt is.. Nincs munkátok h ráértek vele foglalkozni?
2018. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Egyetemre jár. Mellette ezt a manapság menőnek számító testépítést csinálja, amit én személy szerint a hagyományos sporttal (ami viszont kötelező lenne szerintem), túlzásnak és időpocsékolásnak tartok. De nem ez a baj, hanem hogy megnehezíti otthon a főzést, és sokba is kerül.
2018. szept. 21. 15:36
 6/62 A kérdező kommentje:
a hagyományos sporttal (ami kötelező) szemben túlzásnak tartom
2018. szept. 21. 15:38
 7/62 anonim ***** válasza:
64%
Az elég drága szerintem. Inkább járjon el futni, meg vegye meg magának. Vgay adjon bele többet a rezsibe.
2018. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, szerintem beszéljétek meg vele, hogyan gondolja a jövőben. Ez a bevásárlást is megnehezíti.

Mióta csinálja?

Lehet, egy divat őrület, és meg is fogja unni.

2018. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
97%
Ha a pénz a gond, akkor azt meg lehet vele beszélni. Leültök és megbeszlélitek, hogy sajnos nektek erre nincs elegendő pénzetek. Vagy ha a vásárlással van a gond, akkor megbeszélitek, hogy amit ő személyesen akar elfogyasztani, azt saját maga szerzi be, hogy ne nektek kelljen naponta vásárolnotok.
2018. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
23%
Akkor dobjátok ki otthonról,max keres albérletet,én egy hét alatt találtam olcsóbbat ,otthon meg 100 ezret fizettem egy apró szobáért és h este haza mentem aludni suli meló után alig fogyasztottam.. És jobb volt a levegő az albérletben mint otthon.. Rég rosssz ha egy gyerek megzavarja a főzést mert másképp étkezik máshogy sportol..
2018. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!