Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy igazából nem...

Elmondjam, hogy igazából nem dolgozom sehol?

Figyelt kérdés

Volt rendes munkám az egyetem mellett, a szüleim is támogattak, de így is nehezen jöttem ki a pénzből (8-10 órás munkát a tanulás mellett nem tudtam vállalni). Aztán lett egy barátom, akitől pénzt kapok, meg kicsit drágább ajándékokat, az övé a lakás, ahová átköltöztem. Ezt a szüleimnek nyilván nem mondhattam el, ezért azt mondtam, hogy előléptettek a munkahelyemen, és többet is keresek kicsivel. Az utazásokat, szórakozásaimat nem tudják, a lakást sem látták, és azt mondtam, hogy van lakótársam és úgy fizetjük, meg hogy ismerősé és olcsóbban kiadta nekünk. Csak olyan rossz, amikor másoknak mesélik, hogy mennyire jól beosztom a pénzt és milyen szorgalmas vagyok, hogy egyetem mellett még dolgozom is, és nekik már nem kell annyit fizetniük rám, mint elsőévesként, stb.

Nehéz, mert sosem titkolóztam előttük.



2018. szept. 24. 10:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Szal lyul miatt eltartott/pėnzelt nő vagy? Egyszóval nem nevezlek meg, tudod te. Azt hzudozol is annak aki felnevelt. Grat. :)
2018. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Miért, az mitől lett volna jobb, ha elmondom nekik, hogy ami pénzt nagy nehezen adtak, az semmire sem volt elég? Nyilván ha tudtak volna, többet adnak, így is rengeteg mindenről lemondtak miattam.


Most sem így szeretném közölni, de ez a titkolózás is megvisel.

2018. szept. 24. 10:28
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
hát biztos nagy lelki tőrés lesz a szüleidnek, hogy qrva lettél.. Idővel úgyis kiderül.
2018. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne mondd el, mert az emberek többsége pont úgy reagál, ahogy az első ...

Viszont szerintem mindenki azt csinál, amit akar. Nem mindenki toleráns, pláne nem a gyerekével szemben.

Bölcsebb hallgatni.

2018. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Ez attól függ, milyen ez a barát.

Ha szeretitek egymást és felvállaljátok egymást a család előtt is, mért ne támogathatna?

Mondd el, hogy a barátodnak fontos, hogy meg legyen a diplomád és nem szeretne egy agyanhajszolt barátnőt, ezért megteszi érted amit lehet.

Ha viszont, csak megfizet azért mert lefekszel vele, akkor inkább ne mondd el.

2018. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%
Bizonyos dolgokat mondj el, a durvábbakat meg inkább ne, mondjuk abban semmi extra nincs, hogy átköltöztél a pasidhoz, ha nagyon kérdeznek a pénzről, mondd, hogy te fizeted a villanyt, szerintem a munkahelyről jobb hazudni, mondd azt, hogy dolgozol.
2018. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Elég ciki lesz, ha kiderül valahogy, hogy nem is dolgozol ott, ahol mondtad. Kellemetlen lenne, ha másnak is dolgozna ott ismerőse és egy beszélgetés közben kiderülne, hogy te nem is ott dolgozol. Iszonyú égés.
2018. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem derülne ki, csak akkor, ha elmondom. Nem szoktak Pestre járni, nincsenek itt ismerőseik, a barátnőimet, barátaimat sem ismerik.
2018. szept. 24. 10:43
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Ha teged az zavar legjobban, hogy nem dolgozol sehol, akkor igen mondd el. Ha feltetted itt ezt a kerdest, akkor erzed, hogy ez nagyon nem okes.


Ha csak ez lenne a bevallani valod, akkor legkimeetesebb az, ha azt mondod, hogy elkuldtek a munkahelyedrol es azert, mert a tanulas es az orak miatt sokat hianyoztal volt hogy kestel es pl. uj fonokod lett, aki ezt nem toleralta. Ezzel egy idoben, ha nagyon akarod bejelentheted, hogy de nem kell aggodniuk a tanulas nagyon jol megy (persze csak ha ez igaz:-)), es a baratod kert, hogy koltozz at hozza es te azkoltoztel, mert egyreszt mar korabban is terveztetek az osszekoltozest, masreszt igy csak a rezsibe kell beszallnod.


Tuom ez is igy csusztatas, de legalabb egyikrol se kell tovabb hazudoznod es a lakotarsadrol mar azt is tudjak hogy nem lakotars hanem mar a baratod.


Amit en nem ertek, hoy ez milyen egyetem? Nekem a szuleim fizzetek a kollegumot, a kajamat (na nem ettermit hanem kifli parizer otthonrol hoztam fottetelt hetvegente es magamnak sutottem rantottat foztem tezstat szosszal...), es neha ruhakra is adtak penzt. Emellett diakmunkat vallaltam hetvegente vagy ejjelente (nem minden nap hanem mondjuk pentek szombat) es nappali tagozatra jartam jo nehez egyetemre. Szorakozni is el tudtam menni es utazni is. Persze mindig sporolnom kellett.

Szoval nem tudom es nem is hiszem hogy most annyival dragabb lenne minden.

Na jo nem.volt tizenezer telefonelofizetesem es nem a palazakbol oltozkodtem es csak az egyetemi klubba jartam bulizni es nem a romkocsmakba es utazaskor nem hotelekben es apartmanokban szalltunk meg hanem satraztunk.


Ha a pasid idosebb es ugy penzel, ahogy szoval annyira nem illendo, akkor azt ne valld be. Ha csak gavaller es marha jol keres es nincs felesege es o maga is mondta mennyire szeret es fontos vagy neki es te csak tanulj, akkor ha nagon kerdezgetnek a szuleid hogy tamogat-e, akkor esetleg mondd, hogy az utazasokat o izeti es vesz neked sok szep ruhat.

2018. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%
Száz szónak is egy a vége, te valójában hazudsz,eltitkolsz. Te magad sem mered leírni, hiszen magad előtt is szégyelled a szóban ki nem mondott "hazugságot", csak miért ??
2018. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!