Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi az anyám,...

Miért nem engedi az anyám, hogy gyógyszert szedjek?

Figyelt kérdés

Ha pl. fáj a fejem és látja, hogy beveszek 1-2 szem fájdalomcsillapítót, rögtön nekiáll ordítani, hogy miért tömöm magam gyógyszerrel, rá vagyok szokva és nemsokára egy egész dobozzal kell bevennem, ha fájni fog a fejem, tönkreteszem magam, stb. Pár éve volt olyan, hogy egy elhúzódó, kb. 4 napig tartó migrénes fejfájásom volt és a 4. nap reggelén úgy keltem fel, hogy az egyik szemem kicsit fel is volt dagadva és konkrétan hányingerem is volt meg szédültem, de nem engedte, hogy gyógyszert vegyek be, pedig biztos, hogy ha az első nap bevettem volna valamit, másnapra el is múlt volna...Szóval elküldött így iskolába és végül az iskolába vezető úton az utca kellős közepén elrókáztam magam és visszafordultam, majd hazafelémenet bementem a háziorvoshoz igazolásért, akinek látni kellett volna az arcát, mikor mondtam, hogy 4 napja fáj a fejem, de nem vettem be egy gyógyszert se, mert anyám nem engedi...

Most megfáztam és egész nap hót takony voltam, fájt a torkom is és a közérzetem is nagyon rossz volt, és amikor hazajöttem az iskolából, megkérdeztem, van-e itthon Neocitran, mire megint veszekedni kezdett, hogy ne igyam azt a szart, a rádióban is megmondták, hogy a gyógyszerek igazából mérgek és csak rosszabb lesz, mint előtte, meg rászokatom magam, stb.

Miért fél ennyire a gyógyszerektől? Van még valakinek ilyen anyja?


2018. szept. 25. 22:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
A kérdésedre nem tudom a választ, de ez már közelít ahhoz, amit kiskorú veszélyeztetésének nevez a jog. Ami azt jelenti, hogy a gyermekvédelmi szolgálat akár ki is emelhet anyád mellől és állami gondozásban ill. nevelőszülőknél helyezhet el.
2018. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Már nagykorú vagyok egyébként :) Csak érdekelt, miért viselkedhet így.
2018. szept. 25. 22:54
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

igyál forralt bort

vagy az is tiltott??

én sok gyógyszert szedtem be régen, most az apranax se sokat ér... lehet van benne valami

de néha 1-1 nem fog ártani

2018. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Anyád bolond, dolgozol, elköltözöl, ennyi.
2018. szept. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Igazából részben igaza van anyukádnak, mert ha folyton fáj a fejed, akkor nem gyógyszert kéne mindig bevenni, hanem el kell menni kivizsgáltatni, hogy mi okozza.


Néha nekem is van, hogy reggel fáj a fejem (nem migrénes), de nem gondolom, hogy erre rögtön fájdalomcsillapítót kéne beszednem. A feldagadt szemre és hányingerre megint csak azt tudom mondani, hogy gyógyszer helyett egyből a háziorvoshoz kellett volna menned.


A Neo Citran is egy olyan dolog, hogy szeded egy-másfél hétig, aztán közben valójában sz. sem ér, mert magadtól gyógyulsz ki a náthából, de azért még jól be is dugítja az ember orrát és elhúzza a betegséget. Ha nem hiszed el, akkor legközelebb próbáld majd ki! Közben ha szakorvoshoz mentél volna egyből, akkor olyan gyógyszert felírt volna, amitől 3-4 nap alatt fullosan rendbe jössz.

2018. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Anyád idióta. Felnőtt emberként azért illő lenne leállni veszekedni vele ezen. Mondd meg neki, ha ő inkább van szarul, minthogy bevegyen rá egy gyógyszert és hamarabb rendbe jöjjön, szíve joga. De ahhoz semmi joga nincs, hogy belepofázzon, hogy te mit veszel be.
2018. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

"Mondd meg neki, ha ő inkább van szarul, minthogy bevegyen rá egy gyógyszert és hamarabb rendbe jöjjön, szíve joga."


Csak az a baj, hogy ezektől a vény nélkül kapható gyógyszerektől nem jön rendbe. A fájdalomcsillapító is csak elnyomja a fájdalmat, de nem szünteti meg a kiváltó okot. Ha már gyógyszert szed, akkor szedjen kifejezetten a betegségre valót, amit orvos tud csak felírni neki!

2018. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagykorú vagy, akkor azért jobban érvényesíthetnéd a magad elképzeléseit, hogy finoman fogalmazzak...
2018. szept. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

Látom, a kedves válaszolók megint minden apró hülyeséggel tudnak foglalkozni, csak a kérdéssel nem. A kérdező remekül megkapta, hogy igazán felnőhetne végre, igazán elmehetne orvoshoz ha baja van (egyébként bizonyára ti is rohantok a dokihoz egy 37,3 fokos hőemelkedéssel), ezt csináld, azt csináld.


A kérdezőt nem ez érdekli.


A válaszom pedig az, hogy anyád olyan, mint egy birka, aki ha elolvas egy noname blogon egy cikket arról, hogy a Föld lapos, elhiszi és terjeszti az igét. Ugyanez a helyzet áll fent szerintem most is, csak épp a gyógyszerrel. Tehát a félelme abból a bizonyítatlan, mindenhonnan összeollózott hülyeségből jön, amibe a neten te is belebotlasz akarva-akaratlanul. Csak ő ezt az információt nem tudja a helyén kezelni.

2018. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%
Sokadszorra irod ki. 18 évesen nyitva az ajto,az meg h élvezi h szenvedsz nem vall szerető értelmes anyára.. Én Clusteres és daganatos vagyok,biztos fogok szenvedni gyogyszer nélkül mert egyesek buták és szerintük kéz rátétel meg ima mindenre jo..
2018. szept. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!