Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóval anyukákhoz szolók első...

Szóval anyukákhoz szolók első sorban ti mit engednétek meg a 14 éves lányotoknak de akkar lanyok is valszolhatnak?

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 00:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Lol, kb bármilyen állatot ami nem több mint 100 ezer (ennek is min a felét ő fizeti) nem luxus a tartása és nem rendelkizik nagyon speciális igényekkel. Egy leopárdot például nem engednék meg:D. Egy törpenyuszit (nekem is az van:D) kutyát, macskát, halat, törpehörcsögöt, törpesünt, törpemalacot pl igen (természetesen csak akkor ha 100% ő gondoskodik róla).
2018. szept. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Milyen allatot szeretnel? Miota?
2018. szept. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Esküszöm többször elolvastam a kérdést, de nekem nem derül ki belőle, hogy állatot akar.
2018. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

A lányod vázolt valami elképzelést, vagy ötlete pont annyi, mint neked? Vagy csak tőled valami "meglepi" készülne?

Mert akkor semmit ! ! !

Csak úgy, ha előbb egyeztetsz, megbeszéled vele, és tudatod, hogy övé lesz az állatka és a vele járó felelősség. Mindenképpen olyasmit tarts, amit TE bármikor be tudsz vállalni, mert a lányod nem fog törődni azzal, amit ő nem akart ajándékba, pont leszrja, mozog-e még az állatkája, vagy már mumifikálódott.

Milyen körülmények közé kerülne?

40 négyzetméter,10. emelet, vagy óriási szabad terület, kertes ház, udvar...?

Mennyit időt és pénzt tudsz fordítani a tartására, orvosi ellátására...? stb: ezer dolgot kéne még figyelembe venni.

Épp, mintha kistesó érkezését várnátok.


Semmi konkrétat nem írsz, honnan tudjuk, mire készültök az állatvilág ellen? Jómagam ÍGY, ennyi infó után vagy plüssöt, vagy semmit nem vennék: élőlényhez, gondoskodást kívánó állathoz felelősségtudat kell. Tőled is, nem csak a 14 évestől.

Ha mindenáron, mégis mégy a magad feje után, akkor max. macskát: ha elkallódik, vagy két hét múlva rájöttök, hogy mégsem kellett volna, akkor sem pusztul éhen-szomjan.


Majd ha mind neked, mind a lányodnak komoly a hozzáállása, akkor kezdj azon filózni, mi legyen és mire hazaviszitek, addigra minden, állattartáshoz elengedhetetlen körülmény biztosítva legyen! Ha valóban állattartásra gondoltál és nem csak rossz helyre írtad ki a kérdést, akkor én amondó vagyok: várd meg a komoly szándékot, a tanév és a tél végét, előbb infót gyűjtsetek!

Nem elég rábökni valami képre, az alapján dönteni, hogy aranyhal, papagáj, hörcsög, póniló vagy madárpók legyen.


Ha az összes , általunk tudni való információ kimerül annyiban, amennyit a kérdésedben megfogalmaztál, akkor azt mondom : pl. iskolakerülést NEM engednék meg a 14 éves lányomnak!


Próbáld összerendezni a mondandódat, mert így érdemi választ ne várj: mit is akartál megtudni? És "mihez képest"?

2018. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

Szerintem az allatok kategoriaba volt, csak at lett rakva.

2018. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok : Igen, még az én válaszom küldésekor is még az állatok kategóriában volt a kérdés. Bár ettől függetlenül fontos lenne, hogy kifejtse a kérdező, mivel kapcsolatban van dilemmája, miről nem tudja, megengedje-e a 14éves lányának, vagy sem.
2018. szept. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Az megdöbbentő azért hogy egy kérdést nem tud valaki normálisan feltenni. Mi a kérdés?
2018. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 babyboom567 ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Én sem tudom mi a kérdés, de pár dolgot leírok.

-Nem tarthatunk lakásba kutyát macskát(egyéb kisállatot is csak esetleg)

-nem festhetne hajat 14 évesen

-iskolába nem sminkelhet(hétvégén vagy alkalomkor esetleg)

-Évszaknak megfelelően öltözhet(pl nem mehet 10 fokba szoknyába ilyesmi)

-legkésőbb 7re haza kell érni(14 évesen még ez is sok)

-nincs discó,meg ilyesmik(ha az iskolába szerveznek valami táncos mulatságot arra elmehet)

-nem engedném meg,hogy akármit megosszon neten magáról.(remélném ,hogy tudja,hogy ez milyen veszélyes)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de szerencsére fiam van, viszont a legtöbb dolog rá is érvényes lesz mikor 14 éves lesz.

2018. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Állatok>>Egyéb kérdések kategóriában volt először:D
2018. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kigyotol a nyulig mindegy...lo meg kutyak vannak.

A lenyeg h o gondozza tobsegben!

2018. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!