Mit kezdjek az apámmal?

Figyelt kérdés

Sajnos a gyerekkorom nem volt ilyen téren valami harmonikus, a szüleim sokat veszekedtek, volt hogy verekedtek is. Egyikőjüket sem akarom mosdatni, volt hogy anyám provokálta ki(persze attól még senki sem kell megütni) de a lényeg a lényeg hogy mindketten adtak egymásnak. Én ezt gyerekként nem igazán tudtam hogyan kezelni, nem fordultam el apámtól és ezért volt hogy anyám nagyon haragudott rám... 14 voltam amikor elváltak, de még évekig pereskedtek utána rajtunk a nővéremmel és a házon. Jelenleg 24 vagyok és 5 hónapja apámhoz kellett költöznöm ideiglenesen aki a nagyszüleim lakásában lakik. Itt kezdődnek a bajok: az apám szinte megmagyarázhatatlanul durva velem időnként. És sosem kér bocsánatot semmiért. Volt hogy azt mondta neked hogy falánk vagyok úgy hogy évekig küzdöttem anorexiával és most sem vagyok több 50 kilónál. Itt zokogtam utána órákig és egyszer sem jött ide.

Nem vagyok egyáltalán lusta, a házimunka 90%-át én csinálom a mosástól elkezdve a porszivózásig és mégis ha valamit meg kell csinálnia saját magának akkor hisztizik és csapkod mint egy gyerek. Pl. most hazajött és megkért állitólag(én nem hallottam) hogy porszivózzam ki a szobáját (épp porszivóztam). Hozzáteszem hogy egy hete virusos fülgyulladásom van és a bal fülemre szinte alig hallok valamit. A porszivó csöve(mert ugye elpakoltam mikor készen lettem) a hátam mögött lévő kanapé ágyneműtartójában szokott lenni és úgy tette vissza hogy effektive rádobta a 20-kg-os kanapé ülőrészét a hátamra úgy hogy szóltam neki hogy tegye le mindjárt berakom a hátam mögé. Most is piszkosul fáj.

Máskor meg(főleg ha sokáig kint marad a garázsban és iszik) akkor hazajön és haverkodik, beszélgetni kell vele különben megsértődik. Akkor is megsértődik sokszor hogy szólok h kapcsolja le a tévét mert tanulni/pihenni szeretnék. Egyszer mikor hazajött becsipve akkor is haverkodott és meg akarta fogni a fejemet és elhúztam erre kibukott hogy mi van velem az apám nem foghatja meg a fejem? Erre azt mondtam hogy olyan volt a mozdulat mintha meg akart volna ütni, eleget láttam gyerekkoromban hogy mit csinált, reflexszerű volt. Erre még ő oltott le hogy akkor jó lenne ha járnék még pszichológushoz...

A nagyimmal(az ő anyukájával) már beszélgettem erről és ő azt mondta hagyjam rá, ő már nem fog megváltozni(50 múlt) amig együtt laktak ők is mindig csak veszekedtek vele. Apám egyedüli gyerek és marhára el van kényeztetve a mai napig. De nem tudom már meddig birom, ha egy normális pillanatában akarok vele beszélni akkor hagyjam a hülyeségeimmel és különben is neki semmi baja, velem van a baj.

Tényleg velem van a baj?

24/L



2018. szept. 30. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Veled. Mi a francért nem mész albérletbe és hagyod ott? Azért mondja ezeket mert ott vagy. Nem mondta senki hogy muszáj. Pakolj és menj el!
2018. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Adj neki sok magnéziumot. (Biztos szarrá leszek lepontozva, de eskü, hogy beválik)

Az emberek attól kötekednek, hogy nyomelemhiánnyal küzd a szervezetük. Apámmal is majdnem verekedésszerű balhékig elmentünk. Majd amióta olyan vitaminkomplexet szed, amiben sok sok Mg van, azóta, mintha elvágták volna.

2018. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mert nem tudom megfizetni egyetem és munka mellett?

Van valamennyi félretett pénzem(lakáskassza) de annyi nincs (még) hogy tudjak egyet venni és fent is tudjam tartani. A lakás különben sem az apámé hogy ő döntse el kivel akar élni és kivel nem

2018. szept. 30. 15:26
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Hanem kié? És 24 évesen miért nem állsz ki magadért? Ezek szerint itt megy. Akkor otthon?
2018. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
De kitudnád, elmész levelezőire, és dolgozol mellette, ha fizetős az egyetem, diákhitelt veszel fel. Ha a szülők eltartottja vagy, és ők fizetik, akkor meg eltűröd. Igazából beszélgetnénk arról, hogy még ha eltartanak se kellene így bánni veled, hiszen egy normális világban... hidd el, ez nem egy normális világ. Itt az ideje elszakadni az eltartóktól, ha ilyen körülményeid vannak. Sajnálom, de tényleg ez az egyetlen megoldás, apád nem fog változni.
2018. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Miből gondolod hogy nem állok ki magamért? Hiába mondom el neki szépen, hiába mondom el neki csúnyán, nem érdekli a téma mert ő 'sosem bánt senkit ok nélkül' és 'különben is én meg ezt meg ezt csinálom ő azért ilyen'

Mi máshoz folyamodjak? Verjem meg vagy üssek vissza (ha lenne hozzá erőm), akkor jobb lesz?

A lakás meg mint irtam, a nagyszülőké, ők vidéken laknak.

2018. szept. 30. 15:38
 7/17 anonim ***** válasza:

Eddig hol laktál, meddig szól az az ideiglenesen, mennyi van még hátra az egyetemből, mennyi munkával mennyit keresel?

Merthogy ezt az együttlakást valamilyen módon meg kell szüntetni. Egyetemi kollégium?

2018. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Levelezőre járok, mellette 8 órában dolgozom. Nem apám tart el, azon kivül hogy a nagyszülők lakásában lakom ergo nem kell lakbért fizetnem
2018. szept. 30. 15:40
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Elmenni nem tudsz (akarsz, maradjunk annyiban), tenni ellene semmit sem tudsz, hát akkor marad, hogy sírsz és sajnálod magad. Az megy már.
2018. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Volt hogy a volt páromnál laktam, volt hogy a szülői házban amit idén májusban anyám és apám a biróság döntése(vagyonközösség megszűnése) miatt eladott.

Ekkor mondták a nagyszüleim hogy költözzek az ő lakásukba, apám úgyis kiköltözik innen, mert megkapta a családi ház vételárának a felét amiből ő saját lakást vesz és én megkapom ezt amiben most élünk.

2018. szept. 30. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!