Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedte, hogy...

Anyukám nem engedte, hogy tovább tanuljak, most meg fikáz mindenki előtt. Mit akar ezzel elérni?

Figyelt kérdés

Anyukám kutatólaborban dolgozik, egy elég fejes helyen. Iszonyat büszke magára, és mindig dicsekszik, de már sokszor zavaróan. Persze lányaként büszke vagyok rá, és sokszor betegségekkel kapcsolatban kikérem a véleményét.

Már én is a párommal élek külön 4 éve. Megvan mindenünk, de átlag emberek vagyunk.


Sokat beszélgettem anyukámmal, mikor középsuliba jártam, hogy állatorvos szeretnék lenni. Eleinte örült neki, aztán kitalált mindent. Pénze volt rá, hogy kifizesse nekem a sulit, de nem akarta. Mostmár értem miért. Mert nem akarta, hogy legyen mégegy orvos a családban, mert akkor rám is támaszkodhatna pár ember. Ez neki hatalmas gyomron rúgás lett volna.

Én is hülye voltam, mikor közölte, hogy nem fizeti be a sulit, hogy nem mentem el dolgozni, és kihagyok egy évet, aztán már orvos lennék. Késő bánat sajnos. Így ő maradt a családban az okos ember.

Miért érdemeltem ezt lányaként? Öcsém sokkal fiatalabb nálam ő most 12 éves. Minden érőmmel azon leszek, hogy őt ne nyomja el. Bár öcsémet eddig nem nagyon izgatja ez az ág bármely része.

Jogosan neheztelek anyukámra? És állandóan felhántorgatja főleg, ha több családtaggal összejövünk, hogy látod, ha tovább tanultál volna.. Egyszerűen mintha élvezné, hogy nem engedte, vagyis nem fizette ki, én meg hülye voltam, és nem mentem érettségi után 1 évvel a saját pénzemből jelentkezni.


2018. okt. 1. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Anyukádtól ez nagyon nem szép. Viszont sem őt, sem a múltbeli döntésedet nem fogod tudni megváltoztatni. Ne rágódj rajta.

Most is továbbtanulhatsz!!!

2018. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

És most miért nem mész? Még most se vagy vén. Van, aki 40 évesen vált szakmát.



Ha egyedül nem megy, csak kifogásokat gyártasz, neki van igaza. Akkor se ment volna, ha akkor támogat.

2018. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem tanultál hogy bekerülj államira? Akkor nem kellett volna fizetnie, a többit meg megoldottad volna diákmunkából.
2018. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Ezt most csak úgy tudom elhinni, hogy ha külföldön éltek. Magyarországon nem kell fizetni az egyetemért, mert államilag támogatott. Ha jól leérettségiztél, megvannak a kötelező tárgyak az orvosira, akkor szabad az út. Tehát nem csak orvos, hanem bármi lehettél/lehetnél volna.
2018. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Mekkora balfek vagy. :D Csak magadat hibaztasd. :)
2018. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Államilag támogatott suliba simán mehettél volna ha elég jól tanultál. Anyukád egyébként tudatosan befolyásolt ezzel, tudta hogy nem jártál utána a dolgoknak és ezzel alaposan megfogott hogy ne menj oda. Most meg azért hordd el mindennek mert el akar nyomni téged hogy érezd azt hogy ő valaki, te meg egy kis senki. Ő ezt tudatosan élvezetből teszi, mert ha mégis az ő szintjére jutottál volna papíron akkor ezen nem élhetné ki magát és mint írtad ez neki gyomron rúgás lenne.
2018. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Én 32 évesen kezdtem az orvosit, előtte szörnyű életem volt, volt, hogy a testemmel kerestem a kenyerem és alkoholfuggo is voltam másfél évig. Most 44 éves vagyok és még most is kepzem magam!
2018. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Kutatólaborban dolgozik.. mit vársz az ilyen emberektől, nulla szimpátia bennük, nézd meg, hogy tesztelik a gyógyszereket.
2018. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

"Ezt most csak úgy tudom elhinni, hogy ha külföldön éltek. Magyarországon nem kell fizetni az egyetemért, mert államilag támogatott. Ha jól leérettségiztél, megvannak a kötelező tárgyak az orvosira, akkor szabad az út. Tehát nem csak orvos, hanem bármi lehettél/lehetnél volna."


De okos itt mindenki, ilyenkor mindig mosolygok.


Anatómiai könyvek, 30 eFt/db. Van olyan könyvem ami 60eFt volt és egy 8 kötetes sorozat része amiből egy sincs meg a könyvtárunkban és nem is orvos/állatorvos vagyok. Votl olyan könyv amiért 3 órát ültünk sorban a titkárságon mert 40 emberre jutott 1. Akinek megvolt az meg otthon kész volt a kiadott feladattal mire te sorra kerültél. Le tudtam szedni belőle annyit a netről hogy ne bukjak meg, de orvos esetén ilyen tudású ember keze alá nem kerülnék mint én. Ezeket nem egyszerre kell megvenni és első nap, de ha heti 2 napnál te orvosi mellett (ahol az eleje sokkal nehezebb mint a vége, másodkézből látom) olyan munkát tudsz vállalni ami egy szobát és a méregdrága könyveket és eszközöket is fedezi akkor gratulálok. Lehet dolgokat használtan venni, letölteni, könyvtárba menni, persze. Lehet hétvégén dolgozni majd tanulni és semmi mást. DE.


Érdekelne közületek hány ember bírná ki az 5 évig hogy senki nem segít. Csak tanulsz és dolgozol, semmi mást nem csinálsz. Sokan innen 5 percig nem tudtok figyelni anélkül hogy a telefonotokat nyomkodnátok, de itt mindenki lehet minden csak akarni kell. Ti már csak tudjátok. Érdekelne innen ki mennyi idő után égne ki heti 7 nap robot után évekig.


FÉLOFF VÉGE


Szerintem jogosan neheztelsz édesanyádra, nem azért mert nem támogatott (habár ha csak egyedül akart "okos" maradni és semmi más oka nem volt ez is megérne egy misét), hanem azért mert ezzel a gyenge szöveggel próbál a "te szinteden" tartani,kontrollálni, alázni. Ha tanultál volna te butus mire vitted volna, hajajj. De aki nem akar valaki lenni azzal nincs mit tenni.

Ismerem ezt az embertípust, ha van benned egy kis tűz akkor kérdezd meg miért nem támogatott ilyenkor. Nézz a szemébe és kérdezd meg. Ha azt mondja hogy felajánlotta akkor megmondod hogy nem így volt. Ha valamit gúnyosan válaszol vagy mellébeszél akkor is tudod hányadán álltok. Ennyit ér mint ember.


Ha esetleg ebből ki akarsz lépni:

Vedd fel a kesztyűt, nekem unokatestvérem volt az ász a családban mert tudott németül. 3 diplomája van mondták, ami kiderült 1.5 OKJ meg pár oklevél valami kamu tanfolyamról, és amikor én kezdtem németül tanulni akkor megértettem hogy mit gagyog. Szánalmas volt, és amikor ezt elmondtam nekik egy összejövetelen ahol megint az következett hogy milyen okos ő én meg tanulhatnék tőle akkor visszavettek. Akkor sértett, most az életem második legboldogabb napja. Az első az volt amikor én szereztem igazi diplomát és ők nem voltak az átadóra meghívva. Ha nem állsz ki magadért, senki sem fog. Ha igazán oda akarsz csapni akkor ha nem is egy orvosit (időbe/pénzbe nem fér bele) de valamit ami érdekel tanulj, fejleszd magad. Lehet az a szavaknál jobban fájna neki.

2018. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Én elmennék azért is állatorvosnak még most, és nem szólnék anyámnak róla;)

ezt megtenném szó nélkül

2018. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!