Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám teljesen tönkre fogja...

Anyám teljesen tönkre fogja tenni a családunkat?

Figyelt kérdés

Már egy ideje alábbhagyott ez az időszaka, de most az egész újrakezdődött. Teljesen megértem, hogy stressz éri a munkahelyén - ahol egyébként 4 órát dolgozik - , de ettől függetlenül szerintem sem a férjére, sem a gyerekeire nem kellene az elmebeteg szót és társait használni, főleg úgy, hogy ennek nincsen tisztában a jelentésével. (Ezeket teljesen komolyan is gondolja.) Én is nap, mint nap "komoly szellemi munkát" végzek az iskolában, 10, 9 óráim vannak naponta - tehát kb. 2/5x többet ülök az iskolában, mint ő a munkahelyén -, mégsem szoktam így beszélni. Persze, nekem is lehet rossz napom, kicsúszik pár meggondolatlan szó a nem megfelelő hangnemben, de ilyenkor bármi, ismétlem, bármi történik, automatikusan az én hibám akkor is, ha ott sem voltam, ahol például eltörött valami. "Ez is, az is miattad van, te tehetsz róla." Apámmal és a testvéreimmel is ugyanezt játsza. :)

Sokszor csak fél 6, 6 környékén érek haza a suliból 10 óra után, akkor pedig örülök, ha nem kell tanulni, nyugodtan lezuhanyozhatok, megvacsorázhatok és lefekhetek. Általában ilyenkor jön rá a(z) "itthon senki nem csinál semmit" című nóta. Szó sincs róla, ha kell én is, apám is szívesen segítünk szinte bármiben - még este 6 után is, csak hozzáteszem, anyám már délután kettőkor hazaér a munkahelyéről - , de azért az embernek elmegy tőle a kedve, mikor hiába akar mondjuk kiteregetni, mert "az nem jó ahogy én csinálom". Akkor hajrá, rendezd át a ruhákat, ha neked ez kell. :)

Ha esetleg a barátaimmal szeretnék időt tölteni, - akik sajnos egyre jobban eltávolodnak tőlem emiatt - akkor az a baja. Vagy, ha esetleg nem sikerül úgy valami, ahogy szeretném, akkor az egyből azért van, mert az xy-nál voltam, vagy az xy-nak van hozzá köze.

A múltkor hisztisnek kiáltott ki, mert nem úgy ugráltam, ahogy "őkelme" gondolta. Tény és való, hogy van pár nap, mikor ellustulok kicsit, de, ha róla van szó - naiv módon - mindig ott vagyok és azt teszem, amit mond. (Csak hozzáteszem, ő elég sokszor ledől délután, mert fáradt. Érdekes módon, mi apámmal este 6 után nem lehetünk azok?) Számára mégis én vagyok a legrosszabb gyerek a Földön, aki egy lusta trehány disznó, hazug dög, és sorolhatnám még a negatív jelzőket. Egyébként nagyon érdekes, hogy a család másik része rendesnek, szerénynek tart, holott teljesen ugyanúgy viselkedek mindannyiuk körül. :) (Meglátszik ki szeret...) Visszatérve a házimunkákra, ha korábban érek haza a suliból fel szoktam söpörni/porszívózni mindenhol, elmosogatok, kiteregetek, elhajtogatom a ruhákat, elteszem őket a helyükre, port törlök, nagyjából mindent a főzésen kívül. De ebből is annyi a köszönet, hogy: "Hogyan van ez megcsinálva?! Ez szerinted jó így?!" Tehát akármit teszek, le vagyok hurrogva mindenki mással egyetembe.

Sajnos eljutottam arra a szintre, hogy ez már hosszú évek óta így megy, van, hogy esténként sírva alszom el, akkora csődtömegnek érzem magam miatta. Tudom, hogy nem vagyok az, csak eléggé érzékenyen érint, hogy pont a saját anyám hiteti el ezt velem, mert már annyiszor hallottam tőle, hogy sajnos el is hiszem ezeket. A testvéreim is hasonló cipőben járnak, sokszor már nagyon sajnálom őket, mert ahogy hallom hogyan beszél velük... Egy gyerekkel nem szabadna így beszélni. Más mindent megtenne, ha lehetne egy gyereke, ő meg...

Visszatérve, sajnos nagyon gyanúsan észlelem magamon több mentális betegség tüneteit is - aminek alapja is van, mivel 5. éve tanulok pszichológiát, szóval azért felismerem már mire mi jellemző.

Komolyan, néha már azon gondolkozom mennyivel jobb lenne, ha (újra) elválnának a szüleim. :) Persze, a testvéreim biztosan megsínlenék a dolgot, de lehet később jobb lenne nekik. (Nekem meg már mit ide, vagy oda az újabb válás, ha az elsőt túléltem. :))



2018. okt. 3. 22:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
78%
Istenem, mintha magamat olvasnám. Én a faterommal voltam így. KÉRLEK, NE hidd azt, hogy te vagy a hibás, ne engedd, hogy bűntudatot keltsen benned. Érdemes elmondani neki a véleményedet (ha nem hallgat meg, vagy belebeszél, akkor pedig leírni), bár te tudod, lehet-e, illetve nem lesz-e következménye (nem tesz kárt magában, vagy nektek). Ne hagyd, hogy megváltoztasson, hogy eluralkodjon rajtad az iránta érzett harag. Én harmincévesen tettem túl magam ezen az egészen, de ehhez az kellett, hogy szembeforduljak vele és kimondjam mindazt, amit gondoltam. Amikor fiatalabbként próbáltam, nem lehetett, mert agresszív volt, és korábban tett már meggondolatlan dolgokat. Most már inkább sajnálom őt, mert az ilyen ember beteg, nem látott otthon jó mintát, ezért lett olyan amilyen, de ettől függetlenül tudom, ha akar valamit egy ember, elérheti, pl. megváltozhatott volna. Az a helyzet, hogy változott is jó irányba, de a sok sz @ rt nem lehet egyik napról a másikra leseperni, idő kell és akarat. Ha ugyanolyan maradt volna, mint azelőtt, nem engedném a gyerekem közelébe. De látom az akaratot, még ha gyenge is. Már nem annyira haragszom rá, mint régen. Volt, hogy elmondtam neki, szeretem őt úgy ahogy van, megbocsátom a hülyeségeit, de fater, te egy nagy f @ sz vagy. Remélem, segíthettem.
2018. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Van vkije és dilis ha családjával van összezárva..
2018. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Duenna ***** válasza:
61%
5. éve tanulsz pszichológiát, nemsokára gyakorló pszichológus leszel, és nem tudod megoldani sem a családod problémáit, sem a magadét, akkor hogyan tudnád másokét, az idegenekét, akiket nem is ismersz? Szerintem gyakorold a tanultakat, mert egy olyan családban, ahol valaki pszichológus lesz, és azt tanácsolja, hogy az amúgy is káosz hangulatot még jobban káosszá varázsolja egy nem megfelelően felállított diagnózissal, és nem megfelelő orvoslással, az inkább ne menjen pszichológusnak, mert a betegeit sem fogja tudni meggyógyítani. Ezt a hozzászólást vedd építő kritikának.
2018. okt. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Hiába van lepontozva a kettes neki van igaza.
2018. okt. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Mivel ez egy alapjáraton nagyon hosszú téma és mivel nagyon hasonlót már én is végigjártam így ha van kedved írhatsz és bővebben meg tudjuk beszélni a témát.
2018. okt. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 02:50!


Nem pszichológusnak készülök, csupán a szakmám részét képezi, mint tantárgy. Én pedig ajánlom szíves figyelmedbe, hogy nèzz utána mi mindent kell tanulni egy adott szakon.

2018. okt. 4. 06:37
 7/14 A kérdező kommentje:

06.03


Munka után egyből hazajön, hétvégente sem meg egydül soha. :) Ezért nem értjük miért panaszkodik, hogy neki annyi dolga van, mert simán meg tudná őket csinálni.

2018. okt. 4. 06:39
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Azért ilyen, mert elégedetlen az életével, nem boldog.

Azért írtam, hogy másnál találja meg a boldogságot, vagy pedig sehol sem. Tehát apukád nem foglalkozik vele mint nővel.


Egyébként tipikus szöveg a "a Te hibád, Te tehetsz róla"

tudja,hogy Ő hibázott, másra fogja.

2018. okt. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem anyád rajtatok éli ki a frusztrációit. Tényleg ez csak a saját véleményem de szerintem a testvéreid, te és édesapád is jobban megsínyli ha ez a mérgezőkapcsolat tovább lesz erőltetve. Nem tankönyvi példa de az egyik közeli barátoméknál hasonló bár szerintem ennél enyhébb helyzet alakult ki pár évvel ezelőtt. Akkor ő ~15 éves vol az öccse pedig 2 évvel fiatalabb. Náluk is hasonló mentalitással volt az anyukája fodrász volt de napi 3-4 óránál nem volt hajlandó többet dolgozni viszont arra mindig volt energiája, hogy hétvégente elmenjen bulizni a barátnőkkel. Minden szorongását és feszültségét az otthoniakon vezette le. Kiabált mindenkit felelősségre vont minden apróságért
2018. okt. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem védek senkit a történetben, de itt kommunikációs gát van, ami hatalmas romboló hatással van a családra.


# Általában ilyenkor jön rá a(z) "itthon senki nem csinál semmit" című nóta.

- Na ez azt jelenti magyarul : skacok, elfáradtam, szeretném, ha segítenétek a háztartást rendbe rakni. Kérlek, vidd le a szemetet. Kérlek seperj össze. Kérlek teregess ki. Kérlek tedd el a tiszta edényeket. Én közben meg tudok főzni és el tudok mosogatni, lesz hova raknom a következő száradni valót.


Teljesen ellentétes a két kommunikáció végeredménye, pedig ugyan azt akarja kifejezni. Sajnos magyar iskola pont az elsőt tanítja magyar nyelvtan órán és nem az utóbbit.



# A múltkor hisztisnek kiáltott ki, mert nem úgy ugráltam, ahogy "őkelme" gondolta.

- Mit gondol őkelme? Ebből nem derül ki, miért lennél hisztis. Te ilyenkor milyennek tartod magad? Fáradtnak? Nyűgösnek? Energiával teltnek? Hajthatatlannak? Mondd el neki nyugodtan, hogy te máshogy látod a helyzetet és azzal, ha jelzőzik, nem ér el mást, csak, hogy átadja a szenvedést és ketten fogtok szenvedni. Senki szenvedése nem cél.


És bár ez nem a te felelősséged, nem a te hibád, kénytelen vagy te kezelni, mert ha jól értem, nincs senki felnőtt, aki ebben segít, vagy akitől segítséget kérhetnél.



# Számára mégis én vagyok a legrosszabb gyerek a Földön, aki egy lusta trehány disznó, hazug dög, és sorolhatnám még a negatív jelzőket.


Mond meg neki, hogy van bármi, ami miatt kicsit is szeret, kicsit is büszke rád, mert ritkán hallasz tőle dicsérő szavakat és már nagyon hiányoznak. Ellenben a szitok és a becsmérlés már az egyik füledbe be a másikon ki, csak a kettő közötti úton a szíved szaggatja darabokra.

2018. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!