Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csináltatok olyan dolgokat a...

Csináltatok olyan dolgokat a szüleitekkel szemben, amiről remélitek, hogy a ti gyereketek nem tesz meg veletek?

Figyelt kérdés

Én pl kiszöktem éjjel, hogy ismeretlen csetes emberrel találkozzak.

Meg elmentünk nyaralni a barátokkal a Balatonhoz, de nem akartunk szállásra költeni és azt kamuztuk, hogy van szállás, de a parton aludtunk.


2018. okt. 5. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Elmentem 2napra úgy hogy mindennap hazatelefonálok. Első nap telefonáltam csak. Egy hét múlva mentem haza addig semmi életjelet nem adva. Viszont király volt a buli.
2018. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Huhuu..számtalan ilyen dolog van..
2018. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mertem bevallani, hogy anorexiás vagyok

Nem mertem, mert anyám mindenért ordibált velem és nem akartam ezért is azt hallgatni. Rájött, de nem kaptam segítséget.

2018. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elmentem valahová és kérték, hogy hívjam fel őket, de én sokszor elfelejtkeztem erről. Nem szándékosan, csak amikor jól éreztem magam, gyorsabban repült az idő.

De ha így tesz majd a lányom, a fentiek tudatában persze nem fogok haragudni. Csak agyonizgulom magam. Aggódós típus vagyok, sajnos.

2018. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel anyám nagyon könnyedén ítélkezik, sok mindent nem volt kedvem megbeszélni vele, pl. a biszexualitásomat. Nyilván tehetek azért, hogy a saját gyerekem (ha lesz) másképpen viszonyuljon hozzám.
2018. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sose mondtam el, ha rossz jegyet szereztem vagy dolit írtunk, mert egyből kiabálás lett a vége, volt hogy meg is vertek. Korrepetálni egyaltalán nem is tudtak. Anyám hülye volt hozzá, apám meg türelmetlen és pocsékul magyarázott. Következetlen is volt. Így úgy határoztam, hogy megkímélem magam a strapától és a rossz jegyeim csak szülőin meg fogadón derültek ki. Persze jól megvertek érte....
2018. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először azt akartam írni, nekem nincs ilyen, mert jó gyerek voltam :D

De valaki előttem írta, hogy az anyja nem tudja, hogy biszexuális és velem is ugyanez a helyzet, a szüleim nagyon homofóbok és ha bemutatnék itthon egy lányt, hogy ő a barátnőm, kitagadnának és kiraknának itthonról, meg anyám szerintem a továbbiakban le is tagadná, hogy a gyereke vagyok..

Ha lenne gyerekem, feltétel nélkül szeretném és remélem, ő is őszintén tudna velem beszélni az ilyen személyesebb dolgairól.

2018. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy az én gyerekem nem lesz ennyire töketlen és céltalan mint én. A 20-as éveim elpazaroltam a semmire céltalanul. Be nem fejezett egyetem, se diploma, se nyelvvizsga, 26-27 évesen jött meg az eszem apám halála után.


Hozzá kell tenni, remélem nem olyan szülő leszek mint az én szüleim voltak. Apám alkoholista volt, soha semmi támogatást nem kaptam, szidalmazást annál inkább.


Nem azt mondom, hogy csak nekik köszönhetem hogy jelenleg sehol nem tartok, de nem mindegy, hogy ha a padlón vagy, akkor segítenek felállni, vagy még beléd rúgnak kettőt.


Apám például a büdös életben nem magyarázott el nekem semmit. Mindenre az volt a válasz, hogy "ezt tudnod kellene". Hogy honnan azt nem tudom. Soha nem ült le velem tanulni, soha nem segített semmiben.


Remélem, hogy én szülőként jobb tanácsokat fogok adni. Például a szexuális felvilágosítás kimerült abban, hogy részegen odalökte "van gumi, van tabletta, b..sszatok és kész". Vagy pályaválasztás akár 14 akár 18 évesen le lett tudva azzal, hogy döglött az ágyon és olyan okosságokat mondott, hogy "tanulj MERT te dolgozni sosem fogsz".

2018. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!