Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szörnyen érzem magamat. Mit...

Szörnyen érzem magamat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem, hogy pocsék az életem. 5en lakunk itthon. Van egy 10 éves öcsém, egy 25 éves féltestvérem akinek mindig rossz kedve van. Anya nagyon sokat dolgozik, hogy viszonylag jó színvonalon éljünk. Apám konkrétan nem csinál semmit azon kívül hogy elmegy dolgozni. Amikor hazajön akkor levetkőzik alsónadrágba és a nap hátralevő részét a kanapén fekve tölti.

Anyán és rajtam kívül senki nem csinál itthon semmit. Leggyakrabban én takarítok.

Újabban egyre rosszabb hatással van rám ez a mérgező légkör. Mikor hazajövök semmihez nincs kedvem. Egyszerűen képtelen vagyok rávenni magamat tanulni is akár holott eddig kitűnő tanuló voltam(arról nem is beszélve hogy most nagyon fontos lenne a tanulás mert 8.os vagyok)

Most már úgy érzem, átlátom annyira az életemet, hogy konkrétan semmit nem foglalkoztak velem a szüleim. Soha nem dicsértek meg semmiért, nem ültek le velem beszélgetni vagy akár egy kis törődést adni. Kisgyerek koromból egyetlen egy jó emlékem sincsen. Anyának akkor meg többet kellett dolgoznia. Apám meg mindig kiabált és idegeskedett velünk. Mindenki másokkal tudnak jópofáskodni meg kedveskedni de itthon azt se kérdezik meg tőlem hogy vagyok. Bátyámmal a köszönésen kívül soha nem beszélek pedig itt lakik velünk. Öcsém nem sok vizet zavar mert amint hazaér bemegy a szobába gépezni, mert őt sem árasztják el törődéssel.

Legtöbbször könyvekbe menekülök a valóság elől, mert úgy érzem nem bírom ki.



2018. okt. 5. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Ofővel nem tudsz beszélni? Esetleg iskolapazichológus? Nevelési tanácsadó?

Ha ezek nem játszanak, nem akarod, középsulisként menj el egy koliba, és kezdj el függetlenedni, amennyire lehet.

2018. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az ofőm ismeri a családomat :/

Iskolapszichológushoz "ok" nélkül nem szoktak járni. Illetve nem is hinném hogy kepes lennék valakinek erről beszélni

2018. okt. 5. 17:43
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez elég ok pszichológushoz menni, hidd el.

Menj olyan gimibe, ahol van koli.

2018. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Nyugodtan menj el pszichologushoz, ok nelkul is. Nem is kell egybol mindent elmondani, beszelgettek kicsit es mar a kulon, felnott nézőpont is sokat fog segiteni.
2018. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
39%
Én is a kollégiumot tudnám javasolni neked. A felnőtt életbe a legjobb belépő, megtanulsz önállósodni és nem kell elviselned a rossz légkört minden nap. Hétvégékre bőven elég ha hazamész, hétköznap pedig korodbeliekkel lehetsz és készülhetsz az önálló életedre. Fel a fejjel, határozd el magadat, próbálj meg egy koleszos sulit keresni továbbtanuláshoz.
2018. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
24%
Még annyit.. Nem a legjobb, hogy így bánnak veled a szüleid, de hidd el, belőled sokkal életrevalóbb ember lesz, mint akit agyonkényeztetnek és nem kell semmit önállóan magának elérnie- kiharcolnia...
2018. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Néma gyerekenek anyja se....

Beszélj a szüleiddel. Miért nem foglalkoznak veletek, és nem kifogás a fáradtság. Miért nem dícsérnek soha. Bevezethetnétek a hétvégi közös ebédet, vacsit hétköznap. Olyankor is lehet beszélgetni. Lehet a szüleid észre se veszik, annyira lefoglalja őket a munka. Jó, apádat pont nem, őt nem tudom mi foglalja le. Vagy nekik ez természetes mert ők se igénylik a társalgást, akkor eszülbe se jut veletek foglalkozni.

Bátyáddal is beszélgethetsz, mincs megtiltva.

2018. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Egy hónapja próbáltam mondani anyának hogy nagyon rosszul érzem magamat,attól ami itthon van. Azt mondta nem tud mit csinálni
2018. okt. 5. 20:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Há az gáz. És apád? Tesód?
2018. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyedül anya érne valamit de hat látod...
2018. okt. 5. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!