Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám lecsúnyáz, mert neki...

Anyám lecsúnyáz, mert neki szebb az arca, nem hatalmas szemétség?

Figyelt kérdés

El van szállva magától, mert ő milyen gyönyörű volt.


Egyébként nem csúnya az arcom, de ugye a fogszabályzó "drága". Meg direkt el akart csúfítani mindig (haj, hízlalás stb.)


Meg szerintem, ha tényleg csúnya lennék, SE lenne joga ilyet mondani. Sőt egy anyának még a torz gyereke se lehetne csúnya.


Sokra ment, hogy ő szép, most meg cseszi a csőrét, hogy öregszik, meghízott.


2018. okt. 6. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
De, szemétség. Egy anyától pláne. Jobb tanácsot nem tudok, mint hogy ne higgy neki.
2018. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A bölcsesség nem jön mindig együtt a korral. A kor gyakran csak egyedül jön.
2018. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Szemetlada az anyad. Mondd neki,h milyen oreg. Haha
2018. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ne engedd,hogy elvegye az önbizalmad! Igenis tudd,hogy gyönyörű vagy,úgy ahogy vagy! Ő meg egy barom,ami azért felnőttként elég nagy szégyen. Ne hagyd magad!
2018. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki negatív és ilyeneket mond én annak 3 esélyt szoktam adni, akár ki is legyen az, aztán meg szakítom a kapcsolatot örökre az ilyen emberekkel, ha még is találkoznánk és be próbálkozna meg sem hallom az ilyen barátokra, családtagokra nincs szükségem,amit tudod tedd te is ezt ez nem normális.
2018. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon rosszindulatú, aljas dolog ez a részéről.

Nem tudja elfogadni önmagát, az öregedést, azért lehet ez a viselkedés, persze ez őt nem menti fel.

2018. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nagy szívás lenne anyud számára, ha idővel kiderülne, hogy te "szebb" vagy, elvégre lesz elég ismerősöd, aki már tudja, hogy a "szépség belülről fakad".

Akiből ez a szellemi nívó kéredzkedik elő, ha a lányára néz...hát az őt minősíti.

A szépség mértékegysége a "volt", mivelhogy múlandó. Ha úgy véli anyud, hogy ezért rajtad kell a port elverni? Te legyél ettől több: emelkedj felül az ilyen és hasonló beszólásokon: füled kettő, egyiken be, másikon ki!

Ha pedig neked ez lazán megy, ne keseredj el, ha ezzel következő támadási felületet adsz anyudnak. Akkor az lesz a baja, amiért nem vagy hajlandó kútba ugrani és kisebbségi komplexustól szenvedni az ilyen megnyilvánulásai miatt.

Ha észreveszi, hogy nem te vagy az, akin kiélheti a világfájdalmát, a féltékenységét, lehet, majd előveszi azt a fullánkot, hogy pl. igénytelen vagy a külsődre.


Megmondhatod, hogy akkor lennél az, ha neked sem "tellene" többre, minthogy őt akard másolni! Mellesleg meg pont ő az egyik géndonorod. Most akkor okold őt azért, mert részben ő is tehet arról, hogy nem te vagy a világszépe?


Nem a klónja vagy, hanem a lánya, te így vagy egyéniség és aki téged elfogad, az ne a külsőd miatt szeressen. Még édesanyád se. Jó eséllyel van egyéb "értéked", ami ráadásul a te számodra előrébbvaló, mint a múlandó és erősen relatív "szépség".


Ha most mégis nagyon nyomorultul érzed magad, mert leszrtak, akkor gondolj bele azon lányok helyzetébe, akik valóban nem szépségideálok, mai szemmel nézve tényleg csúnyák, és ennek tudatában is vannak!

Tudod, milyen kín nekik 24órában azt hallani az anyjuktól azt hallani, hogy ők a legszebbek? Pedig ezek a szülők nem is akarnak bántók lenni, sőt!


No én így jártam anyámmal: zsákszámra hordtam haza a kegyelemegyes osztályzatokat, intőket, miközben otthon arról hallgattam az önbizalomfejlesztő támogatást, az elfogult anyai véleményeket, hogy én mennyire okos , jóeszű gyerek vagyok !

Hamar önállósodtam, hogy el ne veszítsem az önkritikát és a viszonyítási alapot, mondtam anyámnak, hogy nem ott kezdődik az okosság, ha azt mondják . Nem is ott, ha ötös bizonyítvány, vagy pl. 3 diploma, azaz 3 papírdarab kuksol a fiókban, de teljesen kihasználatlanul.

Hanem ott, ha bizonyítok, illetve az elért eredményekkel élni is tudok. Teszek az "elméletre",meg arra, hogy milyen baromira okos vagyok, ha a "gyakorlatban" semmit nem tudok kezdeni a rettentő sok okosságommal.


A te szépséged nem a tükörben mutatkozik meg, hanem ott, ha nem kezdesz el szorongani, nem leszel teljesítménykényszeres, aki végül plasztikai sebésztől várjod az élet szebbre fordulását, nem szólsz be anyudnak, nem mész le az ő szintjére.

Nem úgy viszonyulsz, hogy "szemétség", amit tesz, csak éppen az értékrendje kicsit szépségficamos.

Hagyd rá: az ő véleménye egy a sokezer közül és ő sem tévedhetetlen. Téged ne a divat csináljon, te csináld a magad divatját, egyéniség legyél...és ami nehezebb, maradj is meg annak! Senkire nem muszáj hasonlítanod, a gyermeked nagyanyjára meg még kevésbé. Jó példa légy, ne a torz értékítélet által megnyomorítottak egyike.


Bocsásd meg, nézd el neki, ha most így lát téged, ne feledd, hogy jó eséllyel egykor szüksége lesz rád!

Ha mégolyan "csúnya" lennél, akkor is.


Ápolt legyél, tiszta, adj magadra kívül-belül és ne veszítsd el a zsinórmértéket! Ne te legyél az, akinek összesúgnak a háta mögött, hogy "na, ezt sem az eszéért szeretik!"


Olvasd el Charlotte Brontë-tól a Jane Eyre című könyvet!

[link]

Üdv mindenkinek :)

2018. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"nem tudja elfogadni az öregedést"


Igen, pont ez a helyzet... De szerintem őt nem basztatta senki fiatalként, hogy csúnya vagy, mégis 40 évesen lett férje, ezért is irigykedik rám, hogy nekem voltak már pasijaim.


Oké, hogy nehezen fogadja, hogy öreg, senkinek se kell, de pont rajtam veri le és féltékeny, nonszensz.


Én inkább örülnék, ha normális, szép, egészséges gyerekem lenne. Egyébként tényleg nem vagyok szépségkirálynő, de full úgy nézek ki, mint Selena Gomez, ami egyáltalán nem ronda. Általánosban úgy is hívtak.


Meg a 40 év különbség meglátszik egy emberen...


Meg különben is egy szemét, minden szarért megy apámhoz árulkodni.

2018. okt. 6. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Például? Miket mondd apukádnak?
2018. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!