Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom volt felesége képtelen engem elviselni, és emiatt a közös gyerekük szív folyamatosan?

Figyelt kérdés

Elváltak, igen, részben miattam. Ennek már lassan 3 éve... Van egy közös kislányunk, aki 5 éves. Nagyon édes, és értelmes kislány, öröm vele lenni. Sokszor van, hogy kettesben csinálunk programot, vagy vigyázok rá. Ez az anyjának nem tetszik. Főleg, mert a kislány szeret velem lenni, mikor visszük haza, sír és mondja az anyja előtt, hogy még velünk akar lenni, aludjak náluk én is (mármint az anyjánál). A nő már küldött nekem fenyegető leveleket, elhordott mindennek, de mikor látta, hogy semmi értelme, mert hidegen hagy, akkor visszább vett ezekből. Most ott tartunk, hogy a gyereknek mondogatja, hogy velem vigyázni kell nagyon, mert cserben hagyom majd, és hogyha majd lesz neki féltestvére, ő el lesz felejtve és vége lesz a csajos programoknak, játszóháznak, nyaralásoknak, mert akkor már csak apa új családja lesz a fontos. Tegnap is ilyet szegez nekem a kislány, hogy ugye nem felejtem el akkor sem, ha nekem is lesz gyerekem...


Otthon a kislány teljesen el van hanyagolva, sehová nem megy vele az anyja, a közös program a tv nézés. Mondja, hogy mindenért kiabál vele, sosem játszanak együtt. Nyilván nem az a cél, hogy elszakítsuk az anyjától, de nem akarjuk azt sem, hogy telebeszélje a fejét mindennel.


2018. okt. 11. 13:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
36%
Próbálj meg leülni a párod volt feleségével, és normálisan, felnőtt emberek módjára beszéljétek meg a dolgot.
2018. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
65%

Az ilyen nővel semmit nem tudsz tenni . Saját gyereket keveri bele az ő lelki fájdalmába. Féltékeny lehet hogy veled jól érzi magát a gyerek , viszont az anyaság nem arról szól h otthon ülünk a gyerek elvan magának, aztán nekiugrok mindenkinek akivel jól érzi magát a gyerek. Saját maga jobban érdekli egyértelműen mind a gyereke. Ilyen emberrel nem tudsz mitcsinalni sajnos. Hiába beszelsz vele ,nem fogja érdekelni mit mondasz . Talán majd ha túl teszi magát a váláson,akkor másképp fog hozzáállni . Viszont te se rokona se barátnője nem vagy hogy tanácsod adj és ő meg is gondolja amit mondasz. Egyértelműen jobban utal téged mint amennyire szereti a gyereket!

Sajnálom, csak reménykedni lehet h tovább lep és akkor változik valamit ez a helyzet. Addig is kitartást

2018. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
59%

Az nem jutott eszetekbe, hogy nevelhetnétek ti is?

Apa nem szeretné átvenni a felügyeleti jogot?


Amúgy ne tegyél semmit, szeresd továbbra is úgy, mint eddig. Nyugtasd meg, hogy mindig fogod szeretni.

2018. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
69%
Én megértem, hogy egy kanál vízben meg tudna folytani. Azért képzeld már magad egy kicsit a helyébe. Persze ez nem helyes és nagyon szomorú, hogy a gyerek issza meg a levét.
2018. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem ti nevelitek?
2018. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
44%
Az ilyen családért nem kár. És nem a kérdező felelőssége, hogy szétmentek.
2018. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 5-ös: Ha nem jön a kérdező a képbe, és anya-apa marad egy szar kapcsolatban (még egy ideig), akkor boldog élete lenne a gyereknek úgy gondolod????

Nem a szerető a bűnös.

2018. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
18%

Az 5-el kell, hogy egyetértsek, pedig voltam a helyedben, csak annyi különbséggel, hogy nem én csesztem szét a házasságukat, hanem mindketten házasként folyamatosan csalták egymást. Aztán egyszer a gyerek anyja azt hitte, hogy kifogott egy a férjénél gazdagabb pasit, és szó szerint egy másik fazonért a srácot kitette, és ha nem fogadtam volna be, akkor nem lett volna hová mennie, max. a fűtetlen nyaralóba október/novemberbe. Majd amikor kiderült, hogy a Vozynak kevesebb a pénze, mint aminek tűnt, akkor hopsz, nyúlt a gyerek felé, és elkezdte oltogatni a "kedves" feleség, a mocskos játékba belevonva az anyját, és a gyereken keresztül (nem törődve a gyerekkel) akarta a kapcsolatot szétcseszni.Majd amikor ez sem jött neki össze, akkor elkezdte zsarolni a srácot,hogy csak két hetente engedi a gyerekét látni(szemben a hetente több nappal), ha nem megy vissza hozzá, Nem jött neki össze. Mert ugyan visszament a srác, de a kapcsolat még több évig működött, de szó nélkül küldtem vissza, mert fájt amit ez a gyerek és srác végig élt, az alatt a pár hónap alatt)

És ugyan ennyire szeretett meg a gyerek, mint ahogy nálad van.


Szóval, ezért értek egyet az 5-el. Mert én vele ellentétben nem csesztem szét, a katasztrófába is beillő házasságukat, ami minden volt, csak nem egy épkézláb kapcsolat.

2018. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Már próbáltunk vele beszélni együtt is, külön is. Semmi hatása nem volt. Sőt, a férjem még a volt anyósát (a nő anyját) is felhívta... Ő is mondta, hogy a válás óta egyre jobban épül le szerencsétlen, magát is elhanyagolja, a gyerekkel sem foglalkozik érdemben annyit, amennyit kellene.


Azért nem mi neveljük a kislányt, mert a nő nem volt mindig ilyen. A férjem szerint jó anya volt, meg ő volt otthon a gyerekkel is. A párom nem bírt volna a munkája mellett még egy kicsit is nevelni, figyelni rá, hozni-vinni bölcsibe, oviba, minden délutánját szabaddá tenni és vele lenni, stb. Plusz akkor a nő még annyira kardoskodott a gyerekért, hogy jobnak látta, ha nem megy bele a pereskedésbe.

2018. okt. 11. 14:20
 10/48 anonim ***** válasza:
75%

Anyuka egyszerűen fél és féltékeny, hogy az apja után a gyereket is elveszed tőle, téged jobban fog szeretni stb. Ezért próbálja elvadítani tőled. Valahol érthető az ő oldala is, az viszont nem, hogy mindemellett pedig ha jól értem, ő elhanyagolja, tehát kvázi semmi pozitívat nem ad neki, csak a negatívat, hogy elbizonytalanítsa a kislányt abban az örömben is, amit te adsz neki.

Az anyjával szerintem se fogsz tudni sok mindent kezdeni, ezt így fogja folytatni valószínűleg. Amit megtehetsz, hogy megmagyarázod a kislánynak, hogy az anyuja nem ismer téged igazán jól, és téved, mert néha a felnőttek is tévedhetnek. Biztosítod a kislányt arról, hogy szereted és továbbra is fogod szeretni, és ha jönne a kistesó, akkor is vond be őt a készülődésbe is, de csinálj vele továbbra is olyan programokat, amiket eddig. Ebben az esetben a tettekkel tudsz bizonyítani a legjobban.

2018. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!