Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom volt felesége képtelen engem elviselni, és emiatt a közös gyerekük szív folyamatosan?

Figyelt kérdés

Elváltak, igen, részben miattam. Ennek már lassan 3 éve... Van egy közös kislányunk, aki 5 éves. Nagyon édes, és értelmes kislány, öröm vele lenni. Sokszor van, hogy kettesben csinálunk programot, vagy vigyázok rá. Ez az anyjának nem tetszik. Főleg, mert a kislány szeret velem lenni, mikor visszük haza, sír és mondja az anyja előtt, hogy még velünk akar lenni, aludjak náluk én is (mármint az anyjánál). A nő már küldött nekem fenyegető leveleket, elhordott mindennek, de mikor látta, hogy semmi értelme, mert hidegen hagy, akkor visszább vett ezekből. Most ott tartunk, hogy a gyereknek mondogatja, hogy velem vigyázni kell nagyon, mert cserben hagyom majd, és hogyha majd lesz neki féltestvére, ő el lesz felejtve és vége lesz a csajos programoknak, játszóháznak, nyaralásoknak, mert akkor már csak apa új családja lesz a fontos. Tegnap is ilyet szegez nekem a kislány, hogy ugye nem felejtem el akkor sem, ha nekem is lesz gyerekem...


Otthon a kislány teljesen el van hanyagolva, sehová nem megy vele az anyja, a közös program a tv nézés. Mondja, hogy mindenért kiabál vele, sosem játszanak együtt. Nyilván nem az a cél, hogy elszakítsuk az anyjától, de nem akarjuk azt sem, hogy telebeszélje a fejét mindennel.


2018. okt. 11. 13:48
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
15%
9+ *Az 5-el kell, hogy egyetértsek, pedig voltam a helyedben kérdező, és végtelenül szerettem azt a kislányt, és ő is szeretett nagyon engem
2018. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
4%

9+ Jah és hogy még hab legyen a toránt a "kewdves" feleség, az anyjával együtt bevánszorgott a Magyar Boszi szövetségbe, és rontást kért, rám is, a fazonra is.

Rám meg még mást is. Aminek már a nagy része rajta landolt.

2018. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
0%
*kedves
2018. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
0%

13+ Jah és még egy masszív szerelmi kötéssel, és szexualmágiával is "gazdagodott" a srác, aminek ma is issza a levét az életében és az egészségében.


A bosziját, meg akit megbízott Szövetségi szinten rakták/rúgták ki a vezető pozíciójából, azért amit művelt, nem csak felnőttel, hanem gyermekkekel is.


Hogy teljes legyen a story egyik része.

2018. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
65%

Amikor belemásztál a házasságukba, akkor te úgy képzelted, hogy kedvelni fog? Vagy mégis, mire számítottál?

Az a nő depressziós, ez a minimum. Szerinted sok oka van mosolyogni?


Apuka nem tudta munka mellett hozni-vinni a gyereket? Anyuka meg tudja oldani. Érdekes...


Nem mennek sehová? De ugye, áll úgy anyagilag, hogy nem azért, mert nem telik rá?


Tudod, könnyű előadni a kedves mostohát két hetente.

De egyszer képzeld bele magad a helyébe.

2018. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
34%

16 *Tudod, könnyű előadni a kedves mostohát két hetente.


Nálunk teljes hetekre volt a gyerek, nem 1-2 napra. Hanem hetek. Egyik héten nálunk, másik héten másnál, és a srác hozta vitte a gyereket oviba-ból.

2018. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
8%
17+ A feleség meg állandóan az anyjának passzolta le a gyereket, több 100 km-re. Ilyen-olyan indokkal.
2018. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
2%

Tudod kedves kérdező, engem mindennek el lehet mondani, minden rossznak, de a fotók ahol a gyerek ragyog és sugárzik a boldogságtól-azt ugyan aki nem látta a fényképeket be lehet magyarázni, de annak aki látta és látja, annak nem.


:)

2018. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

Nem kell kedvelnie, nem a barátnőmnek akarom. De ne hangolja ellenem/ellenünk folyamatosan a gyereket. Mert amíg rólam lepereg, amiket mondogat, addig a kislány igenis magára veszi, és napokig kattog ezeken, utána riadtan kérdez engem, hogy tényleg ez, meg az lesz-e.

Nem, a férjem nem tudna délután 1-re a gyerekért menni az oviba, mikor gyakran 4-5 órakor ér haza, sőt, sokszor később. Anyuka otthon van, nem dolgozik a mai napig, a szüleivel élnek. A játszótér ingyen van, ahogy egy-egy kirándulás, játszóház sem kerül százezrekbe. Vagy pl. rengeteg ötletet lehet találni a neten, DIY dolgok is vannak, vagy olyanok, amik fillérekből megvannak. Nem kell moziba, étterembe, játékboltba vinnie a gyereket, majd azt csináljuk mi. De ne haljon már bele egy meseolvasásba, vagy társasozásba.

2018. okt. 11. 14:40
 20/48 anonim ***** válasza:
49%

Sokan leírták többféle szemszögből a helyzetet, úgy gondolom, mindegyikben van igazság.

De az erkölcsi ítélettől függetlenül, én a következő praktikus tanácsot mondanám:

Próbálj háttérbe húzódni, kérdező!

Következetesen, minden alkalommal a párod egymaga hozza el és vigye vissza a kislányt. Mintegy demonstrálva, hogy övé a gyerek, nem a tiéd, még csak nem is a kettőtöké.

A kislánynak óvatosan utalj rá (ha megérti), hogy ne meséljen túl sokat a veled töltött időről. Mi történt veletek hétvégén? - Semmi különös. - Voltatok valahol? - Igen, kirándulni.

Nem kell hozzátenni, hogy másik nap közösen főzőcskéztetek, és nagyon élvezte. Azt sem, hogy a kirándulás során ezerféle élménye volt, amiket örömmel megosztana bárkivel.

Ha élményt mesél, amit hármasban éltetek át, akkor úgy mesélje, mintha apjával élte volna át, és csak ha külön rákérdez az anyja, akkor tegye hozzá mellékesen, hogy te is ott voltál.

Nem tudom, egy ötéves ezekre mennyire kapható, de talán ő is érzi, hogy így kevesebb lesz a konfliktus anyjával.


Gondolj arra, mit érez a volt feleség. Megbukott feleségként, mert elhagyta a férje, és megbukott anyaként, mert a kislánya máris jobban szeret lenni a gyűlölt szeretőnél. Emiatt totál ki van bukva a világra és ezt sajnos a legrosszabb módon reagálja le.

2018. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!