Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom volt felesége képtelen engem elviselni, és emiatt a közös gyerekük szív folyamatosan?

Figyelt kérdés

Elváltak, igen, részben miattam. Ennek már lassan 3 éve... Van egy közös kislányunk, aki 5 éves. Nagyon édes, és értelmes kislány, öröm vele lenni. Sokszor van, hogy kettesben csinálunk programot, vagy vigyázok rá. Ez az anyjának nem tetszik. Főleg, mert a kislány szeret velem lenni, mikor visszük haza, sír és mondja az anyja előtt, hogy még velünk akar lenni, aludjak náluk én is (mármint az anyjánál). A nő már küldött nekem fenyegető leveleket, elhordott mindennek, de mikor látta, hogy semmi értelme, mert hidegen hagy, akkor visszább vett ezekből. Most ott tartunk, hogy a gyereknek mondogatja, hogy velem vigyázni kell nagyon, mert cserben hagyom majd, és hogyha majd lesz neki féltestvére, ő el lesz felejtve és vége lesz a csajos programoknak, játszóháznak, nyaralásoknak, mert akkor már csak apa új családja lesz a fontos. Tegnap is ilyet szegez nekem a kislány, hogy ugye nem felejtem el akkor sem, ha nekem is lesz gyerekem...


Otthon a kislány teljesen el van hanyagolva, sehová nem megy vele az anyja, a közös program a tv nézés. Mondja, hogy mindenért kiabál vele, sosem játszanak együtt. Nyilván nem az a cél, hogy elszakítsuk az anyjától, de nem akarjuk azt sem, hogy telebeszélje a fejét mindennel.


2018. okt. 11. 13:48
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
12%

Az ilyenekre nem lehet hatni, ha az nem megoldható, hogy a gyermeket ti neveljétek, akkor hát el kell intézni az anyját. Börtönbe lehet juttatni bárkit, ha azt nem is a felügyeleti jogot meg lehet oldani, hogy elvegyék tőle csak kreativitás kérdése :D


El kell dugni a házába egy kis kokaint, marihuánét vagy valami keményebbet, drogbirtoklásért ráhívni a rendőrséget, drogkereső kutya megtalálja amit elrejtettetek nála és pápá felügyeleti jog.


Csak az ujjlenyomatokra figyelni kell és, hogy a szomszédok se lássanak meg. Nem tudom milyen messze lakik tőletek (Ha volt erről szó kommentben, akkor bocs, csak a kérdést olvastam végig), szóval ha kocsi távolság akkor ne ott parkoljatok, bekamerázott tömegközlekedést kerüljétek (Pl villamosok általában be vannak kamerázva)


Alibi sem árt szóval ha párod benne van, otthol voltatok filmes estét tartani és ennyi, nem a legbiztosabb alibi, de legalább van. Telefonokat érdemes ottholhagyni mivel lekövethetőek.


Mondjuk gindolom viráglelkű vagy és ilyeneket nem fogsz úgyse csinálni, de ha mégis privátba írhatsz (Meg akár bárki, hs ilyenekben tanácsot szeretne. Leszögezem, nem vagyok bűnöző :D )

2018. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
42%

Van egy közös kislányunk, aki 5 éves. Nagyon édes, és értelmes kislány, öröm vele lenni. Sokszor van, hogy kettesben csinálunk programot, vagy vigyázok rá


öööööö, kislányunk? Szóval előbb másnak indult a mese vagy mi? ez nem elütés, elírás, szóval azt ne hozd kifogásnak...

2018. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
46%

5 évesen már olvas? És van po.fád azt mondani, hogy nem foglalkozik vele az anyja? Van bőr a képeden vastagon.

Arra nincs tippem, hogy hogyan kedveltesd meg vele magad...varázspálca? Bàjital?

2018. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

"öööööö, kislányunk? Szóval előbb másnak indult a mese vagy mi? ez nem elütés, elírás, szóval azt ne hozd kifogásnak..."

4 és fél órát aludtam egész éjszaka, reggel 8-kor már talpon voltam. Igen, elírtam, ez van. De nem gondolom, hogy bármiféle magyarázattal tartoznék.


"5 évesen már olvas? És van po.fád azt mondani, hogy nem foglalkozik vele az anyja? Van bőr a képeden vastagon."

Nem az anyja tanítja olvasni, elhiheted.

2018. okt. 11. 18:32
 35/48 anonim ***** válasza:
38%
Elhiheted, hogy elsőben rengeteg baja lesz belőle. Direkt toltál ki vele? Vagy csak az anyjának villogsz, mint szuperanyu, eszközként használva a gyereket?
2018. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Érdeklődött, tanítgattam. Én is úgy mentem iskolába, hogy írtam, olvastam, számoltam és megértettem az órát, semmi hátrányom nem származott ebből.
2018. okt. 11. 18:38
 37/48 anonim ***** válasza:
79%
A gyerek anyjának a mindennapok jutnak, a gyerek nevelése, ellátása, sokkal többet van a gyerekkel, és biztosan vannak konfliktusok is. Nektek rövid idő jut, azt igyekeztek minél érdekesebb programokkal megtölteni. A gyereknek persze ez tetszik, és várja a találkozásokat. Ettől még a gyerek anyja lehet jó anya. Azt, hogy elhanyagolja-e a gyereket, nem állapíthatod meg a gyerek megjegyzéseiből, ehhez alaposabb vizsgálat kell. Abban pedig igaza van az anyjának, hogy te nem leszel mindig jelen az életében. Pl. a gyerek apjával szakítotok, vagy neked is lesz gyereked, és ő valóban háttérbe szorul.
2018. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
57%
Durva, hogy mennyire bekajáljátok a kamut. :D Pedig nem lenne rossz, a mocskos szajha sztorija, aki elszedte egy terhes/kisgyerekes nő férjét, és a gyereket is igyekszik a lelkileg összetört, depressziós anyja ellen hangolni, erre mindenki rárepül egyből. De elcseszted azzal, hogy olyan nyilvánvaló ökörségeket írtál bele, hogy "kislányunk" (ilyet nem ír el senki, akinek nincs gyereke) és hogy egy 5 éves gyereket megtanítottál olvasni... meg túljátszottad azt is, hogy ennyire értetlenkedsz azon, hogy egy féregnek tartanak, amiért tönkretettél egy családot. Ennyire hülye ember nincs a világon.
2018. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
45%

Hihetetlen, hogy ha valaki kiír ide egy bármilyen kérdést, akinek elvált férfi a párja, akkor rövid időn belül megjelennek a kiégett, elhagyott bálnák, és a kérdéstől teljesen függetlenül nekiállnak savazni a kérdezőt. Képtelenek felfogni, hogy attól még, hogy egyszer valaki gyereket csinált nekik, még nem vált a tulajdonukká, és hogy mivel valószínűleg otthon is ugyanezt a letromfoló, otromba stílust adták elő a viták folyamán, így bárki elmenekült volna tőlük, nem csak az exférjük. Na de ennyit a személyeskedésről.


Kérdező, nem sok mindent tehetsz, amit eddig ne tettél volna még meg. Az, hogy az anya hogyan viselkedik, nem rajtatok múlik. A kislány kicsi, de nem hülye. Pár év, és látni fogja, hogy ki az, aki feltétel nélkül szereti. Addig is maradj vele őszinte, hallgasd meg, ha panaszkodik, nyugtasd meg, ha aggódik egy leendő kistesó miatt, legyél mellette. Nem fogja elfelejteni.

2018. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
75%

Engem az érdekel, hogy a férjednek ki a gyámja, ha ő csak egy tehetetlen, akaratgyenge gyerek, akit puncival lehet csábítgatni.


Ideje lenne a férfiakat is számonkérni a saját tetteikért.

2018. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!