Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engedne továbbtanulni....

Nem engedne továbbtanulni. Hogyan hathatnék rá?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, a jövő tanévben fogok érettségizni. Utána pedig Ausztriába, azon belül is Bécsbe szeretnék egyetemre menni... Ami tőlünk kicsivel több, mint 400 km-re van. Nemrég elmondtam itthon, hogy a fő cél mi is lenne, anya pedig közölte, hogy csak úgy, ha ő is velem költözik. Ezen én is, és apa is nagyot néztünk eléggé... Mert hogy ő belebetegszik, ha én ilyen messze leszek tőle, azt hitte, itt maradok a városon belül és ő már abba sem mert belegondolni, hogy mi lesz, ha 10-20 percre leszek tőle, nemhogy több száz km-re. Meg hogy hallani sem akar Bécsről, vagy az ottani egyetemről és ha nem találok ki mást, akkor majd itthon maradok vele.


Tény és való, hogy anyukám nem olyan, mint én. Én szeretek menni, ismerkedni, felfedezni, tanulni. Ő nem ilyen. Nem fejezte be az egyetemet, inkább férjhez ment és megszült engem. Sehová nem szeret menni, egy 10 napos nyaraláson már a 2.-3. naptól mondogatja, hogy menjünk már haza. Pl. én most nyáron voltam kint nyelvtanulás miatt külföldön pár hetet, és nagyon élveztem, visszamennék bármikor. De anya folyamatosan sírt, ha beszéltünk, és így én sem voltam néha felhőtlenül boldog...


Szerintetek hogy oldjam meg sértődés, veszekedés nélkül?


(17 éves vagyok)


2018. okt. 12. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Menjetek el családterápiára, ahol lehet dolgozni azon, hogy anyuka végre elvágja a köldökzsinórt.
2018. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerinte ez teljesen normális... Mert én vagyok az egyetlen gyerekük, megölné magát, ha velem bármi történne, stb.
2018. okt. 12. 10:41
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Én azt javaslom, hogy apuddal keressetek fel egy szakembert ha tudjátok, mert nagy valószínűséggel valami pszichés zavar lehet az anyudnál. Sajnos ezt nem szokták beismerni. Ezt orvosolni kell, mert sajnos ez betegség, és ha nem kezelik könnyen a család széthullását fenyegetheti. Persze anyudnak segítségre van szüksége, de azért a Céljaidról Soha ne mondj le.
2018. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg neki, hogy szokjon le az aggódásról, neki lesz könnyebb.

Így is, úgy is élni fogod a saját életedet, és senkinek sem jó, ha anyuka ennyire "ragad".

Ha nagykorú leszel, oda költözöl, ahová akarod (és el tudod tartani magad)

Viszont a családi béke érdekében jó lenne ezt megbeszélni anyukáddal (és apukáddal is) hogy szeretnél teret magadnak, és nem tervezed, hogy felnőtt korodban majd egycsomóban akarsz velük lakni. Vannak terveid, és ha nem is támogat, legalább fogadja el, és ne akadályozzon.

Ő más, mint te, nehezen fogja megérteni, de akkor is el kell fogadnia. Ahogy te is elfogadod, hogy ő ilyen, ezért majd sűrűn jelentkezel, hogy megnyugodjon, jól vagy, de akkor se korlátozzon.

2018. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

És miből akarsz élni ott kinn? Amúgy én is félteném a gyerekem. Én sem szívesen laknék ott, ahol nem ismerem a kutyát sem.

Kérdezd meg tőle, mitől félt téged, és beszéljétek meg.

2018. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

1. lehetőség: van még pár éved hatni rá. Győzd meg, hogy Ausztria egy fejlett, lehetőségekkel teli ország, vonattal csak 2 óra, tehát olyan kb mintha vidéken lennél, igérd meg, hogy nem fogod őt elfelejteni stb.

2. lehetőség: itthon folytatod a tanulmányaidat, addig lesz lehetőséged akár nyelvet is tanulni és ha már elég önálló leszel, akkor elköltözhetsz ahova akarsz.

2018. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nyers leszek.

Ez nem normális, és ha nem kezelik az ilyen lelki problémákat, akkor annak a bolondok háza lehet a vége. Nem hiszem, hogy erről csak úgy le lehetne szokni, él a saját világában, ahol minden happy, ami nem jó. Ellent nem érdemes mondani neki, ha ennyire megszállott, mert annak se lehet jó vége.

Ti ketten, te és az apád nem fogjátok tudni megoldani, mert ismer titeket, nem zökkentené ki őt.


Szakember kell ide, ahogy felettem is írták.


El kellesz engednie így vagy úgy... Mindezek ellenére lehet, hogy 1 év múlva már más terved lesz, de a probléma megoldása a lényeg, mert ez később is gondot jelenthet.


DE én csak egy válaszoló vagyok, nem pszichológus, ez csak vélemény.

2018. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem amíg valaki nem tudja magát eltartani munkából, addig soha nem nő fel teljesen. Hiába leszel 18 éves, ne gondold, hogy azzal ripsz-ropsz felnőtt leszel anyukás számára.
2018. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem irigyellek, mert az ilyen anya még a felnőtt gyermekének az életébe is beleszól. (Saját tapasztalat, sajnos). Észérvekkel soha nem tudod meggyőzni. Fentebb javasolták a családterápiát és a pszichológust. A gondolat nagyon jó, de az ilyen anya meg van győződve arról, hogy amit ő akar, az tökéletesen jó. Nem fog semmiféle terápiát vállalni, mert a "nem vagyok én hülye" jelszóval. Azzal együtt saját példám alapján azt javaslom, próbálj meg következetesen érvelni, ha végképp nem megy, akkor kénytelen leszel itthon befejezni az egyetemet. De ha végzel, minél távolabb keress magadnak állást. Meg fogod kapni, hogy te egy hálátlan gyerek vagy, de a háládnak nem szabad abban megnyilvánulni, hogy netán még 50 évesen is "anyuka pici lánya" legyél.
2018. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak szakember kell, mert nem normális.


Te meg ne hagyd magad megvezetni, és hogy kihasson rád, mint a nyári táborod kapcsán, hogy nem érezted jól magad, mert bömbölt a telefonba, hogy hiányzol neki.


Mi lesz veled 30 évesen? Férjhez mész és lesz egy szoba anyádnak pluszban, mert odaköltözik hozzátok.

2018. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!