Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket nem zavarna, ha a...

Titeket nem zavarna, ha a gyereketek hülyeségre verné el a pénzét?

Figyelt kérdés
Fiamnak mindent megvettem,megvettünk, de az utóbbi időben elég nagyok lettek az igényei ruha téren, mondta ilyen többszáz fontos cipőt akar, meg olyan drága ruhát, ami nem lenne probléma ha nem havonta kéregetné.Elmondtam apjával ha neki ilyenek az igényei, hogy neki Calvin klein kell a seggére akkor nyugodtan elhúzhat dolgozni, 16 éves felnőtt gyerek. Elment dolgozni, de egyszerűem bosszant az hogy amit megkeres, a fizetése eléf nagy részét ruhákra költi, volt hogy 300 fontos, 110000 forintos cipot vett magának, mert hogy neki az kell. Tudom ő pénze de engem zavar az hogy ilyen hülyeségekre veri el, ahelyett hogy esetleg gondolna a jövőjére vagy valami más dologba fektetné be.
2018. okt. 13. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha el van kapatva, és majomszeretettel neveled, akkor miért csodálkozol. A probléma igazából nem itt van, ami elég nagy, mert most megengedhetitek magatoknak, és ő is magának. a probléma ott kezdődik és a vége mindig csőd az adott embernél, ha nem tanítod meg a túlélésre. Hogy amikor kopp van, akkor ne hőbörögjön, hogy neki ez kell, az kell, amaz kell, hanem tudjon kitartani, tudja átlátni, hogy mi fontos, mi nem az, és hogy kell viselkedni nehéz helyzetben, ha már nem lesztek neki, és egyedül lesz mint az újjam.

Itt a nagy probléma. Mert ameddig fut a szekér és azt hiszed, hogy az örökké így marad, fel sem merül benned, hogy mi van, ha egyik napról a másikra, mindent kirántanak alólatok. Mert hogy ilyen is van, és nem egy volt a történelem során. Akkor az így nevelt gyerekek, mint a tiéd, el hullik. Azt sem fogja tudni mit tegyen, és hogy és előbb útóbb tragédia lesz belőle.

2018. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

"Titeket nem zavarna, ha a gyereketek hülyeségre verné el a pénzét?"


De igen, de legalább tudnám, hogy mi az oka: az, hogy "Fiamnak mindent megvettem,megvettünk". A következő gyerekemnek nem vennék meg mindent, hanem már olyan kb. 10 éves korától adnék neki zsebpénzt az extra igényeire, hogy tanulja meg beosztani, hogy megtapasztalja, hogy milyen az, amikor valamit márpedig nem kaphat meg, mert nem tartalékolt rá a zsebpénzéből. És ez nem gyerekkínzás. Nevelés. Egy 16 évesnél már eléggé elkéstél vele, de azért ne add fel.

2018. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
pár napja járt itt a fiad is, de lehet, hogy törölték...
2018. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%
Gondolom divatmajom, többieket követve... Én valahogy szép szóval beszélgetnék vele ezekről, hogy sokkal fontosabb dolgok is léteznek ezektől. Semmiképp se haragítsd magadra, annál rosszabb ebben a korban. Esetleg elkérhetnéd tőle a számlákra, azt félre tennéd neki, majd ha benő a feje lágya visszaadnád neki.
2018. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
65%

"Calvin klein kell a seggére akkor nyugodtan elhúzhat dolgozni, 16 éves felnőtt gyerek"


Ne haragudj, de ezutána mondat után lehet a gyereked helyében én is inkább dolgozni járnék, minthogy ilyen közegben legyek otthon.

Arról meg nem ő tehet, hogy kicsiként elkapattátok.

2018. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Eleve elrontottátok. 16 éves felnőtt gyerek. Egy 16 éves hol felnőtt? Nektek kellett volna anno nemet mondani egy-egy Calvin Klein cuccra, és eleve más lenne a felfogása pénzügyileg.

Ne a gyereket szidd, hanem magatokat. Nem tanulta meg beosztani a pénzt, ami a ti feladatotok lett volna.

2018. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
81%
Jó, hogy a segítőkész válaszok mindig levannak pontozva... komoly értelme van itt venni a fáradtságot és válaszolgatni. Befejeztem . Ez volt ezen az oldalon az utolsó .
2018. okt. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nesze egy segítőkész válasz, de úgyis lehúzza ezt is a sok prűd majom.


Ha a kölyködnek az az igénye, hogy drága cuccokban legyen, hát hadd legyen. Nem feltétlenül hülyeség az, mert hát valóban lehet lenni egész nap igénytelen kínai piacos cigányszkafanderben is, de neki ez nem jön be. Menő ruhában érzi magát, hát hadd legyen menő ruhában. Ha meg tudja fizetni, miért ne? Én például a Magyarországon (szinte) ismeretlen ételeket szeretem, és bár ehetnék én is tarhonyát zúzapörkölttel, mégis jobban szeretem a Green Goddess Bowl-t (nincs is magyar neve) vagy a poutine-t. Hülyeség?


Ami a jövőjét illeti, egyrészt 16 évesen még nem fog semmit megalapozni (különben hol a fenében dolgozik, ahol ennyit keres ennyi idősen?) másrészt havi száz-százötvenezer forintot nagyjából feldughat magának, ami a jövőt illeti. Ha egy évig csak félretesz, lesz egy-másfél millió forintja. Na, hová tegye? Fektesse General Motors részvénybe vagy spóroljon még egy kicsit privát jachtra? Ez nem pénz! Tudom, hogy Magyarországon kínkeserves ennyit összekaparni, de akkor sem az!

2018. dec. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolom Angliában laknak.

Az angol fiataloknak elképesztően sok ruhájuk van. Baromira költekezik mindegyik. Őket utánozza, nem akar lemaradni. Ez van, fiatalság, bolondság. Majd kinövi.

Különben sokan abbahagyják a sulit 16 évesen, tulajdonképpen eddig is tart az oktatás. Utána már csak azok mennek 2 évet tanulni, akik egyetemre szeretnének menni, a többiek vagy szakmát tanulni mennek, vagy csak dolgozni valamilyen képzettséget nem igénylő helyre, mint amilyenek a gyárak, raktárak, felszolgáló, éttermi munkák, bolti eladó, ilyenek.

De sok fiatal nem is gondol arra, hogy egyetemre menjen, mert nem ám ingyenes, mint Mo.-on. Tehát vagy szakma tanulása vagy meló van a fiataloknak, ettől a kortól.

2018. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!