Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel, hogy havonta...

Hogy hozzam fel, hogy havonta elutalhatná nekem ezt az összeget a felesleges "körbeudvarlás" helyett?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim elváltak, engem anyu és a férje nevel (17 vagyok). Apával egyáltalán nem is találkoztam kettesben szinte, mióta új felesége van (6 éve)... A nagyszüleim szerint (apa szülei) azért, mert a nő engem ki nem állhat, anyára emlékeztetem és mivel apa kétszer is szakított vele azért, hogy hátha anya visszafogadja, ezért retteg még tőlem is. Semmiben nem számíthatok apára, magától sosem hívna fel, volt olyan, hogy ugyanabban az étteremben voltunk, de mikor mi odamentünk, a nővel inkább felálltak és kimentek (előtte azért volt egy 5perces veszekedésük az asztalnál)...


Akkor beszélünk, ha nekem pénz kéne. Mindig ad, de annyira felesleges körök ezek... Megkérdezem, hogy mizu, mit csinál, stb. De ő is tudja, hogy engem ez hidegen hagy, meg őt sem érdekli, velem mi van. Még a "hosszú" telefonbeszélgetés is másfél perc nálunk... Ja, és ha pl. olyan időpontban hívom, hogy közeledik a karácsony, vagy a szülinapja, amikor találkozunk és ott a felesége is, akkor megjegyzi, hogy a nő előtt erről ne beszéljek, merthogy ő a gyerektartásért is ki van akadva.


Van bankszámlám, anya is oda utalja a pénzt ahelyett, hogy nekem adná. Mindenhol kártyával fizetek, ráadásul szinte az összes cuccomat rendelem, több helyen utánvétre lehetőség sincs. Egyszerűbb lenne beállítani egy havi fix összeget, amit mindig elutal. Mert egy telefonhívás alkalmával nem milliókat kapok 50-100 közötti összegekre kell gondolni, mikor éppen mire kell, vagy mire gyűjtök. Félreértés ne essék, én már nem haragszom rá, meg semmi. Sokkal jobban jártam a nevelőapámmal, mint a vérszerintivel bármikor is jártam volna.


Köszönöm a segítségeteket előre is!:D


(mások élete nem érdekel, hogy "bezzeg xy még zsebpénzt sem kap". a saját problémámra szeretnék megoldást.)


2018. okt. 14. 09:46
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
98%

Ha ilyen rossz a kapcsolatotok, külön pénzt én nem is nagyon akarnék kérni tőle. Talán pont ezért ciki felhozni.

A gyerektartásra meg állitson be csoportos beszedési megbizást, igy azzal sem kell külön bajlódnia.

2018. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
38%

Oly egyszerű: kommunikáció.

Megmondod, hogy utalja el, hogy ne kelljen tiszteletköröket futni, mivel teszel az apádra, semmire sem tartod...csak adja a pénzt.

Mocskos kölyök. Undorító. 😣

Az én szüleim is szétmentek, de sosem beszélnék így apuról... Pedig mi pénzesek se voltunk. Max pár száz ft-ot kaptam, de azt se mindig...

Szégyelld el magad, ő az apád.

2018. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 szántóvető ***** válasza:
36%
anyudnak szólj erről,neki kell intéznie,akár ügyvédi segítség útján is.bár a gyerektartás neki jár mivel ő nevel..anyádtól se kell kapnod semmit számlára,ezt is úgy írod mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne,csak azért pénzt utalni a számládra mert megszülettél..
2018. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
66%

Azt nem értem, hogy ilyen helyzetben édesanyád miért nem tanította meg neked, hogy legyen tartásod? és pénzért ne kuncsorogj olyan embernek, aki egy ilyen gerinctelen emberrel kötötte össze az életét, és így hagyja magát befolyásolni, hogy a saját gyermekével szemben ezt és így teszi.


Ha eddig anyád nem tanított meg téged, akkor most mondom: olyan embertől normális ember nem fogad el pénzt, sem nem kér soha, aki a saját vérét útolsónak teszi, szemben azzal, hogy elsőnek kéne tennie. És neki mint felnőttnek kéne jobban látnia, hogy neked mire is volna szükséged.


De mint látható, nálatok az dívík, hogy tök mindegy, sem becsület nem számít, sem semmi, ha pénzről van szó.

Hát normális családokban ez nem így van. Az ember el sem fogad ilyen férfitől egyetlen fillért sem, nem hogy odaálljon elé és kérjen.

2018. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
38%

2 Az ilyen nem apa, semmi köze hozzá, max. biólógiailag. De a gyerek anyja sem egy egyenes jellem.


Sajnálom a kérdezőt..mert az egész életét elrontja a neveltetése és sose fogja tudni, hogy mi az hogy egyenes élet.

2018. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Én vagyok az undorító?:D

Mikor ő hagyta el anyát (másfél év folyamatos megcsalás után) egy szó nélkül, egy levéllel? 5 éves voltam, ő volt a mindenem. Mégis fél évig felém sem nézett, azt sem tudtam, mi van vele/hol van. Ha valaki megállt a házunk előtt, már rohantam, hogy biztosan ő az. Ez van, nem engem választott. De mondom, én már nem haragszom rá, a nevelőapám még úgy is ezerszer jobb apuka, hogy vérségi szinten semmi köze hozzám.

Az apámtól tényleg semmit nem kérhetetk, mármint így segítség szintjén. Hogy mondjuk késő estig vagyok valahol, vigyen haza, vagy ilyesmi. Nyáron mentem a Balatonhoz, ugyanazon a pénteken, amikor apa indult Horvátországba a barátaival. Ugye Budapestről konkrétan a Balaton mellett kell lemenni az Adriáig, kértem, hogy vigyen már el, ne a barátom jöjjön el értem a Balatonról, utána meg vissza. Először jöttek a kifogások, hogy hát korán indul nagyon, meg még lehet meg kell állnia valahol egy szerződést aláíratni. Mondtam, hogy felkelek én hajnal 4-kor is, ha kell, meg egy szerződés aláírása nem 1-2 óra hossza, de megvárom az autóban. Utána csak annyit mondott, hogy nem visz el... Aztán mondta Mama, hogy hát igazából az volt a baj, hogy otthon alapból haragudott a felesége, amiért elmegy és csak olaj lett volna a tűzre, hogy közben engem is levitt Siófokig. Most őszintén, milyen apa az ilyen, aki inkább hazudozik, meg úgy él, mint egy papucs? Ha neki ez így jó, hajrá.



Anya nem szól bele ebbe. Én érzem úgy, hogyha már lelépett, akkor igenis fizesse nekem a dolgaimat, vagy amik éppen megtetszenek, vagy ha menni akarok valahová. A gyerektartás neki nem nagy összeg, kb mintha aprópénzt fizetne.

2018. okt. 14. 10:04
 7/52 A kérdező kommentje:

szántóevő, valamit te félreértettél. Anyának nem kell ügyvédhez mennie, miért is kéne? Apa elutalja nekem a pénzt (érdekes is lenne, ha nem, mivel máshogy nem tudnám megkapni, ugyanis nem találkozunk), nem ezzel van baj. Hanem hogy én az ilyen felesleges, "szia mizu hogy vagy, kéne pénz" telefonálásokat szeretném elhagyni.


"anyádtól se kell kapnod semmit számlára"

17 vagyok, ők tartanak el. Miből kéne vásároljak, kajálnom, vagy csak úgy élnem, ha nem abból a pénzből, amit ők adnak?:D Szinte mindenhol kártyával fizetek (Otp Junior), azért teszi inkább a számlámra a pénzt. És igen, természetesnek gondolom, hogy a szülő pénzt ad a gyerekének. Nem tudom, ez miért akkora dolog.

2018. okt. 14. 10:08
 8/52 anonim ***** válasza:
83%

Megértelek, de ne mondd, hogy már nem haragszol rá, amikor teljesen egyértelmű, hogy igen. Nincs ezzel baj, normális érzés, de egész életedben haragudni fogsz rá, ha most elfojtod magadban.

Úgy sejtem, ezért a harag miatt vársz el tőle némi "bánatpénzt" is. De a pénz csak egy eszköz, nem leszel tőle elégedettebb. Plusz ha nem tudod vele megbeszélni, hogy mikor, hová és mennyit fizessen, akkor ennek nincs értelme.

2018. okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
64%

50-100 közötti összeg.. Azosztigen.

Kicsit nagyon elvagy kényeztetve. Legyen már annyi gerinced, hogy csóró apádat nem rángatod te is dróton, mint az asszonya.

Ha nem érdekel mi van apáddal, akkor nem érdekel, ez oké. Viszont érdekes módon a pénze az már jól jönne..

Tudod, ez nem probléma, amire megoldást kéne találnod, ez felesleges picsogás egy elkényeztetett kiskirálylánytól.

2018. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Ez nem harag már, inkább csak csalódottság, megvetés. Mert látom, hogy más elvált apukák mennyit foglalkoznak a gyerekeikkel, viszik őket mindenhová, és ha az éppen aktuális nőnek valami nem tetszik, akkor vele van elbeszélgetni/ő repül, nem pedig a gyerek. De a nevelőapám igazából kárpótol mindenért, mert tényleg a saját lányaként szeret.


Utolsó válaszoló, nem érdekel a véleményed rólam. :D De köszi a választ, nagyon mélyen elgondolkoztatott. (irónia hello)

2018. okt. 14. 10:19
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!