Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt élő, már...

Szülőkkel együtt élő, már kereső felnőtt fiatalok, Ti milyen feladatokat láttok el otthon, hogyan vesztek részt a család életében?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a házban, ház körül előforduló feladatokból kiveszitek-e a részeteket, ha igen, ezt önállóan megteszitek, vagy kérni kell a segítségeteket? Ha a szülők nem kérik, hogy hozzájárulj a rezsihez azért, hogy minél több pénzt megtakaríthass az önállósodáshoz, ezt Ti hogyan értékelitek? Kompenzáljátok valamivel az ilyen típusú segítséget?
2018. okt. 14. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Egyelőre még nincs saját keresetem, jövő héten leszek visszahívva állásinterjúra, ergo aktívan próbálkozom :)


Amint lesz pénzem, aktívan be fogok szállni a költségekbe.


Kicsi lakásban lakunk ketten édesanyámmal. Porszívózok, mosogatok, igyekszem nem szanaszét hagyni a cuccaimat.

Bevásárolni együtt megyünk, én vagyok a "málháscsacsi" :)


Főzni is közösen szoktunk.

2018. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kérlek azt is írjátok le a kommentnél, hogy fiúk, vagy lányok vagytok?
2018. okt. 14. 10:50
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Nyár közepéig otthon éltem, egész addig minden hónapban leadtam a rezsi- és kajarészem, ebben még az elején megegyeztünk, mikor dolgozni kezdtem, hogy mennyi az annyi.

Hétvégente kitakarítottam a közös helyiségeket (fürdő, előszoba) meg a saját szobám meg besegítettem a mosogatásba/teregetésbe, ha úgy volt épp, beraktam egy adag mosást is. Mivel amúgy a szüleim nyugdíjasok, otthon voltak egész nap én meg este későn értem haza mindig munka miatt, a hétköznapi házimunkával nem foglalkoztam, elvégre bőven ráértek meg bírják még azért a talpon levést. Igyekeztem amúgy magam után mindig rendet, tisztaságot hagyni. Ebben az a vicces, hogy általában utánam tisztább volt a mosdó/konyhapult, pedig semeddig nem tart áttörölni, szóval innentől nem volt különösképp lelkiismeret furdalásom, hogy rájuk hagyom a dolgokat hét közben. :D

Mióta elköltöztem, varázslatos módon nincs annyira kosz körülöttem, ilyen-olyan apróbb munkákra rászánok napi max. 10 percet hétköznap is, hogy felsöpörjek, letöröljem a konyhapultot, mosdót áttöröljem, így azért messze nincs annyi suvickolnivaló. Szóval otthon azért bőven jobban kivettem az ilyenekből a részem, mert a többiek hagytak maguk után redvát...

2018. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
#1 lány
2018. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
#3 szintén nő
2018. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Én segítek otthon, pl kiporszívózok, vagy ha megkérnek valamire megcsinálom..Anyum kérése annyi volt, hogy a saját szobámat tartsam rendben. Nem kérnek pénzt tőlem, ezért én sokszor elmegyek a boltba, bevásárolok. Ilyenkor telepakolom a mélyhűtőt hallal, csirkével, lazaccal. Sokszor azt veszem meg amit amúgy is venni akarnak. Sokszor én töltöm fel a villanyt is (külföldön élünk, nálunk a villanyóra kulcsos, fel kell tölteni ha áramot akarunk) Emellett igyekszem apró ajándékokkal is meglepni őket. Hobbijuk van, és sokszor veszek nekik ajándékot ami a hobbijuk része lehet.

Pl: Anyám gyűjti az üveggolyókat. Vettem már az ebay-en vagy aukción drága üveggolyókat. Nevelőapám meg motoros. Neki sokszor veszek a motorhoz alkatrészeket. Nem kérik soha, de még így is rengeteget spórolok.

2018. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

ma 11.32 vagyok

elfelejtettem leírni, hogy 24/F

2018. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Persze hogy kiveszem a részem a házimunkában. Kérni sem kell. Takarítani alapból szeretek, úgyhogy szívesen csináltam akkor is mikor még sulis voltam. Kint is segítek az udvaron pl tegnap a leveleket sepertem össze a fák alól, nyáron segítettem kerítést festeni, a veteményesben a növényeket locsolni. Sütni is szoktam néha. Nem nagy dolgok ezek, de a szüleimnek nem kell ilyenekkel foglalkozni legalább. Viszont a fizetésemből sosem kértek el egy forintot sem. Korábban a diákmunkásból sem. Bár pályakezdőként nem is keresek sokat, de felajánlottam,hogy felezzük meg, és abból vegyenek pl élelmiszert de semmire nem fogadnak el tőlem pénzt. Úgy vannak vele, hogy gyűjtsem a jövőre, ( igaz alapból nagyon spórolós vagyok, csak akkor veszek magamnak valamit ha nagyon muszáj,úgyhogy elszórni nem fogom, ha kéne valamire sürgősen, bármikor adnék nemim) vagy költsem olyanra amire vágyok. Ja meg nyelvvizsgára készülök, úgyhogy a nyelvtanárt hetente magamnak fizetem természetesen. Átlagos színvonalon élünk.

24N

2018. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*nekik
2018. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Én anyám egy nagyon igénytelen asszony. Sok mindent én hoztam helyre mikor dolgozni kezdtem- ha esetleg valamit ő áll felhozza,és évekig emlegeti,h pénzt költött a saját házára. De a tengernyi dolgot amit én tettem- elfelejti
2018. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!