Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért ilyen hisztis,...

Anyukám miért ilyen hisztis, és miért most akar nevelni?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig ordibál mindenért, és ő hordja a nadrágot a családban. Napi szinten veszekszik velem és apummal. Apu már belefáradt, papucs szerepe van. Engem pedig anyu viselkedése mindig kikészít, és rengeteget veszekszek vele. Családomból mindenki azt mondja, hogy anyum mindig is ilyen veszekedős volt, macska-kutya a lába alatt volt mindig, és mindenkinek képes volt leosztani 1-2 pofont. Velem nem igazán foglalkozott, soha nem vett nagy értékű holmit nekem, és soha nem volt vele közös programom. Alig beszél a családból vele valaki, barátnői sincsenek, csak az öregasszonyokkal beszélget. Szóval soha nem érdekelte, hogy mi van velem, és eléggé titokzatosak vagyunk egymás iránt.

Most, hogy 18 éves lettem, egyre furábban viselkedik. Egyetemet kell választanom jövőre, és a családból felvetette valaki azt, hogy mi lenne, ha külföldre mennék. Anyukám pedig rögtön nekitámadt a személynek, hogy tessék a saját fiait nevelni, meg hogy én külföldön biztos nem találnám fel magam, meg hogy ott sem lenne belőlem semmi,és hogy egyáltalán hogy képzeli, hogy majd az a személy mondja meg, hogy hova menjek én.

Másik eset, hogy a nyáron a keresztapumtól azt kaptam szülinapomra, hogy az egész autó vizsgámat kifizette, anyukám pedig nagyon ideges lett, és felhívta, hogy mégis hogy a fenébe gondolja, hogy az ő beleegyezése nélkül befizet engem egy ilyenre. Meg hogy még autót se vagyok képes majd vezetni, és a tanulmányaim rovására megy az autósuli, mivel az időmet elveszi. Szóval anyum mindenkire féltékeny, aki bármit ad nekem, és próbál segíteni, és azt sem szereti, ha bárkihez is elmegyek. Ez csak pár példa volt, ezen kívül még bőven voltak hasonló esetek.

Azt is észrevettem, hogy mostanában rengeteget kérdezget, főleg, hogy hol vagyok. Pl. 3 évvel ezelőtt alig érdekelte, hogy hol vagyok, mit csinálok , persze akkor is már leordibált, ha sokáig maradtam valahol. Most pedig, hogy egyre idősebb vagyok, napi szinten kérdezgeti, hogy mikor érek haza az iskolából,hogy ha valakihez elmegyek, akkor meddig maradok, mit csinálunk, hova megyünk.. Ha tovább maradok valakinél, akkor pedig szokásosan írogat smsben, hogy hol vagyok, rögtön hazamenjek, ne várjam meg, hogy ő jöjjön értem, és mindenki előtt fel fog pofozni..azután itthon pedig fél óráig csak ordibál itthon. Pedig régebben nem volt ilyen aggódó, és nagyon kiakaszt a viselkedése, hogy ennyire ideges, és akar tudni mindent.

Annyira most már nem is érdekel a hisztériája, a beszólásait már elengedem a fülem mellett, csak azt nem értem, hogy miért 18 évesen akar megnevelni, és miért viselkedik velem úgy, mint egy 10 évessel, aki mindenhez hülye. Lehetőségre várok, hogy elköltözhessek, mint a testvérem (vele sem törődött sokkal többet), de már most érzem, hogy kezdek tönkre menni idegileg mellette. Mit tegyek addig? 18L


2018. okt. 14. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Kérdezted ezt tőle?
2018. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Anyuci érzi h 18 vagy felnőtt bármikor elmehetsz,de jobb is ha megszabadulsz tőle mert csak visszahuz és elhiszed a végén h nélkule egy senki vagy.. Keressen pasit inkább és azon élje ki magát üzenem..
2018. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban a legkönnyebb elkallódni , rákapni alkoholra , szülni megfontoltatlanul , ez a legveszelyesebb kor , 15 töl felfele ez van . Biztos ez az oka
2018. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Előző ma már van ám fogamzásgátló óvszer pesszárium spilár stb is nem 1700 van..
2018. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Előző ma már van ám minden, és mégis évente több mint 30ezer terhességmegszakítás is van.
2018. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

4 es ne velem kötetekedj , hanem valaszolj a kerdezönek , ha tudsz .

Hiaba van spirál , mert nem minden azon múlik , hanem egy 18 eves hozhat teljesen felelötlen dönteseket , mert agyilag nem érett

Es teljesen logikusnak fogja erezni a dönteseket

Ezért jó ha az anya féken tartja

2018. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Agyilag nem érett akkor miért választhat a 18 éves,jaja ,elobb kéne odafigyelni nem 18 évesen porazra kotni ne h élni merjen,a teso is lelépett vajon miért,anyuci tudja h a lány is lefog.. A testvéreimmel mi is leléptünk azota se kerestük a szüleinket,épp elég volt a 18 évnyi pokol amit adtak a batyuba..
2018. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Előző ma már van ám minden, és mégis évente több mint 30ezer terhességmegszakítás is van.

... Miután némelyik fogamzásgátlo 8000 forint kb v több ,naná h a kihuzom mielőtt elmegyeket választják a szegényebbek ahol a plussz 8 ezer kifizetése után ételre nem maradna..

2018. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyád simán csak irígy.
2018. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!