Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltilthatnak szüleim a nagykor...

Eltilthatnak szüleim a nagykorú barátomtól? 16/l

Figyelt kérdés

16/l vagyok. A kérdésem az lenne, hogy jogilag eltilthatnak szüleim a nagykorú barátomtól, ha bizonyítottan semmilyen rossz hatással nincs sem az iskolára sem az iskolán kívűli aktivitásaimra ? Ő 26 éves több mint egy évig titokban találkozgattunk mert tudom milyenek a szüleim, én belementem a tiltásba gondoltam igazuk van bár nem is adtak neki esélyt nem találkoztak vele csak kimondták hogy nem.


Már 5 hónapja nem találkoztunk, de nekem még mindig nagyon hiányzik és szívesen felvenném vele újra a kapcsolatot, de a szüleim rendőrséggel fenyegetőznek. Ha nem hallgatuk rájuk jogi úton hogy tudnak ebbe ők beleszólni ?


Légyszi az értelmes válaszok érdekelnek és nem az hogy szerintetek mennyire nem illünk össze kettő szám alapján.



2018. okt. 14. 21:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem, elmúltál 14 éves jogilag azzal dugsz akivel csak akarsz :D Bár azért a szüleidet is megértem , 10 év ennyi idősen rengeteg . Ilyenkor mindig felmerül a kérdés , hogy miért nem a korabeliekkel próbál kapcsolatot létrehozni az idősebb fél.
2018. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%

úgy, hogy kiskorú vagy... ők felelnek érted egészen addig amíg 18 nem leszel



amúgy, több mint 1 évig találkozgattatok tiitokba, szóval 14-15 éves korodtó kezdve, azért elég beteg elmére vall, hogy egy 24-25 éves pasi egy 14-15 évessel...



(ezt meg már mint barát írom, szerintem hagyd anyiba, csak szenvedés lenne belőle, bárhogy is látod most...

lehet fáj, de idővel jobb lesz...

pasiból lehet még 100...

de anyából és apából csak 1 van az életben)

2018. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Ő 26 éves több mint egy évig titokban találkozgattunk


Bocs, de számomra ez bizonyítja leginkább, mennyire buta és felelőtlen gyerek vagy. Nem azért, mert pasizol, teljesen normális dolog. De számomra alapvető, hogy tudjam, kivel és hol van a gyerekem. Nekem annak idején eltűnt egy osztálytársam, egészen máshol keresték, mint ahol végül holtan találták... tudod, a szüleinek azt hazudta, hogy elutazik vidékről a budapesti nagyihoz... aztán Ausztriában találták holtan, csak ott a kutya nem kereste.

2018. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha ezt jogilag akarnák előadni, az szerintem olyan hosszú időbe telne, hogy addigra nagykorú lennél.
2018. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
Miért baj az, ha próbálnak neveleni? Hátha még nem késő
2018. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
36%
Nincs olyan jogi kategória, hogy eltiltás. Ehhez nem joguk van vagy nincs joguk, ennek simán nincs értelme.
2018. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2018. okt. 14. 22:00
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

"A szülők közösen felelősek a nevelésedért, minden veled kapcsolatos döntésnél elsősorban a te érdekedet kell szem előtt tartaniuk. Az államnak különböző szolgáltatásokkal kell támogatnia a szülőket."


szerintem, az megállja a helyét a bíróságon is, hogy a fiú vett rá arra, hogy találkozzgassatok titokba a szülő háta mögött

ha mégse, akkor is ő a nagykorú és tudnia kell, hogy tetteinek következménye van...

és hogy a szülő tudta nélkül egy ilyen kapcsolatba nem mehet bele

ha a szülők a te érdekedet nézve kijelentették, hogy már pedig ők ezt nem engedélyezik (bíróságon mondhatnád, hogy szereted, a kutyát nem érdekli) és ennek ellenére folytatjátok jogosan terelné jogi útra az ügyet...



(hasonlót tudok is, de ott nem volt ekkora korkülönbség, sőt, a lány idősebb is volt mint a fiú pár hónappal

ha a lány elment a fiúhoz, az apa ment a rendőrségre, hogy eltünt a lány és kiskorú...

a 3. - 4. alkalommal megtette a feljelentést, melyet még a rendőrök is igazoltak, hogy "márpedig szülői bele egyezése nélkül járt a fiúhoz" ez ugye rossz magatartásra utal...

amiből következik, hogy rossz hatással van rá és jogos a tiltás)

2018. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
21%
Kérhet tavoltartási végzést, ha belevisz a pasi olyanokba, hogy titokban találkozgassatok. Egy jó ügyvéd kell, meg egy női bíró.
2018. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

3. Nem az, hogy a kérdező mennyire buta meg felelőtlen, de a pasija..

26 évesen lehetne több esze, minthogy kislányokkal találkozgat titokban. Én 20 vagyok amúgy és alapból nem jönnék össze 18 év alattival, de ha valamiért mégis így lenne, kb. szemberöhögném az illetőt, ha közölné, titokban kell találkoznunk, mert anyuci meg apuci nem engedi, hogy járjon valakivel...Elég szánalomra méltó.

2018. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!