Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért támaszt fel...

Az anyám miért támaszt fel velem szemben elvárásokat, míg azt mondja, hogy egy fiú már akkor jó pasi, ha "nem iszik, nem dohányzik, nem nőzik, és van munkája"?

Figyelt kérdés

Nekem S-es méretnek kell lennem, ha látja, hogy hízni kezdek, rám szól, kitűnő tanulónak kell lennem, két felsőfokú nyelvvizsga, jogsi, nyári meló, de a pasi dögölhet otthon és hisztizhet, hogy unatkozik, és még neked kell hozzá alkalmazkodni. Ha az exem jött hozzám, meg kell vendégelni, háromféle süti, megkínálni, ki kell nézni, mit szeret, ízléses elrendezés, de én dicsérjem meg, ha megkínál nápolyival vagy otthoni maradékkal és köszönjem meg.

Nekem miért kell tökéletesnek lennem, amikor a pasi lehet ronda és bunkó?


2018. okt. 15. 09:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Mert te a lánya vagy, a pasid viszont nem a fia ?
2018. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

De ha magasak velem szemben az elvárások, nem az a normális, hogy olyan pasit akarjon nekem, aki jól néz ki, keményen dolgozik, van pénze, és értelmes?


Ha rólam van szó, a két felsőfokú nyelvvizsga sem elég jó (XY-nak hamarabb lett meg, több százalékkal)vagy a 4,5-ös KKI vagy a munka, amit végzek. De ha neki van középfokú nyelvvizsgája egy nyelvből, akkor az már zseni. Vagy ha a srác nem dolgozik semmit és egész nap nyafog, hogy unatkozik, akkor még nekem kell átmennem és éreztetni vele, hogy a munka miatt nem hanyagolom el.

2018. okt. 15. 09:59
 3/20 A kérdező kommentje:
Jobban nézek ki, jobban teljesítek, jobban tanulok, többet dolgozom, és mégis én legyek az, aki kussol, és alkalmazkodjon, mert örülhet, ha "ilyen jó pasit" talál és ha valami nem tetszik, én vagyok a válogatós liba, aki egyedül fog meghalni.
2018. okt. 15. 10:01
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj át. De nem mindegy, hogy anyádnak mi az elvárása a te pasiddal kapcsolatban? Olyat keress, aki neked felel meg, ne olyat, aki neki....
2018. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De miért ilyen a hozzáállása? Nekem miért nem lehetnek igényeim vagy elvárásaim, amikor magammal szemben nagyon soknak kell lennie?
2018. okt. 15. 10:06
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen nevelést kapott. Meg téged a saját maga meghosszabbitásának lát, valószinű magával szemben is magasabbak az elvárásai, mint teszem azt, apáddal szemben.
2018. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Anyukádat biztosan még úgy nevelték, hogy a nő kiszolgálja a férfit, a nő dolga a férfi kívánságait lesni. És örülhet, ha a férfi hazaadja a pénzt és nem bántja.

De neked nem kell így élned. Nem kell majd a saját kis családodban is ezt követni. Nem kell, hogy anyukád válassza ki a párodat és hogy hogyan fogtok élni.

2018. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%

Azért, mert szeret és nem akarja, hogy elszórd az életed a semmire. A Te korodban még egész kis csekélységek, jelentéktelen apróságok egész életre szóló változásokat hozhatnak magukkal. Nyilván ebben egy szülőnem nagyobb tapasztalata van.

Ahhoz, hogy elszard az életed, elég egy nem megfelelő barát, egy rossz taraság...egy életen át hordod magaddal a következményeit.

2018. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Oké, hogy régen az volt a nézet, hogy a nő kiszolgálja a férfit, de régen az is volt a nézet, hogy a lánygyerek ne házasodjon "rangon alul", inkább felfelé. Például egy hivatalnok lányának értelmiségi és pénzesebb férjet akartak vagy akit be lehet tanítani és átveheti az apóstól a családi válallkozást.

Ha egy lány csinos volt meg jó "hozománya" volt, nem adták volna oda az első "mindegy, hogy ki csak dolgozzon, ne igyon, és ne verje".

2018. okt. 15. 10:26
 10/20 anonim ***** válasza:
7%

Ha ilyen a szemléleted, tudatállapotod, nem fognak tudni eladni téged...rikácsolsz itt össze-vissza, mint egy kerge tyúk.

Majd ha szerelmes leszel, akkor lecsillapodsz, megérted, hogy mikor 'fiú', mikor 'pasi', és mikor férfi az, akivel élni szeretnél, és hogy mennyire nincs jelentősége hogy anyud mivel kínálja a vendéget.

2018. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!