Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a fiamat,...

Hogyan győzzem meg a fiamat, hogy nem kell állandóan rivalizálni a testvérével?

Figyelt kérdés

Van egy 27 éves fiam, meg egy 23 éves lányom. És az a gond, hogy amióta elváltam a volt férjem csak a lányunkat támogatja mert szerinte ő mindig talpraesettebb mint a fiam. Részben ez volt a válásom egyik oka.


A fiamban meg ez annyira mély nyomot hagyott , hogy azóta se nyugszik meg mindig próbálja utolérni a testvérét csak mivel már külön él párja is van , nem úgy áll anyagilag mint a lányom.

Legutóbb mikor megtudta, hogy a húga már a jogosítványt is letette teljesen magába roskadt, hogy ő még ezt is csak később tudja megcsinálni mivel a házát újítja. Hiába mondom neki , hogy csak azért jobb a húgának mert az apjuk egyedül őt pénzeli. Meg ne érezze magát haszontalannak. De az utóbbi időben egyre jobban megviseli az , hogy az apja rá se néz ( néven, hogy nem egy talpraesett, és nem az a fajta aki egyből nekiesik a másiknak ha csúnyán néznek rá)


Mit mondjak neki , hogy picit jobban értékelje önmagát? Mert okos tanult emberről van szó csak az önbizalma talán ez miatt nagyon lent van. Vagy az állandó megfelelési kényszere okozza ezt?


2018. okt. 15. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Kettőn áll a vásár,apunak csak a lány számit neked meg csak a fiad,hát szép család lehetettek a válás előtt is.. No comment. Magunkba is kéne néha nézni nem csak a másikban keresni a hibát..
2018. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nekem mindkét gyermekem fontos. De azt nem bírtam nézni, hogy a fiamat semmibe veszi mert nem az a vadállat típus
2018. okt. 15. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Miért a lányod a vaddála? Hát nem lennék a lányod helyébe valószínű szeretet is csak az apjátol kap,leri h lenézed nem szereted, v irigyled vmiért ami neki van neked nincs..
2018. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ezt a kérdést úgy 10 évvel korábban kellett volna feltenned... bocs.
2018. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ülj le vele és mondd el neki azt, amit itt leírtál. Ha normálisan nevelted meg fogja érteni.
2018. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezt a kérdést a fiú tette fel. :/
2018. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mind Isten gyermekei vagyunk, mind királyak.
2018. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy volt, apám csak a nővéremet szerette, csak őt pénzeli nagy összegekkel a mai napig, pedig már 31 éves, férje van meg gyereke, meg háza, engem egy tutyimutyi bunkó mamlasznak nevezett a hátam mögött, mert nem vagyok olyan nagypofájú öntelt mint ő. Anyám meg szinte csak engem szeret. Ők még nem váltak el, de a család ketté van szakadva már egy ideje, ráadásul apám alkoholista fiatal kora óta.
2018. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sok segítőkész válaszoló, egyből nekiugranak a kérdezőnek... 😡


Kérdező nem sokat tehetsz, mert a fiad apja helyett te nem viselkedhetsz normálisan. A legtöbb, amit tehetsz, hogy ott állsz a fiad mellett, beszélgetsz vele ezekről a dolgokról, hogy érezze, hogy rád számíthat. Tudatositsd benne, hogy az apja szerinted is ocsmány modon viselkedik, és hogy nem benne -a fiúban - van a hiba.


A lányod nem tudna apucival beszélni esetleg? Hátha rá jobban hallgatna.

2018. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, érdekes hogy a lány nézőpontjáról nem beszélsz.

Az apjuk ezek szerint hülye, ezen nem lehet segíteni, ha 27 évig ezt csinálta most nem fogod megváltani a világát.

Te gondolom ne tudod úgy pénzelni a fiadat, különben már megtetted volna.

A fiad nem fogja tudni utolérni a hugit, mert nem azért szereti jobban az apja mert jobban csinál valamit.

Az egyetlen változó tényező tehát a húg, aki tud beszélni

a. az apjával hogy ne legyen gyökér

b. a bátyjával hogy értékes ember

És persze tudja nem a testvére orra alá dörgölni hogy neki jobban megy az élet.

2018. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!