Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdést, de remélem így is kapok választ.

22 éves vagyok, édesanyámmal élek, 6 hónappal ezelőtt kezdődött az egész betegségem, végül szeptember 5.-en agydaganat gyanújával kerültem endokrinológushoz, ahol elrendeltek egy nagyon drága vizsgálatot.

Sajnos olyan méretű rosszulléteim vannak , hogy emiatt nagyjából egésznap ágyban fekszem, mert úgy elviselhető.

Nagyon szegények vagyunk, sajnos így természetesen már a vizsgálat ára is elég feszültséget okoz, illetve az is, hogy nem dolgozok.

A szüleim a legutolsó forintjukat is arra áldozzák, hogy legyen valami konkrét eredmény, vagy gyógyulás.

Emellett megvannak győződve arról, hogy nincs nekem semmi ilyesmi bajom, csak pszichés eredetű vagy idegi.

Már elvittek pszichológushoz is, de azon kívül, hogy minimális szorongásom van mást nem találtak, viszont azt is antidepresszáns tablettával akarták kezelni, tehát nem a legjobb módon. Neurológia idegi eredetű problémám sincs.

Sajnos nem tudom mikor kerül sor a vérvételre, mert sajnos menstruáció alatt veszik le, ami 10.napja késik..

Viszont 6 hónapja itthon vagyok, egyre gyakrabban vagyok nagyon rosszul, természetesen minden napot, amikor jól vagy csak jobban vagyok ágyon kívül töltök és próbálok úgy tenni, mintha nem lenne semmi, tehát egyáltalán nem fordulok be.

De felgyülemlett tb tartozásom , illetve alapból szegény anyagi helyzetunk csak rá tesz arra, hogy nehezebb legyen..

Édesanyám, kikészült, már már nem hisz nekem, mondván, hogy ő dolgozik én meg itthon fekszem, nem megyek sehova ( ha birnek , mennék!!!)

Ő ezt feladja, elege van, nem érdekli már mit csinálok..mi van velem..

Van , volt valaki hasonló helyzetben?


2018. okt. 17. 20:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Igaza van végülis édesanyámnak..

Édesapám is támogat, de nem él velünk.

Mi lenne a legjobb , mit tehetnék, hogy könnyebb legyen?

2018. okt. 17. 20:45
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Költözz el a mérgező környezetből.. 22 évesen egész nap fekszel? Alszol? Ez lehet vmi narkolepszia v katalepszia lesz..
2018. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
17%
#2 el egyet értek, én narkolepsziára tippelnék
2018. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem még depresszió vagy generalizalt szorongás.

ha endokrinológus nézi a véred, akkor valószínűleg mri vizsgálatról van szó és ha jól sejtem hypophysis adenomat keresnek. Prolactinoma, microadenoma, ilyesmit keress a papíron. Ez jó indulatú teljesen. Nem kell a legrosszabbtól tartanod.


Pszichiátert keress fel.

2018. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Mármint ha jól értettem a vérvételen kívül van az a drága vizsgálat.
2018. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Az önkormányzat nem vállalja át a TB-det?
2018. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Nekem adenomám van,de nem joindulatu de nem fekszem ennyit,itt vmi más lesz,alvásvizsgálat kéne v pajzsmirigy. Adenománál a prolaktin is emelkedik abbol egyértelmu h adenoma v prolactinoma. De nálam az alvásba nem játszik bele az adenoma ezért gondoltam a narkolepsziára inkább h vmi alvás ébrenlét gubanc lehet.
2018. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Ezt azért nem szabadna lerázni csak annyival, hogy pszichés eredetű. Mi van, ha tényleg valami. Komoly? Akkor nem szabadna dolgoznod.

Rossz anyagi körülmények között vagytok, miért nem kérsz segélyt az önkormányzattól?

Ne menj vissza dolgozni ha közben rosszul vagy.

Miért nem fizeti az állam azokat a drága vizsgálatokat? Hiszen ha jogosult vagy rá igényelhető nem? Már elég régóta nem élek abban az országban, de azt én is tudom, hogy betegen senkit sem dolgoztatnak. Te azt írtad rosszulléteid vannak, ne azon stresszelj, hogy anyád mit mond.

2018. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem hihetetlen erős szédüléseim voltak (vannak?), el se lehet képzelni. Azt hittem, elájulok, vagy meghalok. Nagyon rémisztő érzés. Mozogni nem tudok amíg tart, nem hogy menni.

Kiderült, hogy pici mész(?) darabkák válnak le, és az egyensúlyozó szervben keringve okozzák ezt az érzést, mintha 100 km/h-val körhintáznék. Szóval semmi súlyos. De amíg kiderült, addig nàlam is elég riasztó betegségeket sorolt mindenki.


Nálatok gondolom az okoz igazán feszültséget, hogy 22 évesen se iskola, se munka, se tb, se semmi. Ha lett volna munkád, akkor táppénzen vagy, és ha egészségesen fizetted volna a tv-t, akkor nem ment volna rá mindenük a tb által támogatott vizsgàlatokra. Egyébként ezt nem rajtuk hajtják be, hanem majd rajtad, idővel.

2018. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha 6 hónap alatt nem sikerült diagnosztizálni, akkor vagy nagyon rossz orvosokhoz mentél, vagy tényleg pszichés eredetű... az antidepresszáns nem ördögtől való, egy próbát megérne, hátha segít valamit.


Tb tartozás ellenére az orvosoknak el kell látniuk ugyanúgy. De ezt mielőbb rendezd, mert csak gyűlik, és előbb-utóbb úgyis kapod róla a számlát. Munkaügyi kp-ban tudnak adni igazolást, amivel az önkormányzathoz be tudsz menni, és kérheted, hogy a nehéz anyagi helyzeted miatt ők vállalják egy ideig a tb-d fizetését.

2018. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!